Úterý , 28. 11. 2023

René

Recenze Niceboy HIVE Pins – dotykoví trpaslíci s obřími basy

Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…

11. 12. 2020

11. 12. 2020

Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…

Loni jsme vám nabídli recenzi sluchátek HIVE podsie, v podobné cenové kategorii i třídě s doporučenou koncovou cenu 999 Kč (s DPH), letos Niceboy vyrukoval na trh s modernější alternativou. Ta stále sází na poměr cena / výkon, přičemž nabízí menší krabičku s powerbankou a udávanou celkovou výdrž delší o 3 hodiny, celkových 18 hodin. Hmotnost klesla o 1 g na 7 g u obou sluchátek, s krabičkou se digitální váha ustálí na 44 g (to je o 5 g více). Zůstává krytí IPx4, tedy základnější forma ohrany proti tryskající vodě, avšak dostačující.


V manuálu uvádí výrobce krytí IPx5, jinde mluví o IPx4.

Ne každý dotek potěší

Zkušenost je k nezaplacení a zároveň umí být individuální a nepřenositelná, proto máme vždy radost, když si danou věc můžeme „osahat“ a vyzkoušet sami.

Sluchátka vypadají perfektně, nic neruší linie, stačí lehce ťuknout na stylizované „n“ dle návodu na obsluhu a vykonají příkaz:

  • Jeden stisk libovolného tlačítka: přehrávání/pauza, přijetí hovoru/zavěšení.
  • Dlouhý stisk pravého tlačítka: zvýšení hlasitosti o jeden stupeň, odmítnutí hovoru.
  • Dlouhý stisk levého tlačítka: snížení hlasitosti o jeden stupeň, odmítnutí hovoru.
  • Dvojitý stisk pravého tlačítka: další skladba.
  • Dvojitý stisk levého tlačítka: předchozí skladba.
  • Trojitý stisk levého tlačítka: aktivace hlasového asistenta Siri / Google now.

Má to jen dva drobné nedostatky: zkuste si to zapamatovat a samozřejmě se nevyhnete nechtěným akcím, když vám třeba sluchátko začne vyklouzávat z ušní dírky a vy jej tam budete chtít opět vtisknout, aby nevypadlo.

K TÉMATU  Natáčení videa zrcadlovkou aneb CANON EOS 7D

TIP: NICEBOY HIVE BONES – ZVUKY PŘÍMO DO HLAVY

Třeba při hovoru, kdy hodně hýbete pusou, se zákonitě hýbou i uši. Tak si je přitlačíte a ouha, položíte hovor. To se mi stalo. Na druhou stranu si kamarád pochvaloval, že je mi rozumět lépe než s jiným modelem „bezrukého“ telefonování, jakým bylo řešení z Lidlu například.

TIP: UNBOXING VIDEO SLUCHÁTEK NICEBOY HIVE PINS

Za zvuk se nestydí

Bezproblémové je propojení sluchátek nejen s notebookem či telefonem i mezi sebou, není třeba je zapínat, prostě je vyndáte z krabičky, vložíte do uší a prakticky záhy vše hraje. Zkoušeli jsme to opakovaně a nemáme výhrad. Hrát vydržely kolem 3 hodin 15 minut při testování, nabíjení zabralo okolo jedné hodiny. Tedy obdobně jako starší podsie. Na rozdíl od nich však krabička od Pins neukáže stav nabití (vlastní baterie). Bliká tu pouze jedna LED dioda, podsie měla 4 didody coby indikaci stavu akumulátoru v procentech (25 % atd.).

Slabší nám přišel dosah signálu, nebo jeho kvalita, protože při pohybu po bytě s jednou stěnou vše běželo bez problémů, ale při poslechu na lodžii občas signál vypadl, aby se během sekundy opět obnovil. Pro srovnání, HIVE 2 joy tyto situace zvládaly bez ztráty zvuku.

Pokud však zvolíte vhodnou velikost gum do uší a zaposloucháte se do hudby, jistě jim nějaký ten nedostatek odpustíte. Hlučí zvučně, či snad zvučí hlučně? Možná obojí, každopádně se nám celkový projev zamlouval, přišel mi vyvážený. Klasicky u „pěkného chlapce“ s preferencí basů, trošku na úkor výšek, s přijatelnými středy. Při hudbě, kterou mám rád, jako Empire State of Mind od Joshe Viettiho či u singlu Protože to nevzdám mi husí kůže naskočila, takže za mě bez výtek. Tyhle „špunty“ činí poslech bezprostřednějším.

K TÉMATU  Recenze Xtreamer mxV - TV box plný překvapení

TIP: NICEBOY HIVE XL – AUTISTICKÝ HUDEBNÍK

To i ve vyšších hlasitostech, které se však prakticky nedostaly „ke slovu“. Dostatečně silný mi zvuk přišel už kolem 20 % (pravda v místnosti), ani při 100% intenzitě jsem nezaznamenal výraznější zkreslení zvuku, což nebývá standardem. U basů jsem měl v tu chvíli pocit, jako by mi malým kladívkem vždy někdo bouchal přímo do bubínku a to doslova. Kdo stál někdy na koncertu velmi blízko reproduktorů, ví, o čem mluvím. A nebudíte spící pejsky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na sportování jsem příliš líný, uznávám bez mučení. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.

Ať už budete chtít instalovat nová Windows 7 na HTPC, nebo na svůj klasický počítač, může se vám hodit následující postup. Instalace z USB je nyní mimořádně snadná.

Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek.

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek