Úterý , 16. 07. 2024

Luboš

Full HD LCD na postupu: Xoro HTL 4242w

27. 03. 2007


Zatím co plazmové TV se stále potýkají s fyzickým rozlišením 720p, LCD technologie má v tomto směru navrch a trhem táhnou zástupy nových FULL HD modelů. Jejich rozlišení 1920×1080 je však vykoupeno o dost vyšší pořizovací cenou. Ale objevují se modely, které se vás zruinovat nechystají.

Nevytahuje se, roste!

Nějakou dobu se už můžeme setkávat s full HD LCD TV a pokud hovoříme o cenově snesitelných úrovních, vytanou 37“ modely jako Benq VL3735 (necelých 40 000 Kč) nebo černočerný Xoro HTL 3742w s podobnými parametry (cca 36 000 Kč). K druhé jmenované teď míří na český trh větší sestřička Xoro HTL 4242w s úhlopříčkou 42“ (106cm) a časem se objeví i už poněkud přerostlá 47“ verze.

Kovový černý design nevyhoví asi každému, zvlášť v době módy “stříbrného větru“, ale svou robustní konstrukcí může i leckomu zaimponovat. Displej HTL 4242w bude mít totožné parametry s 3742w, což by mělo znamenat snad i stejně dobrý obraz. Kontrast 1200:1, odezva 6,5ms a jas 500cd/m2. Podporována jsou vysoká rozlišení 720p, 1080i a nejzajímavější 1080p. Zvláště s nastávajícím boomem Blu-Ray přehrávačů a konzolí s vysokým rozlišením typu Sony Playstation 3, najde maximální rozlišení svoje opodstatnění.

Celá modelová řada XX42 v konkurenci vybočuje kromě všech běžných vstupů i hned třemi HDMI vstupy. Vzhledem k tomu, že HDMI výstup obsahuje už kde co, u běžné televize může brzy člověk narazit na nedostatek těchto nejkvalitnějších vstupů. Model je vybaven zdvojeným, bohužel pouze analogovým TV tunerem. DVB-T tuner by udělal určitě větší radost, nicméně díky množství volných HDMI vstupů není problém dokoupit samostatný kvalitní tuner (často o dost kvalitnější a s lepší češtinou, než dávají výrobci přímo do televizí) přes toto rozhraní a s upsamplingem do 1080i, například Samsung DTB B460F.

K TÉMATU  BDXL: blu-ray navyšuje kapacitu, bude to stačit?

Televizi máme přislíbenu k redakčnímu testu, měla by se začít prodávat již příští týden za zajímavou cenu blížící se 46 000 Kč včetně DPH.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přinášíme unboxing video sluchátek Niceboy HIVE Pins, která již mají noevé logo a také nabízí Bluetooth 5.0 pro zaručený kvalitní přenos zvuku. Krytí IPx4 sluchátkům zaručuje bezpečné používání v dešti a díky třem velikostem nástavců padnou do každého ucha. A hlavní má být nárůst výdrže oproti pědchůdcům při dobrém poměru cena/výkon.
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Nepřehlédněte

Co se týče výzkumu biologických zbraní, GPT-4 od OpenAI poskytl lidem pouze mírnou výhodu oproti běžnému internetu. Tvrdí to studie, kterou společnost sama provedla. Agentura Bloomberg uvedla, že výzkum provedl nový tým připravenosti v OpenAI, který byl spuštěn loni na podzim, aby vyhodnotil rizika a potenciální zneužití hraničních modelů AI společnosti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek