Úterý , 03. 10. 2023

Bohumil

Recenze Rollei CarDVR-318 – celá silnice v jednom záběru

Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

28. 05. 2018

28. 05. 2018

Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model CarDVR-318, kterou pořídíte za cenu 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

TIP: NOVÁ TRUECAM A5 PRO WIFI NA RALLY

Hardware na dobré úrovni

Specifikace kamery si přečtete již na krabici, kde mimo jiné najdete kameru Rollei CarDVR-318, polohovatelný držák na sklo, 12V/24V autoadaptér, rychlý návod a uživatelskou příručku na CD. Čím se výrobce chlubí především je, 2K rozlišení videa, integrovaným GPS a G-senzorem a 2,31palců velkým LCD displejem. Kompletní specifikace najde v přiloženém PDF na konci článku.

Hlavními devizou opravdu velmi malé recenzované kamerky je šířka záběru. Ta dosahuje úhlu až 156°, což v praxi znamená, že jsem měl na obrazovce téměř celé čelní sklo a okrajové objekty nejsou rozmazané nebo nejasně viditelné. Instalace kamery je až banálně jednoduchá a intuitivní, napájení je zajištěno přes zapalovač v autě (s USB výstupem) a případně vlastní baterií o kapacitě 470 mAh.

Ovládání softwaru kamery není složitější, než ovládání například televize. Na pravém boku šasi nahmatáte čtyři tlačítka (zpět z nabídky, nahoru, dolů a potvrdit), s jejichž pomocí se orientujeme v menu. Nastavit lze vše potřebné. V první řadě samozřejmě rozlišení nahrávání, dále můžeme aktivovat integrovaný mikrofon a reproduktor, aktivace GPS, měrné jednotky rychlosti, nastavení času atd. Vše je usnadněno i jasným 2,31palcovým displejem.

Pojďme jezdit

CarDVR-318 snímá cestu ve dvou režimech. Mohu si zvolit buď jednominutové nahrávky, nebo tříminutové. Mně přišla praktičtější tříminutová varianta. Soubory se ukládají na kartu microSD/SDHC (která není součástí balení) ve formátu .mov. Průměrná velikost jednoho tříminutového videa v rozlišní 1 080p je zhruba 220 – 230 MB, takže podpora pro maximálně 32GB karty nevyznívá moc pozitivně v době, kdy i levné akční kamery zvládnou 64 GB. Maximální možné rozlišení je pak 2K se snímkovací frekvencí 30 FPS, mně přišlo vhodnější a dostačující Full HD rozlišení s 60 FPS.

K TÉMATU  Fotoprůlet výstavou High End Praha 2011

Kamera může fungovat ve třech režimech – Parking, Emergency a běžné Video. Nevýhodou ovšem je, že se v návodu nedozvíte, k čemu daný režim slouží. Až postupným používáním kamery jsem zjistil, jak dané režimy fungují. Parking je režim, kdy je kamera sleduje okolí vozidla v případě, že uživatel není v autě přítomen. Emergency je pak režim, který se aktivuje pomocí 3osého G-senzoru, kdy je kamera schopna zaznamenat i otřesy nebo prudké brzdění a zároveň takovýto záznam automaticky uzamkne proti přepsání. Zde dávejte pozor, jakmile dojde kapacita na microSD kartě, videa se automaticky přehrávají. Proto je vhodné si pořizvovat průběžné zálohy, pokud o záznamy nechcete přijít.

Dílensky kameře nelze moc vytknout. Plasty, které kameru tvoří, i zpracování držáku na sklo jsou z kategorie bytelnějších. Neměl jsem pocit, že bych kameru mohl poškodit, nebo obavy, že bych mohl některé součásti zlomit.

Kamera CarDVR-318 splňuje všechny základní požadavky, které by na autokameru mohl uživatel mít plus přináší i něco navíc v podobě vysokého rozlišení a různých režimů nahrávání.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.
Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.

Ať už budete chtít instalovat nová Windows 7 na HTPC, nebo na svůj klasický počítač, může se vám hodit následující postup. Instalace z USB je nyní mimořádně snadná.

Nepřehlédněte

Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek