Čtvrtek , 18. 04. 2024

Valérie

V Indii začala učit první humanoidní robotická učitelka poháněná AI

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
humanoidních
Průkopnická AI robotická učitelka v Indii představuje budoucnost vzdělávání, kombinující inovaci s interaktivitou.

13. 03. 2024

13. 03. 2024

Humanoidní roboti mají vyřešit nedostatek učitelů

Tvůrci zdůrazňují, že humanoid je nastaven na pokrok v tradičním vzdělávacím prostředí. „IRIS ztělesňuje náš závazek posouvat hranice toho, co je možné, a vzbuzovat důvěru v další průlomové inovace, které přijdou,“ uvedl Makerlabs Edutech v příspěvku na Linkedinu.

V lidnaté zemi, jako je Indie, kde je nedostatek kvalitních učitelů, je návrh humanoidních robotů, kteří se ujmou výukových úkolů, velmi přesvědčivý. Statistiky naznačují, že Indie má ve školách téměř 265 milionů studentů a celostátně je hlášen nedostatek učitelů.

Průkopnická AI robotická učitelka v Indii představuje budoucnost vzdělávání, kombinující inovaci s interaktivitou.

Cílem je zvýšit kvalitu vzdělávání

Humanoidní robot Iris byl odhalen v Thiruvananthapuramské střední škole KTCT v Kerale, aby zlepšil vzdělávací zkušenosti studentů. Makerlabs zamýšlí Iris být špičkovou hlasovou asistentkou pro vzdělávací prostředí, nejen robotem. Iris nabízí rychlost a hladký provoz díky své robotice a schopnostem generativní umělé inteligence (AI).

Iris je vícejazyčný instruktor AI, který může pomáhat s interaktivním učením, nabízet personalizovanou hlasovou asistenci a odpovídat na náročné dotazy v různých akademických oblastech. Kromě toho má Iris kolečka pro zvýšenou mobilitu, která pomáhají, aby byl proces výuky interaktivnější a poutavější. Iris může také zlepšit zapojení studentů ve třídě, přizpůsobit výuku a přizpůsobit různé preference učení. Iris nepochybně nabízí pohled na vzdělávací budoucnost, ve které bude umělá inteligence (AI) pomáhat učitelům ve třídě, i když dlouhodobé účinky jsou stále neznámé.

„S IRIS jsme se rozhodli pro revoluci ve vzdělávání využitím síly AI k vytvoření skutečně personalizovaného vzdělávacího zážitku. Tím, že se IRIS přizpůsobí potřebám a preferencím každého studenta, umožňuje pedagogům poskytovat poutavé a efektivní lekce jako nikdy předtím,“ uvedl Makerlabs Edutech v příspěvku na Instagramu.

Výhody humanoidních robotů ve vzdělávání

Bylo zjištěno, že humanoidní roboti zlepšují učení a zapojení v několika vzdělávacích oblastech. Zpráva společnosti Robotical naznačuje, že mohou usnadnit růst počítačového myšlení u raných studentů a zvýšit zapojení studentů do široké škály učebních oborů. Humanoidní roboti jsou vynikající výukovou pomůckou pro děti s autistickým spektrem. Bylo prokázáno, že dávat studentům lidskou podobu podporuje hlubší smysl pro propojení a vlastnictví, to platí zejména při využívání „učení vyučováním“ a instruktážních přístupů s pečlivým poskytováním, podle firmy.

K TÉMATU  YouTube experimentuje s červenými, modrými a zelenými video kanály

Humanoidní roboti mohou úspěšně vyučovat širokou škálu oborů, včetně čtení, psaní, jazyků, vědy, technologie, inženýrství a matematiky. Byly však také využívány k předávání metakognitivních dovedností, jako je sebejistota, nadšení a oddanost práci.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

BMW nasadí humanoidní roboty Figure, kteří budou bojovat s Teslovým botem Optimus

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.

Nepřehlédněte

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek