Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Kontroverzní Humane Ai Pin je tady, líbil by se vám nositelný fotoaparát?

10. 11. 2023

10. 11. 2023

Humane doufá, že se postaví základ pro nositelné fotoaparáty pomocí zařízení Ai Pin. Ve světě, kde jsou lidé závislí na svých obrazovkách, se společnosti jako Humane snaží toto rozvrátit. Společnost si představuje svět, kde lidé mohou konverzovat s AI asistentem, kterého nosí na oblečení, místo aby zírali na obrazovku rolující TikTok.

Jak Ai Pin funguje?

Ai Pin se nosí na oblečení a ovládá se pomocí dotyků. Po aktivaci mohou hlasové příkazy a další gesta aktivovat funkce, jako je pořízení fotografie nebo nahrávání hlasu. Kdykoli se používá mikrofon nebo kamera, rozsvítí se „světlo důvěry“, aby ho lidé viděli. Jeho účelem je zajistit soukromí. Zařízení vždy neposlouchá nebo nenahrává. Dvojité klepnutí pořídí 13MP fotografii, zatímco dvojité klepnutí s podržením pořídí video, alespoň po aktualizaci softwaru v roce 2024.

Vestavěný laserový projektor nabízí omezený přístup k obrázkům nebo textu v rozlišení 720p. Projektor zobrazuje informace na natažené ruce před Ai Pin, což má nahradit potřebu chytrého telefonu. Ai Pin funguje zcela nezávisle na jakémkoli jiném zařízení. Má své vlastní mobilní připojení, které je zahrnuto v předplatném.

Mluvení na Ai Pin aktivuje asistenta Pinu, Ai Mic. Je poháněn velkými jazykovými modely, jako je ChatGPT. Ai Pin provozuje operační systém Android společnosti Google, je dodáván s telefonním číslem a může provádět úkoly, jako je telefonování nebo případně objednání něčeho online. Zákazníci mohou prodloužit používání zařízení po celý den výměnou baterií, které se nabíjejí bezdrátově.

Humane je společnost plná bývalých zaměstnanců společnosti Apple, včetně generální ředitelky a zakladatelky Bethany Bongiorno. Její manžel Imran Chaudhri a vedoucí produktového inženýrství společnosti Ken Kocienda jsou také bývalí zaměstnanci společnosti Apple.

Společnost považuje zařízení, jako jsou smartphony nebo nositelná zařízení, jako jsou brýle AR, za rušivá pro lidské chování. Ai Pin to má vyřešit tím, že se dostane z cesty a z rukou uživatele. Ai Pin stojí 699 USD a lze si jej objednat na webových stránkách Humane od 16. listopadu. Vyžaduje měsíční předplatné pro neomezené volání, SMS a data prostřednictvím T-Mobile, které stojí 24 USD měsíčně.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.

Nepřehlédněte

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek