Čtvrtek , 28. 09. 2023

Václav

Recenze TP-Link TL-PB10400 – energie sbalená na cesty

16. 12. 2014

16. 12. 2014

Svět je zavalen tablety a chytrými telefony, které nevydrží na baterii zrovna dlouho. To bývá problém zejména v situacích, kdy se nedostanete několik dní k elektrické zásuvce. Problém může vyřešit sekundární akumulátor, jakým je třeba TP-Link TL-PB10400.

TIP: Recenze TP-Link M5350 – mobilní internet na doma i na cesty

Akumulátor, neboli správně česky řečeno powerbanku, dostanete v elegantním a na pohled atraktivním balení, které čítá:

  • TP-Link TL-PB10400 se dvěma USB porty a LED svítilnou,
  • USB kabel (mini USB / USB),
  • cestovní pouzdro a manuál.

Technické specifikace TP-Link TL-PB10400

 

Dilema s nabíječkou

Něco chybí? Ano, postrádám nabíječku pro nabíječku – adaptér do 220V zásuvky, kterým nabijete samotné zařízení. Je to nedostatek?

Možná ano, nabíjet akumulátor o kapacitě 10 400 mAh z klasického USB portu z počítače napětím 500 mA, to chce opravdu odhodlání. Dám klidně ruku do ohně, že i největší „srdcař“ si nabíječku dokoupí. V tom případě doporučuji pořídit typ se 2 A výstupního proudu, kde bych počítal s následnou investicí okolo 300 Kč. Takovým jsem akumulátor nabil přes noc, přes den. Přesný čas jsem neměřil, trvá to dlouho.

Nebo to můžeme nahlížet z druhé strany. Výrobce vcelku logicky předpokládá, že podobnou nabíječku již vlastníte, protože jste ji obdrželi s tabletem či mobilem. Proto netřeba je „dublovat“ a zvyšovat cenu vlastního produktu.

 

Dva v jednom

Hlavním účelem powerbanky je nabíjet. To dělá dobře, lze nabíjet současně dvě zařízení (alespoň jedno musí mít vlastní USB kabel). Aby nedošlo k poškození samotného zdroje nebo připojeného zařízení, je produkt vybaven také ochranou proti zkratu, přepětí, přetížení, přebití, podpětí a přehřátí. Mně se opakovaně nabil tablet Sencor se 4 000mAh akumulátorem 1,5× (tj. na 150 %). Energii při tom záložní zdroj udržel týden bez ztráty.

K TÉMATU  Recenze Niceboy HIVE pods – hudba z Marsu

Na čelní straně jsou 4 diody, které vás po stisknutí tlačítka orientačně informují o stavu nabití (100 %, 75 %, 50 %, 25 % a 0 %). Když jste na nule, poslední dioda nezasvítí, ale zabliká. Zelená světélka také indikují stav nabíjení.

Kromě nabíjení, disponuje TP-Link bílou LED diodou. Bílé tlačítko stačí podržet několik sekund a rozsvítí se. Funkci baterky vnímám jako čistě doplňkovou, jasu moc nedodá, v přírodě dosvítí cca 2 m (odhadem). Kufr v autě, skříň či koupelnu bez problémů osvítí. Též si ji dokáži představit jako „noční bludičku“. Svítit vydrží opravdu dlouho, odhaduji to na mnoho dní v kuse. Mně již doma svítí druhý den a při kontrole stavu nabití na mě bliknou stále všechny čtyři zelená světélka.

 

Fotogalerie

 

Pár slov a konec

Užitečnost TL-PB10400 si dokáži představit ve dvou situacích, kdy mohou být pro leckoho jeho služby doslova k nezaplacení:

  • Na dlouhé cestě vlakem, autobusem či letadlem, kde nemáte k dispozici elektrickou zásuvku – před pár lety by se mi podobná věc hodila při cestě do Skotska, kdybych k ní měl i tablet nebo chytrý telefon.
  • Někde v přírodě – např. na dětském táboře, když potřebujeme být stále „na drátě“ a nemáme k dispozici auto, anebo v něm choulostivý majitel nechceme „třískat baterku“, anebo jinde v přírodě, když nevydržíte být bez telefonu. K dobru máte i zdroj světla.

Výrobce slibuje přes 500 nabíjecích cyklů. I po té věřím, že budete mít luxusně vyhlížející UPSku s malou svítilnou, která jistě zvládne „nakopnout“ telefon ve chvíli, kdy „totálně umřel“ a vy si potřebujete nutně zavolat a prostě to nejde (kdo z nás to nezažil).

Po stránce designu vypadá luxusně a kvalitně, což napoví i samotná krabička, ve které je powerbanka zabalena spolu s příslušenstvím. Posouzení výše ceny ponechám na zákazníkovi. Mně nepřijde 799 Kč s DPH neadekvátní. Podobnou sumu jsem nedávnou zaplatil za náhradní „no name“ akumulátor do notebooku.

K TÉMATU  Recenze Panasonic HC-V770EP - HD kamera na vysoké úrovni (část první)

 

Aktuální cena TP-Link TL-PB10400 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zápory Klady
– Chybí nabíječka do 220 V + Vysoká kapacita článků
  + Dva porty: 1 A a 2 A
– Svítilna je opravdu nouzová + Funkce svítilny

Za zapůjčení TP-Link TL-PB10400 děkujeme firmě

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.

Nepřehlédněte

Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek