Sobota , 22. 06. 2024

Pavla

Logitech Squeezebox Radio receiver: Nejinternetovější z internetových rádií

23. 05. 2013

23. 05. 2013

Očekáváte, že rádio do kuchyně nebo radiobudík bude chytřejší, než vy? Pak máte jedinou možnost. Pořídit si Radio receiver od Logitechu. Tato firma již dříve dokázala, že její ekosystém hudebních přehrávačů do domácností patří k vrcholu v nabídce. A Radio není výjimkou. Navíc při malých rozměrech poskytuje vynikající zvuk.

Hon na kvalitní internetový radiopřijímač do domácnosti není vůbec snadný. Nabídka na českém trhu je omezená a mnozí se uchýlí k použití chytrého mobilu napojeného na hi-fi věž, MMC nebo AV receiver s funkcemi přehrávání hudby ze sítě a z internetu. Ale pokud potřebujete něco menšího do kuchyně, koupelny, nebo ložnice, tak zmiňované způsoby asi nebudou to pravé. Řešení nabízí Logitech se svým Squeezebox Radio receiverem.

Jas displeje je řízený okolním světlem. Jednoduše drobnost, která nadmíru potěší

Aktuální cena Logitech Squeezebox Receiver v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

 

O jedné části Squeezebox ekosystému jsme již psali. Stručně můžeme tuto řadu produktů shrnout tak, že má přinášet zvuk do celé domácnosti. A to i díky pokročilé spolupráci více těchto zařízení. Od posledního testu ale uběhla spousta vody a funkce Squeezeboxu expandovaly do neuvěřitelných rozměrů. Ostatně které jiné rádio můžete ovládat přes internet, z jakéhokoli zařízení přes SSH, které rádio vám řekne, jakou teplotu mají jeho akumulátory či vám umožní rozšiřovat funkce pomocí aplikací? A tím nekončíme…

Na zadní straně najdeme Ethernet, Line-in vstup a napájecí konektor. Po boku pak výstup na sluchátka

 

Mnoho zvuku z malé krabičky

Squeezebox Radio působí tak trochu jako podivný klasický radiobudík. Na fotografiích vypadá lépe, než ve skutečnosti. Design vnímáme jistě subjektivně, ale Radio není přehnaně líbivé. Ale snad ani neurazí. Podstatné je to, že na takto malý přístroj dokáže produkovat mimořádně kvalitní zvuk. A to včetně basové složky. Tomu až nebudete chtít věřit, když si jej poprvé pustíte. Výkon zesilovače je dostatečný na běžný poslech v domácnosti. I když není problém si v dobrém rozmaru natočit volume až na 60-70 %. Na zahradě už bychom se ale o dostatek výkonu báli. Ano, na zahradě – Radio lze totiž vybavit i bateriemi. Respektive akumulátory prodávanými výrobcem. Užitečným doplňkem může být i volitelné dálkové ovládání (které ovšem nahradíme bez potíží i chytrým mobilem). 

K TÉMATU  Recenze Sencor Element 7.85 – tablet pro internet

 

 

Squeezebox Radio můžeme velmi dobře nastavovat přes internet odkudkoli na světě. Včetně nastavení budíku, nebo editace oblíbených internetových rádií

 

Co nám tedy kromě dobrého zvuku Radio nabízí? Přehraje hudbu ze sítě – přes Wi-Fi nebo i přes Ethernet. Poskytuje výběr internetových rádií, který lze samozřejmě spravovat. Přehraje i hudbu z vašeho počítače nebo NASu v mnoha formátech včetně FLACu. Počítač nebo NAS však musí disponovat nainstalovaným Logitech Media Serverem. Sice je to intuitivní a spolehlivá aplikace, ale přece jenom je to další zhola zbytečná služba instalovaná na počítač. U takto pokročilého zařízení bychom raději viděli podporu klasického přístupu na sdílené složky nebo alespoň DLNA (sic nepovedenou to technologii, ale aspoň trochu standardizovanou). Kromě streamování vlastní hudby, nebo poslechu internetových rádií, je tu ještě možnost využívat internetové služby poskytující přístup k hudbě na vyžádání online. Např. Deezer.

 

 

Pokud si nainstalujete, nebo máte na nějakém dalším zařízení Logitech Media Server, získáte další hromadu funkcí, voleb a ovládacích možností navíc

 

Každopádně vlastní Media Server není podmínkou pro provoz Radia. To funguje i bez něj – v základu poskytuje přístup k internetovým rádiím i bez jakéhokoli účtu. Většina lidí si ale alespoň zřídí účet na serveru Mysqeezebox.com, odkud může Radio ovládat a spravovat. Případnou vlastní hudbu je možné nahrát na některou z online služeb a streamovat si ji odsud. Využití vlastního Media Serveru, ať už na počítači, jiném zařízení Logitechu, nebo na NASu pak přidá možnost spravovat a streamovat své vlastní rozsáhlé hudební sbírky.

 

Nejinternetovější z internetových

A jak je na tom funkčně bohatý přístroj s ovládáním? Po stranách displeje máme 6 předvoleb na oblíbené položky, což není právě mnoho. Pod displejem dominuje hlavní ovládací kruhový volič. Ten je velmi praktický. Tlačítka kolem něj jsou ale utopená a mačkají se docela špatně. Volič hlasitosti je zbytečně malý. Celkově tedy ergonomie ovládání spíše horší. Na druhou stranu vše zachraňují možnosti nastavovat a ovládat přístroj přes web potažmo přes mobilní telefon. Je opravdu snadné stopnout přehrávání, ztlumit nebo změnit stanici přes internetový prohlížeč od počítače, aniž byste museli kamkoli chodit.

K TÉMATU  Novinkové notebooky MSI pro letošek

Práce s menu občas drhne díky tomu, že v nabídce je opravdu dost funkcí. Je to jen otázkou zvyku, přičemž měně neznamená vždy více

Squeezebox Radio je po všech stránkách moderní přístroj. Uspokojí i technicky velmi náročné uživatele. Pro přehrávání hudby a rádia dělá všechno. Vzhledem k rozměrům má vynikající zvukový projev. Ergonomie ovládání přímo na přístroji sice trochu drhne, ale možnosti přístupu k přístroji přes web nebo chytrý mobil jsou vyčerpávající. Squeezebox Radio můžeme doporučit všem, kteří potřebují menší přístroj pro kvalitní ozvučení „méně důležitých“ částí bytu a současně jim nevadí vyšší cena produktu. 

 

 
Logitech Squeezebox Receiver lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 

 

zápory klady
– horší ergonomie tlačítek na přístroji

+ vynikající zvuk

– v některých případech nutná instalace Logitech Media Serveru

+ ovládání přes internet, web a mobil

 

+ ovládání mobilem

  + spousta užitečných funkcí

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.
Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.
Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek