Čtvrtek , 18. 04. 2024

Valérie

BMW nasadí humanoidní roboty Figure, kteří budou bojovat s Teslovým botem Optimus

BMW Manufacturing oznámilo nové partnerství s Figure, robotickým startupem, který se specializuje na humanoidní roboty. Díky partnerství budou roboti Figure nasazeni v závodě BMW ve Spartanburgu v Jižní Karolíně, největším vývozci automobilů v USA. Toto je první komerční dohoda, kterou Figure podepsala od svého založení v roce 2022. Společnost neprozradila, kolik robotů bude BMW používat, ale uvedla, že partnerství začne s malými množstvími a bude se rozšiřovat, pokud roboti splní výkonnostní očekávání.
Figure AI
Roboti Figure 01 nastupují jako zaměstnanci továrny BMW v Jižní Karolíně

22. 02. 2024

22. 02. 2024

Figure na síti X

Humanoidní roboti Figure

Roboty Figure jsou navrženy tak, aby byly bezpečné a adaptabilní a mohou provádět různé úkoly ve výrobních procesech, jako je práce v karosárně, manipulace s plechy a řízení skladu. Roboti projdou školením, aby se naučili specifické dovednosti potřebné pro každý úkol, a během následujících 12–24 měsíců budou integrováni do zařízení.

Roboti Figure

Rostoucí trend

BMW není jediným výrobcem automobilů, který zkoumá využití humanoidních robotů ve své výrobě. Jiné společnosti, jako Honda a Hyundai, také léta experimentují s roboty podobnými člověku, aby zautomatizovaly některé opakující se a nebezpečné práce na montážních linkách.

Tesla, jeden z předních inovátorů v automobilovém průmyslu, také vyvíjí svého vlastního humanoidního robota s názvem Optimus. Nejnovější verze, Optimus Gen 2, byla představena v prosinci 2023 a generální ředitel Tesly Elon Musk předpověděl, že do roku 2040 bude na Zemi miliarda humanoidních robotů.

Budoucí vize

Humanoidní roboti přitahují více pozornosti investorů a výzkumníků, protože mají potenciál být všestrannější a flexibilnější než konvenční roboti, kteří jsou navrženi pro konkrétní úkoly. Díky softwaru poháněnému umělou inteligencí se mohou humanoidní roboti pohybovat v širokém rozsahu pohybu a učit se plnit nové úkoly jako lidé.

Stále však není jasné, zda mohou být humanoidní roboti životaschopní a spolehliví v reálném prostředí a jaké výzvy a rizika mohou představovat pro lidské pracovníky a společnost. Generální ředitel společnosti Figure Brett Adcock řekl, že spolupráce s BMW na automatizaci ve výrobním závodě je pro jeho společnost a její vizi velkým ověřovatelem.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Honda Motocompacto vám poskytne jízdu na elektrickém kufru

K TÉMATU  Recenze Umax VisonBooku 11Wa – horká hlava

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek