Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

13letý Blue Scuti se zapsal do historie jako první člověk, který porazil Tetris

29. 01. 2024

29. 01. 2024

Jako ukázka dovedností a houževnatosti se 13letý zázračný Tetris Blue Scuti zapsal do herní historie tím, že dosáhl bezprecedentního výkonu – stal se prvním člověkem, který porazil původní NES Tetris. Tento převratný úspěch nejen zlomil stávající světové rekordy, ale také nastavil nový standard v konkurenčním hraní a předvedl vyvíjející se prostředí digitálních dovedností.

Vsadil na správnou taktiku

Cesta se odvíjela ve videu zveřejněném na YouTube kanálu chlapce Blue Scuti, kde mladý hráč předvedl výjimečné schopnosti a odhodlání. Blue Scuti s využitím techniky „valícího se“ ovladače, revoluční metody, která dominovala scéně Tetris v roce 2021, prokázala bezkonkurenční rychlost a přesnost při manévrování s ikonickými padajícími bloky.

Video, zachycující přibližně 38 minut intenzivního hraní, odhalilo řadu skoroneúspěchů a vypočítaných zotavení, což vyvrcholilo okamžikem, kdy se hra zastavila, když hra zamrzla – výmluvné znamení dosažení nepolapitelné „obrazovky zabíjení“. Mistrovství Blue Scuti v technice rolování, které překonalo dříve populární „hyper tapping“, umožnilo pozoruhodnou rychlost stlačení D-padu, dosahující až 20krát za sekundu.

Tento úspěch nejen překonal rekordy v celkovém skóre, dosažené úrovni a celkových řádcích ve 34 let staré hře, ale také znamenal významný odklon od předchozí domény umělé inteligence. Úspěch Blue Scuttiho zazněl v herní komunitě a podtrhl dopad inovativních herních technik a nezdolného ducha začínajících hráčů

Technika rolování zpečeťuje výhru

Technika rolování je charakterizována klouzáním prstů po spodní části ovladače NES. Zavedl změnu paradigmatu v konkurenčním Tetris, na rozdíl od konvenční metody hyper-tapping, která vyžadovala, aby hráči klepali na D-pad tak rychle, jak je to možné, a využívali hybnou sílu k hladkému přechodu ovladače mezi rukama, což usnadňovalo rychlé stisknutí D-padu.

Tento vývoj v hratelnosti nejenže umožnil chlapci překonat rekordy Tetrisu, ale také je postavil jako průkopníka v dynamické oblasti konkurenčního hraní. V rozhovoru pro kanál Classic Tetris World Championships na YouTube se Blue Scuti podělil o motivace a výzvy, které stojí za tímto monumentálním úspěchem.

K TÉMATU  Recenze sluchátek Niceboy HIVE XL - autistický hudebník

Mladý hráč prozradil, že nervy naskočily asi po 30 minutách hry, zejména během náročnějších barevných schémat a úrovní. Navzdory silnému tlaku zvítězilo jeho soustředění a odhodlání, díky čemuž byl triumf ještě pozoruhodnější. Za hranicemi vysokých skóre a překonávání rekordů zasvětil chlapec tento úspěch hluboce osobní věci. Rekordní výkon byl upřímnou poctou zesnulému otci chlapce, Adamu Gibsonovi, který v prosinci zemřel.

Tato emocionální vrstva dodává již tak mimořádnému úspěchu pěkný dotek a zdůrazňuje hluboká spojení, která mohou herní zážitky vytvořit. Cesta chlapce od konkurenčního hráče Tetrisu, který se objevil na scéně v prosinci 2021, k prvnímu člověku, který srazil Tetris na NES, ukazuje neomezený potenciál herní komunity. Úspěch inspiruje začínající hráče a povzbuzuje je, aby prozkoumali inovativní techniky a posunuli hranice toho, co je považováno za možné ve stále se vyvíjejícím světě konkurenčního hraní.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přinášíme unboxing video sluchátek Niceboy HIVE Pins, která již mají noevé logo a také nabízí Bluetooth 5.0 pro zaručený kvalitní přenos zvuku. Krytí IPx4 sluchátkům zaručuje bezpečné používání v dešti a díky třem velikostem nástavců padnou do každého ucha. A hlavní má být nárůst výdrže oproti pědchůdcům při dobrém poměru cena/výkon.
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Na sportování jsem příliš líný, uznávám bez mučení. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek.

Nepřehlédněte

Budoucnost technologií přináší nekonečné možnosti a inovace, a rok 2024 slibuje být naplněný revolučními změnami. V našem článku se podíváme na Top 10 trendů, které budou formovat technologickou krajinu. Od umělé inteligence až po pokročilé ekologické technologie – představíme vám klíčové směry, které definují budoucnost a ovlivní způsob, jakým interagujeme s technologiemi ve světě, který se neustále vyvíjí

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek