Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Tvorba DVD i s titulky z AVI či jiného zdroje zdarma

13. 03. 2011

Existuje spousta nástrojů, které dokážou z různých formátů videa vytvořit klasické DVD-Video. Ne však každý je zdarma a ještě méně jich umí i přiložit titulky. Naštěstí jsme jeden takovýto program našli. Jde o AVStoDVD. Podívejme se na něj blíže.

Stále ještě můžeme narazit na někoho, kdo nemá takový přehrávač, který by přehrál video stažené z Internetu i s titulky. Ať už vůbec přehrál, nebo s dobře čitelnými titulky. Jedním z řešení je převést video na klasické DVD-Video, které lze přehrát na každém DVD přehrávači nebo rekordéru.

Situaci elegantně řeší program AVStoDVD, který je zdarma a poradí si i s titulky. Jeho ovládání není naštěstí ani přehnaně složité.

  • 1) Program stáhněte ze stránek výrobce, aktuální verze je 2.3.4.
  • 2) Spusťte instalaci. Proklikejte se klasickým průvodcem. Kromě samotného AVStoDVD jsou následně instalovány i některé další součásti. Drobné potíže způsobuje IMGburn – při jeho instalaci je vhodné odškrtnout souhlas s instalací tzv. bloatwaru, v tomto případě zastoupeném zbytečným toolbarem do prohlížeče.
  • 3) Nyní lze spustit nainstalovaný AVStoDVD.
  • 4) Následně do prázdného okna Source Titles přetáhněte např. AVI soubor s filmem.
  • 5) Pokud máte ve stejné složce i titulky se stejným názvem, samy se nabídnou pro přidání.
  • 6) Jinak titulky vložte ručně pomocí zkratky Ctrl+S nebo přes pravé tlačítko myši v okně Source Titles a potom v Subtitles – Add subtitles.
  • 7) Stiskněte Start a započne tvorba výsledného DVD-Videa.

AVStoDVD má spoustu dalších voleb. Nastavovat lze detailně způsob převodu videa, který ovlivňuje jeho kvalitu. Nastavovat lze i kompresi zvuku. Vytvořit lze i úvodní grafické menu a spoustu dalších věcí. Minimálně doporučujeme nastavit si a uložit pracovní adresáře programu a označení jazyka zvukové stopy a titulků. Ostatní detaily jsou tu pro ty, kteří budou využívat program častěji. AVStoDVD uspokojí jak občasné uživatele, tak ty, kteří tvoří DVD-Video častěji. 

K TÉMATU  Recenze Xiaomi Mi Action Camera 4K – učarovala Mi

avs

Při instalaci doplňku IMGBurn, který ani není nutné použít, rozhodně odškrtněte “I accept the license…”, což zabrání instalaci zbytečného panelu do webového prohlížeče

 

avs

Nastavovat není téměř nic potřeba, ale aspoň označení jazyku titulků doporučujeme navolit

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...
Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…

Nepřehlédněte

Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek