Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Seznamte se s Umaxem 11Wi Pro – velký mezi malými

10. 08. 2016

10. 08. 2016

Portfolio konvertibilních tabletů Umax máme celkem zmapované, ale chyběl nám tu ten největší mezi trpaslíky, 11palcový model Visionbook 11Wi Pro. Hardwarově se od ostatních „proček“ neliší, nabídne opravdu pouze rozměrnější displej?

TIP: Recenze Lenovo Miix 3 – pastva pro oči i ruce

Na podrobnou recenzi jsem si nenašel dostatek času, ale i přes to mohu říci, že není. Snaží se být tím nejlepším, co značka nabízí – za stále přijatelnou cenu čekejte kromě kvalitního zpracování například modře podsvícenou klávesnici či stereo reproduktory vpředu pod displejem, což je sympatické.

Umax 11Wi Pro
LCD displej 11,6 palců, 1 366 × 768, dotykový
Procesor Intel Atom Processor x5-Z8300
4 jádra, 1,44 GHz / 1,84 GHz
2 MB, 14 nm, SDP 2 W
RAM 2 GB DDR3L
Integrované grafické jádro Intel HD Graphics
až 500 MHz, 16 shaderů
Pevný disk eMMC 32 GB
Čtečka paměťových karet mikro SDXC (do 128 GB)
Konektivita Wi-Fi 802.11 ac/n, Bluetooth 4.0
Porty napájecí port, 1× mikro USB, 1× USB 2.0, HDMI, audio
Další výbava podsvícená odpojitelná klávesnice, čelní a zadní 2Mpix kamera, 2× repro
Hmotnost tabletu s klávesnicí 1,2 kg
OS Windows 10 Home
Doporučená cena (s DPH) 6 490 Kč
Záruka 2 roky

 

Je to nebo není notebook?

Kam vlastně 11Wi Pro zařadit? Jakým druhem či čeledí vlastně je? Velkým tabletem s klávesnicí či malým notebookem, který lze srovnat například s Yogou od Lenova?

Výsledky testů Umax 11Wi Pro Lenovo Joga 300 Srovnání
3DMark Professinal
Ice Storm 16 407 15 883 103%
Ice Storm Extreme 11 511 N/A
Cloud Gate 1 537 1 241 124%
Sky Driver 746 508 147%
Výdrž akumulátoru
PowerMark (productivity) 9 h 59 min. 8 h 34 min.  
PowerMark (balanced) 7 h 30 min. N/A
K TÉMATU  Klasické konektory tu s námi nejen v noteboocích budou ještě dlouho

Upřímně řečeno bych jej spíše označil za tablet, který se snaží konkurovat notebookům. Avšak se nevymanil z omezení tabletů – má málo USB portů, žádné USB 3.0, jakým se pochlubí i ty nejlevnější notebooky dneška. Čekejte pouze 32GB eMMC a jako 9Wi Pro potřebujete k připojení externího disku aktivně napájený USB rozbočovač.

Zleva: zhaslá a modře podsvícená klávesnice.

Naopak to těm velmi levným notebookům „natře“ IPS dotekovým displejem, který mi např. u levného Lenova Yoga 300 či HP x360 chyběl. A třeba i tou modře rozzářenou klávesnicí. Má vzadu fotoaparát a čtečku mikro SDXC karet o kapacitě až 128 GB (notebooky, i ty se stejně malým eMMC či jen o málo větším mívají většinou čtečku SD karet, která ji však nemusí pojmout „naplno“, takže klasický disk nenahradí, bude vyčnívat, čímž naroste riziko poškození či ztráty karty).

 

Fotogalerie

Visionbook 11Wi – Pro koho?

Ano, notebook nahradí, pokud není vaším hlavním počítačem, který má výkonem vyvážit, řekněme, 3 roky staré PC. Výdrž akumulátoru kupříkladu je skvělá. Nicméně stále kupujete velký tablet s klávesnicí, malým úložištěm a procesorem Intel Atom, který nestačí každému, byť 2jádrovému Celeronu řady N se vyrovná, u Pentia N bych již pochyboval – má také 4 jádra a vyšší takty.

TIP: Recenze Umax Visionbook 9Wi Pro – clever for ever?

Pokud je „2 v 1“ tím, co hledáte, a 9 či 10 palců vám přijde příliš titěrných, třeba kvůli menším klávesnicím s různými kompromisy, může být tím pravým strojem pro vás. Počítejte také nárůstem hmotnosti.

 

Aktuální cena Umax VisionBook 11Wi Pro UMM200V11 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zápory Klady
– Na tablet již velký a těžký + Výdrž akumulátoru
– Na notebook nižší výkon + Podsvícená klávesnice
– Potřeba napájeného USB hubu pro externí disky + Pasivně chlazený
K TÉMATU  Recenze Niceboy RAZE 2 twins – nejlepší z šikovných

Za zapůjčení VisionBooku 11Wi Pro děkujeme společnosti

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.
Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?

Nepřehlédněte

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek