Úterý , 28. 11. 2023

René

Recenze reproduktoru Niceboy RAZE 4 Origin – stereo s dobrým původem

Původní RAZE byl dobrý a odolný. Dnes se dostáváme k jeho nástupci již ve čtvrté generaci, která zůstává stále odolná dle IP67, s 20 W výkonnější a zároveň s bohatší výbavou v podobě možnosti přehrávání z microSD karty či FM rádia (s vestavěnou anténou).

06. 10. 2021

06. 10. 2021

Původní RAZE byl dobrý a odolný. Nyní, po delší době od “rozbalovacího videa” se dostáváme k jeho nástupci již ve čtvrté generaci, která zůstává stále odolná dle IP67, výkonnější a zároveň s bohatší výbavou v podobě možnosti přehrávání z microSD karty či FM rádia (s vestavěnou anténou).

RAZE 4 Origin na první pohled vypadá jako kandidát na velmi dobrý poměr mezi cenou a výkonem, což ukazuje i 10. místo na Heurece, což vzhledem k jeho věku není vůbec zlé. Za cirka tisícovku, tedy o dvě stovky méně, než je doporučená cena, se evidentně zákazníkům líbí.

TIP: Unboxing video odolného reproduktoru Niceboy RAZE 4 Origin

Sbírá céčka, není v tom je léčka

Už si musíme zvykat, RAZE přesedlal na USB-C. Konečně, chce se říci. Spolu s tím výrobce ubral u FM rádia nutnost připojeného kabelu coby antény. Což byla léta nutnost. Výkon vestavěné antény vystačí pouze v místech se silným signálem. Třeba na Krokodýla v Brně vám reproduktor plně nahradí analogový radio přijímač. V místech se slabým signálem, jako u nás na vsi, však ztrácí na síle. A pokud jej nechcete stále držet v ruce, musíte připojit USB či audio kabel, což příjem signálu znatelně vylepší.

Zde se vyplatí přejít na poslech z microSD karty. Zde se mi reproduktor osvědčil i ve starším autě, kde mi přestalo fungovat rádio. Výkonem mi Origin stačil v pohodě při rychlosti kolem 50 km/h (samozřejmě klimatizace se odporoučela už dávno před rádiem) i s otevřenými okýnky. Samozřejmě na plný výkon o poznání klesla výdrž.

Pokud mluvíme o výdrži, na slibovaných a kýžených 20 hodin jsme nedosáhli. Za nás to vzhledem k výkonu není fatální, ale hlásit se to musí. Pokud plánujete víkendovou zábavu u rybníka (na chatě jistě elektřinu máte) vezměte powerbanku a není, co řešit.

K TÉMATU  Jak se mi natáčí na kameru Sony HDR-SR11E

Zde se bát nemusíte, mnohokrát jsem si u reproduktorů Niceboy ověřil, že jejich krytí proti vodě je dostačující. Takže déšť, pád do bazénu včetně ponoření mu nic neudělají, podobně zůstane-li přes noc na dešti, nebáli bychom se. Vydrží jistě tu půlhodinu ve hloubce až 1 m, ale kdo by mu to dělal. Na běžné nehody je nadprůměrně vybaven, asi jako Jeep na “polňačku”.

20 W bohatě stačí

Po výkonové stránce nemáme výhrady, reproduktor hraje dobře i při max. hlasitosti. Vzhledem k nasměrování každého ze svou integrovaných reproduktorů, míří trošku bokem od sebe, působí Stereo zvuk prostorově. A pokud by to nestačilo, kupte dva a propojte je pomocí funkce True Wireless.

Spuštění a vypnutí samozřejmě provází hlasitý zvuk, řekněme něco jako gong. To je v noci problém, ale prakticky u všech podobných výrobků. Při zapnutí se nespustí na funkci, se kterou byl vypnut, ale spouští se vždy na příjmu Bluetooth. Tedy pokud máte vloženu microSD, to vždy začne přehrávat písničku, na které skončil. Hlasitost si nepamatuje, vždy je vysoká (cca 50 %).

Ovládání je stejné jako u každého podobného reproduktoru, intuitivní, takže si vystačí se 3 tlačítky: +, – a power. Vše funguje a propojení přes Bluetooth 5.0 proběhne rychle.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek