Pátek , 19. 07. 2024

Čeněk

13letý Blue Scuti se zapsal do historie jako první člověk, který porazil Tetris

29. 01. 2024

29. 01. 2024

Jako ukázka dovedností a houževnatosti se 13letý zázračný Tetris Blue Scuti zapsal do herní historie tím, že dosáhl bezprecedentního výkonu – stal se prvním člověkem, který porazil původní NES Tetris. Tento převratný úspěch nejen zlomil stávající světové rekordy, ale také nastavil nový standard v konkurenčním hraní a předvedl vyvíjející se prostředí digitálních dovedností.

Vsadil na správnou taktiku

Cesta se odvíjela ve videu zveřejněném na YouTube kanálu chlapce Blue Scuti, kde mladý hráč předvedl výjimečné schopnosti a odhodlání. Blue Scuti s využitím techniky „valícího se“ ovladače, revoluční metody, která dominovala scéně Tetris v roce 2021, prokázala bezkonkurenční rychlost a přesnost při manévrování s ikonickými padajícími bloky.

Video, zachycující přibližně 38 minut intenzivního hraní, odhalilo řadu skoroneúspěchů a vypočítaných zotavení, což vyvrcholilo okamžikem, kdy se hra zastavila, když hra zamrzla – výmluvné znamení dosažení nepolapitelné „obrazovky zabíjení“. Mistrovství Blue Scuti v technice rolování, které překonalo dříve populární „hyper tapping“, umožnilo pozoruhodnou rychlost stlačení D-padu, dosahující až 20krát za sekundu.

Tento úspěch nejen překonal rekordy v celkovém skóre, dosažené úrovni a celkových řádcích ve 34 let staré hře, ale také znamenal významný odklon od předchozí domény umělé inteligence. Úspěch Blue Scuttiho zazněl v herní komunitě a podtrhl dopad inovativních herních technik a nezdolného ducha začínajících hráčů

Technika rolování zpečeťuje výhru

Technika rolování je charakterizována klouzáním prstů po spodní části ovladače NES. Zavedl změnu paradigmatu v konkurenčním Tetris, na rozdíl od konvenční metody hyper-tapping, která vyžadovala, aby hráči klepali na D-pad tak rychle, jak je to možné, a využívali hybnou sílu k hladkému přechodu ovladače mezi rukama, což usnadňovalo rychlé stisknutí D-padu.

Tento vývoj v hratelnosti nejenže umožnil chlapci překonat rekordy Tetrisu, ale také je postavil jako průkopníka v dynamické oblasti konkurenčního hraní. V rozhovoru pro kanál Classic Tetris World Championships na YouTube se Blue Scuti podělil o motivace a výzvy, které stojí za tímto monumentálním úspěchem.

K TÉMATU  Jak na klonování disku zdarma

Mladý hráč prozradil, že nervy naskočily asi po 30 minutách hry, zejména během náročnějších barevných schémat a úrovní. Navzdory silnému tlaku zvítězilo jeho soustředění a odhodlání, díky čemuž byl triumf ještě pozoruhodnější. Za hranicemi vysokých skóre a překonávání rekordů zasvětil chlapec tento úspěch hluboce osobní věci. Rekordní výkon byl upřímnou poctou zesnulému otci chlapce, Adamu Gibsonovi, který v prosinci zemřel.

Tato emocionální vrstva dodává již tak mimořádnému úspěchu pěkný dotek a zdůrazňuje hluboká spojení, která mohou herní zážitky vytvořit. Cesta chlapce od konkurenčního hráče Tetrisu, který se objevil na scéně v prosinci 2021, k prvnímu člověku, který srazil Tetris na NES, ukazuje neomezený potenciál herní komunity. Úspěch inspiruje začínající hráče a povzbuzuje je, aby prozkoumali inovativní techniky a posunuli hranice toho, co je považováno za možné ve stále se vyvíjejícím světě konkurenčního hraní.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení…

Nepřehlédněte

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek