Pátek , 19. 07. 2024

Čeněk

Nový špičkový počítač Corsair má pouzdro ze dřeva

18. 05. 2024

18. 05. 2024

Corsair je známý především svým herním příslušenstvím a předpřipravenými počítači a nyní se společnost pokouší o něco trochu jiného. Corsair One i500 je nový herní počítač, který kombinuje špičkový hardware s jedinečným designem.

Panely z pravého dřeva

Corsair One i500 je nový stolní PC tower určený pro „tvůrce obsahu, profesionály s umělou inteligencí a hráče“. Má hliníkové pouzdro s panely z pravého dřeva s certifikací FSC, které rozhodně vyčnívá z řady PC skříní z tvrzeného skla. Je také „o 30 % menší než plnohodnotný stolní počítač“.

Základní model obsahuje procesor Intel Core i9-14900K 14. generace, grafickou kartu NVIDIA RTX 4080 Super, 2TB M.2 SSD a 32GB DDR5 paměti. K dispozici je také vylepšený model, který vymění 4080 Super za GPU 4090 a zdvojnásobí RAM na 64 GB. Obě verze jsou kapalinou chlazené a obě jsou k dispozici ve světlé nebo tmavé barvě dřeva. Získáte také spoustu portů a možností připojení, včetně podpory až šesti monitorů a USB portů na přední i zadní straně.

Stylový a supervýkonný zároveň

Corsair v tiskové zprávě uvedl: „PC Corsair One i500 je o 30 % menší než plnohodnotný stolní počítač, ale nedělá kompromisy ve výkonu. Moderní kapalinové chlazení poskytuje špičkovou tepelnou účinnost, minimalizuje teploty CPU a GPU a zároveň dosahuje rychlejšího výkonu, to vše při znatelně tišším než tradičním chlazení. Grafické karty NVIDIA GeForce RTX 4090 a 4080 SUPER pohánějí obrovský skok ve snímkové rychlosti a grafice s umělou inteligencí, zatímco architektura procesoru Intel 14. generace zajišťuje, že budete hrát a hrát více najednou bez kompromisů.

Corsair se také zaměřil na diskusi o možnosti upgradu počítače, možná ve srovnání s pracovními stanicemi Apple Mac Studio a Mac Pro, které nelze po zakoupení výrazně upravit nebo upgradovat. Corsair One i500 využívá standardní PCIe, RAM a SSD sloty, takže můžete vyměnit grafickou kartu, když je příliš stará nebo má poruchu hardwaru. Menší velikost pouzdra však znamená, že ne všechny GPU se vejdou a zdá se, že výměna základní desky není podporována.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.
O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
Spolu s Halloweenem (resp. v USA po Dni díkůvzdání) nás již několik dní prodejci atakují nabídkami na tzv. Black Friday, prodejní akci importovanou s již zmíněným svátkem z USA. Každý někdy podlehne a koupí věc, kterou nepotřebuje. Zalíbila ss Ferrari PowerBank Soft Rubber 5000 mAh Black. Záložní kapesní baterie jako každá jiná, pouze vybavená logem Ferrari. Za cenu prý o 40 % nižší, nekupte to. :o)
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek