Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Tvorba DVD i s titulky z AVI či jiného zdroje zdarma

13. 03. 2011

Existuje spousta nástrojů, které dokážou z různých formátů videa vytvořit klasické DVD-Video. Ne však každý je zdarma a ještě méně jich umí i přiložit titulky. Naštěstí jsme jeden takovýto program našli. Jde o AVStoDVD. Podívejme se na něj blíže.

Stále ještě můžeme narazit na někoho, kdo nemá takový přehrávač, který by přehrál video stažené z Internetu i s titulky. Ať už vůbec přehrál, nebo s dobře čitelnými titulky. Jedním z řešení je převést video na klasické DVD-Video, které lze přehrát na každém DVD přehrávači nebo rekordéru.

Situaci elegantně řeší program AVStoDVD, který je zdarma a poradí si i s titulky. Jeho ovládání není naštěstí ani přehnaně složité.

  • 1) Program stáhněte ze stránek výrobce, aktuální verze je 2.3.4.
  • 2) Spusťte instalaci. Proklikejte se klasickým průvodcem. Kromě samotného AVStoDVD jsou následně instalovány i některé další součásti. Drobné potíže způsobuje IMGburn – při jeho instalaci je vhodné odškrtnout souhlas s instalací tzv. bloatwaru, v tomto případě zastoupeném zbytečným toolbarem do prohlížeče.
  • 3) Nyní lze spustit nainstalovaný AVStoDVD.
  • 4) Následně do prázdného okna Source Titles přetáhněte např. AVI soubor s filmem.
  • 5) Pokud máte ve stejné složce i titulky se stejným názvem, samy se nabídnou pro přidání.
  • 6) Jinak titulky vložte ručně pomocí zkratky Ctrl+S nebo přes pravé tlačítko myši v okně Source Titles a potom v Subtitles – Add subtitles.
  • 7) Stiskněte Start a započne tvorba výsledného DVD-Videa.

AVStoDVD má spoustu dalších voleb. Nastavovat lze detailně způsob převodu videa, který ovlivňuje jeho kvalitu. Nastavovat lze i kompresi zvuku. Vytvořit lze i úvodní grafické menu a spoustu dalších věcí. Minimálně doporučujeme nastavit si a uložit pracovní adresáře programu a označení jazyka zvukové stopy a titulků. Ostatní detaily jsou tu pro ty, kteří budou využívat program častěji. AVStoDVD uspokojí jak občasné uživatele, tak ty, kteří tvoří DVD-Video častěji. 

K TÉMATU  Recenze Pavilionu x360 – Intel Core M a zvuk zvonu

avs

Při instalaci doplňku IMGBurn, který ani není nutné použít, rozhodně odškrtněte “I accept the license…”, což zabrání instalaci zbytečného panelu do webového prohlížeče

 

avs

Nastavovat není téměř nic potřeba, ale aspoň označení jazyku titulků doporučujeme navolit

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek