Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Full HD LCD na postupu: Xoro HTL 4242w

27. 03. 2007


Zatím co plazmové TV se stále potýkají s fyzickým rozlišením 720p, LCD technologie má v tomto směru navrch a trhem táhnou zástupy nových FULL HD modelů. Jejich rozlišení 1920×1080 je však vykoupeno o dost vyšší pořizovací cenou. Ale objevují se modely, které se vás zruinovat nechystají.

Nevytahuje se, roste!

Nějakou dobu se už můžeme setkávat s full HD LCD TV a pokud hovoříme o cenově snesitelných úrovních, vytanou 37“ modely jako Benq VL3735 (necelých 40 000 Kč) nebo černočerný Xoro HTL 3742w s podobnými parametry (cca 36 000 Kč). K druhé jmenované teď míří na český trh větší sestřička Xoro HTL 4242w s úhlopříčkou 42“ (106cm) a časem se objeví i už poněkud přerostlá 47“ verze.

Kovový černý design nevyhoví asi každému, zvlášť v době módy “stříbrného větru“, ale svou robustní konstrukcí může i leckomu zaimponovat. Displej HTL 4242w bude mít totožné parametry s 3742w, což by mělo znamenat snad i stejně dobrý obraz. Kontrast 1200:1, odezva 6,5ms a jas 500cd/m2. Podporována jsou vysoká rozlišení 720p, 1080i a nejzajímavější 1080p. Zvláště s nastávajícím boomem Blu-Ray přehrávačů a konzolí s vysokým rozlišením typu Sony Playstation 3, najde maximální rozlišení svoje opodstatnění.

Celá modelová řada XX42 v konkurenci vybočuje kromě všech běžných vstupů i hned třemi HDMI vstupy. Vzhledem k tomu, že HDMI výstup obsahuje už kde co, u běžné televize může brzy člověk narazit na nedostatek těchto nejkvalitnějších vstupů. Model je vybaven zdvojeným, bohužel pouze analogovým TV tunerem. DVB-T tuner by udělal určitě větší radost, nicméně díky množství volných HDMI vstupů není problém dokoupit samostatný kvalitní tuner (často o dost kvalitnější a s lepší češtinou, než dávají výrobci přímo do televizí) přes toto rozhraní a s upsamplingem do 1080i, například Samsung DTB B460F.

K TÉMATU  Recenze disku AData HD830 – drsňák nejen na pohled

Televizi máme přislíbenu k redakčnímu testu, měla by se začít prodávat již příští týden za zajímavou cenu blížící se 46 000 Kč včetně DPH.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
Po dlouhé době přinášíme unboxing video bezdrátového reproduktoru. Testovaný výrobek se však od těch v poslední době testovaných liší, Genesis Helium 300BT ARGB jsou klasickou stereo soustavou dvou reproduktorů o celkovém výkonu 24 W.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek