Sobota , 13. 04. 2024

Aleš

Recenze Rollei CarDVR-318 – celá silnice v jednom záběru

Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

28. 05. 2018

28. 05. 2018

Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model CarDVR-318, kterou pořídíte za cenu 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

TIP: NOVÁ TRUECAM A5 PRO WIFI NA RALLY

Hardware na dobré úrovni

Specifikace kamery si přečtete již na krabici, kde mimo jiné najdete kameru Rollei CarDVR-318, polohovatelný držák na sklo, 12V/24V autoadaptér, rychlý návod a uživatelskou příručku na CD. Čím se výrobce chlubí především je, 2K rozlišení videa, integrovaným GPS a G-senzorem a 2,31palců velkým LCD displejem. Kompletní specifikace najde v přiloženém PDF na konci článku.

Hlavními devizou opravdu velmi malé recenzované kamerky je šířka záběru. Ta dosahuje úhlu až 156°, což v praxi znamená, že jsem měl na obrazovce téměř celé čelní sklo a okrajové objekty nejsou rozmazané nebo nejasně viditelné. Instalace kamery je až banálně jednoduchá a intuitivní, napájení je zajištěno přes zapalovač v autě (s USB výstupem) a případně vlastní baterií o kapacitě 470 mAh.

Ovládání softwaru kamery není složitější, než ovládání například televize. Na pravém boku šasi nahmatáte čtyři tlačítka (zpět z nabídky, nahoru, dolů a potvrdit), s jejichž pomocí se orientujeme v menu. Nastavit lze vše potřebné. V první řadě samozřejmě rozlišení nahrávání, dále můžeme aktivovat integrovaný mikrofon a reproduktor, aktivace GPS, měrné jednotky rychlosti, nastavení času atd. Vše je usnadněno i jasným 2,31palcovým displejem.

Pojďme jezdit

CarDVR-318 snímá cestu ve dvou režimech. Mohu si zvolit buď jednominutové nahrávky, nebo tříminutové. Mně přišla praktičtější tříminutová varianta. Soubory se ukládají na kartu microSD/SDHC (která není součástí balení) ve formátu .mov. Průměrná velikost jednoho tříminutového videa v rozlišní 1 080p je zhruba 220 – 230 MB, takže podpora pro maximálně 32GB karty nevyznívá moc pozitivně v době, kdy i levné akční kamery zvládnou 64 GB. Maximální možné rozlišení je pak 2K se snímkovací frekvencí 30 FPS, mně přišlo vhodnější a dostačující Full HD rozlišení s 60 FPS.

K TÉMATU  LG to vidí černě: nové přehrávače a domácí kina

Kamera může fungovat ve třech režimech – Parking, Emergency a běžné Video. Nevýhodou ovšem je, že se v návodu nedozvíte, k čemu daný režim slouží. Až postupným používáním kamery jsem zjistil, jak dané režimy fungují. Parking je režim, kdy je kamera sleduje okolí vozidla v případě, že uživatel není v autě přítomen. Emergency je pak režim, který se aktivuje pomocí 3osého G-senzoru, kdy je kamera schopna zaznamenat i otřesy nebo prudké brzdění a zároveň takovýto záznam automaticky uzamkne proti přepsání. Zde dávejte pozor, jakmile dojde kapacita na microSD kartě, videa se automaticky přehrávají. Proto je vhodné si pořizvovat průběžné zálohy, pokud o záznamy nechcete přijít.

Dílensky kameře nelze moc vytknout. Plasty, které kameru tvoří, i zpracování držáku na sklo jsou z kategorie bytelnějších. Neměl jsem pocit, že bych kameru mohl poškodit, nebo obavy, že bych mohl některé součásti zlomit.

Kamera CarDVR-318 splňuje všechny základní požadavky, které by na autokameru mohl uživatel mít plus přináší i něco navíc v podobě vysokého rozlišení a různých režimů nahrávání.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?
Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek