Středa , 24. 07. 2024

Libor

BMW nasadí humanoidní roboty Figure, kteří budou bojovat s Teslovým botem Optimus

BMW Manufacturing oznámilo nové partnerství s Figure, robotickým startupem, který se specializuje na humanoidní roboty. Díky partnerství budou roboti Figure nasazeni v závodě BMW ve Spartanburgu v Jižní Karolíně, největším vývozci automobilů v USA. Toto je první komerční dohoda, kterou Figure podepsala od svého založení v roce 2022. Společnost neprozradila, kolik robotů bude BMW používat, ale uvedla, že partnerství začne s malými množstvími a bude se rozšiřovat, pokud roboti splní výkonnostní očekávání.
Figure AI
Roboti Figure 01 nastupují jako zaměstnanci továrny BMW v Jižní Karolíně

22. 02. 2024

22. 02. 2024

Figure na síti X

Humanoidní roboti Figure

Roboty Figure jsou navrženy tak, aby byly bezpečné a adaptabilní a mohou provádět různé úkoly ve výrobních procesech, jako je práce v karosárně, manipulace s plechy a řízení skladu. Roboti projdou školením, aby se naučili specifické dovednosti potřebné pro každý úkol, a během následujících 12–24 měsíců budou integrováni do zařízení.

Roboti Figure

Rostoucí trend

BMW není jediným výrobcem automobilů, který zkoumá využití humanoidních robotů ve své výrobě. Jiné společnosti, jako Honda a Hyundai, také léta experimentují s roboty podobnými člověku, aby zautomatizovaly některé opakující se a nebezpečné práce na montážních linkách.

Tesla, jeden z předních inovátorů v automobilovém průmyslu, také vyvíjí svého vlastního humanoidního robota s názvem Optimus. Nejnovější verze, Optimus Gen 2, byla představena v prosinci 2023 a generální ředitel Tesly Elon Musk předpověděl, že do roku 2040 bude na Zemi miliarda humanoidních robotů.

Budoucí vize

Humanoidní roboti přitahují více pozornosti investorů a výzkumníků, protože mají potenciál být všestrannější a flexibilnější než konvenční roboti, kteří jsou navrženi pro konkrétní úkoly. Díky softwaru poháněnému umělou inteligencí se mohou humanoidní roboti pohybovat v širokém rozsahu pohybu a učit se plnit nové úkoly jako lidé.

Stále však není jasné, zda mohou být humanoidní roboti životaschopní a spolehliví v reálném prostředí a jaké výzvy a rizika mohou představovat pro lidské pracovníky a společnost. Generální ředitel společnosti Figure Brett Adcock řekl, že spolupráce s BMW na automatizaci ve výrobním závodě je pro jeho společnost a její vizi velkým ověřovatelem.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Honda Motocompacto vám poskytne jízdu na elektrickém kufru

K TÉMATU  3 důvody, proč upgradovat na Wi-Fi 7 a 3 důvody, proč raději počkat

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.

Nepřehlédněte

Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek