Sobota , 20. 04. 2024

Marcela

Online seriály: pirátské internetové televize rulez!

03. 05. 2010

Jako již mnohokrát v historii, zákazník ví mnohem lépe co chce, než poskytovatel obsahu. Ten to sice časem také zjistí, ale z mnoha důvodů pokrok ignoruje. A tak přichází pirátské internetové portály, které dokonale naplňují představu moderní „televize“. Znáte třeba iSerialy.sk?


Aktualizace: Úspěch se neodpouští! Iseriály.sk byly pozastaveny pro porušování autorských práv. Skvělá myšlenka, kterou nedokážou a nechtějí realizovat majitelé autorských práv v našich končinách, takto byla zničena. Provoz ale vydržel dlouho a jistě se najdou další, kteří budou pokračovat. Přístup majitelů obsahu je totiž naprosto ignorantský a nelze s nimi v žádném případě sympatizovat.

Namísto iserialy.sk lze prozatím doporučit www.naserialy.cz


Rulez je známé internetové zvolání ve smyslu „být nejlepší“, „vést“, „vládnout“. Do titulku článku psaného česky jistě nepatří, ale promiňte výjimku. Rulez sedí lépe, než cokoli jiného. Však mluvíme o internetu, o pokroku bez hranic.

Už nikdy čekání na stažení další epizody oblíbeného seriálu? Žádné čekání na to, co budou dávat v televizi? Žádné hromadění dat na svém počítači? Téměř…

V nedávné historii se střetli internetoví uživatelé s vydavateli hudebních děl. Ta byla nelegálně k dispozici komukoli a kdykoli v podobě legendárních MP3 souborů. Geniální, ale dlouho odmítané a odsouvané na okraj legality. Dlouho, předlouho trvalo, než vydavatelé přistoupili na online prodej hudby. Last.fm nebo Grooveshark.com ovšem ukazují, že to jde ještě lépe…

Nyní nastává další pokrok, tentokrát u televizních pořadů. Televizní stanice to zaznamenávají a jak jsme zde již psali, mají vlastní online portály se svými pořady. Zádrhel přináší slovo „svými“. Poskytují tak jen neúplnou službu. Je to kvůli licenčním právům a hamižnosti, ale koho to na internetu zajímá…

A tak tu na druhé straně máme nelegální portály, které si s licencemi hlavu nelámou, ale o to jsou pro návštěvníky užitečnější. Nebojím se použít slovo geniální!

K TÉMATU  Xoro HSD 7510 – filmy a televize vždy po ruce

Představte si obrovské množství televizních seriálů (nebo filmů, pořadů…) dostupné v jednom rozhraní, seřazené a jednoduše návazné. Jako kdybyste si zaznamenávali a pracně třídili vysílání několika televizních stanic skoro nepřetržitě celé roky a k čemukoli měli takřka okamžitý přístup. Ano, přesně tak má vypadat televize v novém tisíciletí!

Dokonce je to česky, nebo s titulky. Alespoň u iSerialy.sk, které zde dávám za vzor. Má to i nějaká negativa – občas horší kvalita, nestíhající servery provozovatelů, časový limit aj., ale je to zadarmo a dá se to bez potíží používat.

Videa jsou odkazována na několik různých převážně zahraničních serverů (u nás by je hned zavřeli) s různými pravidly, což je největší potíž. Pokud byste si chtěli zajistit lepší kvalitu nebo dostupnost videí, museli byste si zaplatit u každého zmiňovaného serveru zvláště. To jistě není ideální. Zajistit toto globálně a jednoduše na daném portálu v slušné kvalitě, bylo by to zase o kousek dále. A jistě nejsem sám, kdo by za takovou službu dobře a rád zaplatil. Jenže vzhledem ke zkostnatělým vydavatelům a legislativě nehrozí, že se u nás něčeho podobného někdy a legálně dočkáme. Velká škoda. Už nikdy by nebylo nutné stahovat data k sobě, hledat titulky, skladovat je, nebo čekat po odvysílání jednoho dílu oblíbeného seriálu v televizi, na jeho pokračování. Vždyť stačí kliknout na DALŠÍ…

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spolu s Halloweenem (resp. v USA po Dni díkůvzdání) nás již několik dní prodejci atakují nabídkami na tzv. Black Friday, prodejní akci importovanou s již zmíněným svátkem z USA. Každý někdy podlehne a koupí věc, kterou nepotřebuje. Zalíbila ss Ferrari PowerBank Soft Rubber 5000 mAh Black. Záložní kapesní baterie jako každá jiná, pouze vybavená logem Ferrari. Za cenu prý o 40 % nižší, nekupte to. :o)

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek