Čtvrtek , 30. 11. 2023

Ondřej

Xtreamer Pro: media player a 2diskový NAS v jednom

28. 02. 2010

O Xtreameru jsme toho už napsali mnoho. Tato korejská firma vydává jedno zajímavé zařízení za druhým a přitom válcuje konkurenci svou cenovou politikou. Po vydařeném multimediálním přehrávači a zajímavém NASu je tu kombinace obojího. A cenově se opět řídí heslem „Proč platit více?“

Xtreamer Pro přichází poměrně brzy po síťovém úložišti eTrayz. Přitom cena se o mnoho neliší. Zdá se tedy, že nákup eTrayz lze tímto považovat za nepříliš výhodný? Ne tak docela.

Xtreamer Pro stojí pro stávající zákazníky s Xtreamer 2,5“ nebo eTrayz pouhých 99 euro, pro nové zákazníky potom 149 eur.

Stavba Pro je podobná eTrayz, nicméně hardware vychází z přehrávače Xtreamer 2,5“. K dispozici je ovšem 2× více RAM paměti – nyní tedy 256 MB. Je použit jen 100Mbitový ethernet, namísto gigabitu, jako tomu je u eTrayz. Ale zase je zde rychlý eSATA port. Také procesor je totožný s tím, který je v Xtreameru 2,5“ přehrávači (Realtek 1283x). Takže nejde o eTrayz obohacený o přehrávání, ale o Xtreamer 2,5“ obohacený o novou krabici pro dva 3,5“ disky.

eTrayz stále nabízí sofistikovanější řešení pro síťové úložiště. Má mnohem více funkcí s tímto úkolem souvisejících. Nicméně pokud je nepotřebujete, nebo je nedokážete vzhledem k jejich složitosti využít, nemusí být Xtreamer Pro špatnou volbou i jen jako samostatný NAS.

Xtreamer Pro může také krásně nahradit přehrávač Xtreamer 2,5″. Ale osobně si nejsem jist, zda je vhodné mít v obývacím pokoji zapojené až 2 pevné disky. Hluk nebude zanedbatelný. Nevěřím přitom, že odhlučnění bude nějak výrazně efektivně řešeno (ostatně je moc dobře neřeší ani eTrayz). Ovšem nic nám nebrání použít Xtreamer Pro bez pevných disků. 


Umax Xtreamer PRO lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 


Související články

Xtreamer: výkonný univerzál, ale jen pro někoho
Xtreamer eTrayz: levné dvoudiskové úložiště nabité funkcemi
Filmy, hudba, fotky: Kam s nimi? Na pevný disk a NAS!

K TÉMATU  Test Raspberry Pi jako HTPC: Raději ne

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek