Sobota , 09. 12. 2023

Vratislav

Tvorba DVD i s titulky z AVI či jiného zdroje zdarma

13. 03. 2011

Existuje spousta nástrojů, které dokážou z různých formátů videa vytvořit klasické DVD-Video. Ne však každý je zdarma a ještě méně jich umí i přiložit titulky. Naštěstí jsme jeden takovýto program našli. Jde o AVStoDVD. Podívejme se na něj blíže.

Stále ještě můžeme narazit na někoho, kdo nemá takový přehrávač, který by přehrál video stažené z Internetu i s titulky. Ať už vůbec přehrál, nebo s dobře čitelnými titulky. Jedním z řešení je převést video na klasické DVD-Video, které lze přehrát na každém DVD přehrávači nebo rekordéru.

Situaci elegantně řeší program AVStoDVD, který je zdarma a poradí si i s titulky. Jeho ovládání není naštěstí ani přehnaně složité.

  • 1) Program stáhněte ze stránek výrobce, aktuální verze je 2.3.4.
  • 2) Spusťte instalaci. Proklikejte se klasickým průvodcem. Kromě samotného AVStoDVD jsou následně instalovány i některé další součásti. Drobné potíže způsobuje IMGburn – při jeho instalaci je vhodné odškrtnout souhlas s instalací tzv. bloatwaru, v tomto případě zastoupeném zbytečným toolbarem do prohlížeče.
  • 3) Nyní lze spustit nainstalovaný AVStoDVD.
  • 4) Následně do prázdného okna Source Titles přetáhněte např. AVI soubor s filmem.
  • 5) Pokud máte ve stejné složce i titulky se stejným názvem, samy se nabídnou pro přidání.
  • 6) Jinak titulky vložte ručně pomocí zkratky Ctrl+S nebo přes pravé tlačítko myši v okně Source Titles a potom v Subtitles – Add subtitles.
  • 7) Stiskněte Start a započne tvorba výsledného DVD-Videa.

AVStoDVD má spoustu dalších voleb. Nastavovat lze detailně způsob převodu videa, který ovlivňuje jeho kvalitu. Nastavovat lze i kompresi zvuku. Vytvořit lze i úvodní grafické menu a spoustu dalších věcí. Minimálně doporučujeme nastavit si a uložit pracovní adresáře programu a označení jazyka zvukové stopy a titulků. Ostatní detaily jsou tu pro ty, kteří budou využívat program častěji. AVStoDVD uspokojí jak občasné uživatele, tak ty, kteří tvoří DVD-Video častěji. 

K TÉMATU  Start prodeje Playstation 3 v ČR

avs

Při instalaci doplňku IMGBurn, který ani není nutné použít, rozhodně odškrtněte “I accept the license…”, což zabrání instalaci zbytečného panelu do webového prohlížeče

 

avs

Nastavovat není téměř nic potřeba, ale aspoň označení jazyku titulků doporučujeme navolit

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Ať už budete chtít instalovat nová Windows 7 na HTPC, nebo na svůj klasický počítač, může se vám hodit následující postup. Instalace z USB je nyní mimořádně snadná.

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Nepřehlédněte

Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek