Pátek , 14. 06. 2024

Roland

Nový špičkový počítač Corsair má pouzdro ze dřeva

18. 05. 2024

18. 05. 2024

Corsair je známý především svým herním příslušenstvím a předpřipravenými počítači a nyní se společnost pokouší o něco trochu jiného. Corsair One i500 je nový herní počítač, který kombinuje špičkový hardware s jedinečným designem.

Panely z pravého dřeva

Corsair One i500 je nový stolní PC tower určený pro „tvůrce obsahu, profesionály s umělou inteligencí a hráče“. Má hliníkové pouzdro s panely z pravého dřeva s certifikací FSC, které rozhodně vyčnívá z řady PC skříní z tvrzeného skla. Je také „o 30 % menší než plnohodnotný stolní počítač“.

Základní model obsahuje procesor Intel Core i9-14900K 14. generace, grafickou kartu NVIDIA RTX 4080 Super, 2TB M.2 SSD a 32GB DDR5 paměti. K dispozici je také vylepšený model, který vymění 4080 Super za GPU 4090 a zdvojnásobí RAM na 64 GB. Obě verze jsou kapalinou chlazené a obě jsou k dispozici ve světlé nebo tmavé barvě dřeva. Získáte také spoustu portů a možností připojení, včetně podpory až šesti monitorů a USB portů na přední i zadní straně.

Stylový a supervýkonný zároveň

Corsair v tiskové zprávě uvedl: „PC Corsair One i500 je o 30 % menší než plnohodnotný stolní počítač, ale nedělá kompromisy ve výkonu. Moderní kapalinové chlazení poskytuje špičkovou tepelnou účinnost, minimalizuje teploty CPU a GPU a zároveň dosahuje rychlejšího výkonu, to vše při znatelně tišším než tradičním chlazení. Grafické karty NVIDIA GeForce RTX 4090 a 4080 SUPER pohánějí obrovský skok ve snímkové rychlosti a grafice s umělou inteligencí, zatímco architektura procesoru Intel 14. generace zajišťuje, že budete hrát a hrát více najednou bez kompromisů.

Corsair se také zaměřil na diskusi o možnosti upgradu počítače, možná ve srovnání s pracovními stanicemi Apple Mac Studio a Mac Pro, které nelze po zakoupení výrazně upravit nebo upgradovat. Corsair One i500 využívá standardní PCIe, RAM a SSD sloty, takže můžete vyměnit grafickou kartu, když je příliš stará nebo má poruchu hardwaru. Menší velikost pouzdra však znamená, že ne všechny GPU se vejdou a zdá se, že výměna základní desky není podporována.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.

Nepřehlédněte

Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek