Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Patriot Box Office a Iomega ScreenPlay TV Link aneb Xtreamer cenově překonán

04. 12. 2009

 

Na virtuálních pultech našich obchodů se objevily dva nové síťové multimediální HD přehrávače. Ať je to Patriot Box Office nebo Iomega ScreenPlay TV Link, oba jdou cenou hluboko pod 3 tisíce korun. Co nám nabízí?

 

Patriot Box Office Media Player je velmi podobný Xtreameru. Také jej lze osadit 2,5“ pevným diskem a obsahuje malý ventilátor, což vidíme neradi. Box Ofice je postaven na čipsetu Realtek 1073 a malá krabička poskytuje všechny důležité konektory, které můžeme potřebovat. Jeden USB port se na rozdíl od Xtreameru vešel i na přední stranu.

Nemá cenu vyjmenovávat, co všechno přehrávač přehraje (je toho hodně). Hardware toho sice umožňuje mnoho, stejně jako konkurence, ale záleží, co s tím dokážou udělat vývojáři. Zatím to po této stránce vypadá na chudého příbuzného Xtreameru a popravdě bych si nevsadil na to, že se tato škatulka dočká takové podpory výrobce.

 

Patriot Box Office Media Player stojí 2 500 korun s daní, což je o nějakých 700 korun méně, než Xtreamer. Ten ale má v ceně Wi-Fi modul.

 

Další novinkou je a Iomega ScreenPlay TV Link. Ten je vskutku miniaturní, protože neumožňuje vložení pevného disku. To ale nemusí vadit. Zbývá k tomu totiž ještě USB nebo síťové rozhraní. Cena je 2 700 korun s daní.

Má cenu zvažovat tyto přístroje? Proč ne. Zvládnou toho v základu mnoho. Ale pokud chcete maximum, vybírejte v osvědčených vodách Popcornů, eGreatů nebo Xtreamerů. Minimálně nyní, kdy ještě není jasné, jaké tyto novinky doopravdy jsou a jak je budou výrobci rozvíjet.  

Související články

Windows 7: první zkušenosti s Media Center
Vista Media Center: co umí a neumí (video)
HTPC pro odvážné: skříň, zdroj, deska a testovací oživení
Xtreamer: výkonný univerzál, ale jen pro někoho
Popcorn Hour A-100: když výrobce plní přání zákazníků

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek