Sobota , 15. 06. 2024

Vít

Recenze TP-Link TL-PB10400 – energie sbalená na cesty

16. 12. 2014

16. 12. 2014

Svět je zavalen tablety a chytrými telefony, které nevydrží na baterii zrovna dlouho. To bývá problém zejména v situacích, kdy se nedostanete několik dní k elektrické zásuvce. Problém může vyřešit sekundární akumulátor, jakým je třeba TP-Link TL-PB10400.

TIP: Recenze TP-Link M5350 – mobilní internet na doma i na cesty

Akumulátor, neboli správně česky řečeno powerbanku, dostanete v elegantním a na pohled atraktivním balení, které čítá:

  • TP-Link TL-PB10400 se dvěma USB porty a LED svítilnou,
  • USB kabel (mini USB / USB),
  • cestovní pouzdro a manuál.

Technické specifikace TP-Link TL-PB10400

 

Dilema s nabíječkou

Něco chybí? Ano, postrádám nabíječku pro nabíječku – adaptér do 220V zásuvky, kterým nabijete samotné zařízení. Je to nedostatek?

Možná ano, nabíjet akumulátor o kapacitě 10 400 mAh z klasického USB portu z počítače napětím 500 mA, to chce opravdu odhodlání. Dám klidně ruku do ohně, že i největší „srdcař“ si nabíječku dokoupí. V tom případě doporučuji pořídit typ se 2 A výstupního proudu, kde bych počítal s následnou investicí okolo 300 Kč. Takovým jsem akumulátor nabil přes noc, přes den. Přesný čas jsem neměřil, trvá to dlouho.

Nebo to můžeme nahlížet z druhé strany. Výrobce vcelku logicky předpokládá, že podobnou nabíječku již vlastníte, protože jste ji obdrželi s tabletem či mobilem. Proto netřeba je „dublovat“ a zvyšovat cenu vlastního produktu.

 

Dva v jednom

Hlavním účelem powerbanky je nabíjet. To dělá dobře, lze nabíjet současně dvě zařízení (alespoň jedno musí mít vlastní USB kabel). Aby nedošlo k poškození samotného zdroje nebo připojeného zařízení, je produkt vybaven také ochranou proti zkratu, přepětí, přetížení, přebití, podpětí a přehřátí. Mně se opakovaně nabil tablet Sencor se 4 000mAh akumulátorem 1,5× (tj. na 150 %). Energii při tom záložní zdroj udržel týden bez ztráty.

K TÉMATU  Recenze Lamax Sentinel SE–1 – ochránce s hudebním sluchem

Na čelní straně jsou 4 diody, které vás po stisknutí tlačítka orientačně informují o stavu nabití (100 %, 75 %, 50 %, 25 % a 0 %). Když jste na nule, poslední dioda nezasvítí, ale zabliká. Zelená světélka také indikují stav nabíjení.

Kromě nabíjení, disponuje TP-Link bílou LED diodou. Bílé tlačítko stačí podržet několik sekund a rozsvítí se. Funkci baterky vnímám jako čistě doplňkovou, jasu moc nedodá, v přírodě dosvítí cca 2 m (odhadem). Kufr v autě, skříň či koupelnu bez problémů osvítí. Též si ji dokáži představit jako „noční bludičku“. Svítit vydrží opravdu dlouho, odhaduji to na mnoho dní v kuse. Mně již doma svítí druhý den a při kontrole stavu nabití na mě bliknou stále všechny čtyři zelená světélka.

 

Fotogalerie

 

Pár slov a konec

Užitečnost TL-PB10400 si dokáži představit ve dvou situacích, kdy mohou být pro leckoho jeho služby doslova k nezaplacení:

  • Na dlouhé cestě vlakem, autobusem či letadlem, kde nemáte k dispozici elektrickou zásuvku – před pár lety by se mi podobná věc hodila při cestě do Skotska, kdybych k ní měl i tablet nebo chytrý telefon.
  • Někde v přírodě – např. na dětském táboře, když potřebujeme být stále „na drátě“ a nemáme k dispozici auto, anebo v něm choulostivý majitel nechceme „třískat baterku“, anebo jinde v přírodě, když nevydržíte být bez telefonu. K dobru máte i zdroj světla.

Výrobce slibuje přes 500 nabíjecích cyklů. I po té věřím, že budete mít luxusně vyhlížející UPSku s malou svítilnou, která jistě zvládne „nakopnout“ telefon ve chvíli, kdy „totálně umřel“ a vy si potřebujete nutně zavolat a prostě to nejde (kdo z nás to nezažil).

Po stránce designu vypadá luxusně a kvalitně, což napoví i samotná krabička, ve které je powerbanka zabalena spolu s příslušenstvím. Posouzení výše ceny ponechám na zákazníkovi. Mně nepřijde 799 Kč s DPH neadekvátní. Podobnou sumu jsem nedávnou zaplatil za náhradní „no name“ akumulátor do notebooku.

K TÉMATU  Google právě spustil novou AI a už přiznal, že minimálně jedno demo nebylo skutečné

 

Aktuální cena TP-Link TL-PB10400 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zápory Klady
– Chybí nabíječka do 220 V + Vysoká kapacita článků
  + Dva porty: 1 A a 2 A
– Svítilna je opravdu nouzová + Funkce svítilny

Za zapůjčení TP-Link TL-PB10400 děkujeme firmě

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek