Středa , 22. 05. 2024

Emil

Sony NAS-Z200iR a CMT-Z100iR: inspirace u SqueezeBoxu?

03. 07. 2009

Hledáte stylový hudební systém, který bude více než jen dokem pro iPod? Společnost Sony představuje novou řadu multifunkčních kompaktních audio systémů NAS-Z200iR a CMT-Z100iR. Nechybí jim dokovací stanice pro iPod, štěrbinová CD mechanika, USB port, možnost streamování hudby z PC (NAS-Z200iR) a integrované AM/FM rádio.

Podobné řešení, které jsme testovali: Logitech Squeezebox Duet: když hudba zazní domem

 

NAS-Z200iR – streamování hudby z PC a intuitivní dálkové ovládání

Klíčem k ničím nerušenému poslechu je možnost snadného sdílení a přístupu k hudebním albům. Systém NAS-Z200iR nabízí Wi-Fi konektivitu s certifikací DLNA. Zařízení se stejnou certifikací si tak mohou mezi sebou snadno bezdrátově přenášet data.

 

Ke své hudbě v počítači se díky tomu dostanete z pohodlí pohovky nebo postele a budete si ji moci jednoduše přehrát na novém audio stystému Z200iR. Ať hledáte rádiové stanice, nebo vybíráte skladby z počítače či přehrávače iPod, velký 3,5palcový LCD displej dálkového ovladače a přívětivé uživatelské rozhraní vám ještě více zpříjemní poslech. Na ovladači můžete také jednoduše vybírat hudbu z přehrávače iPod podle interpreta, alba, názvu skladby nebo roku. Baterie je nabíjecí a barevný displej svítí, pouze když s ovladačem pracujete.

Audio systém od Sony automaticky nabízí potřebnou flexibilitu pro přehrávání zvuku z různých zdrojů díky vestavěnému CD přehrávači, připojení Walkman nebo jiného přehrávače přes USB a Audio-in portu. Elegantní konstrukce systému Z200iR ukrývá i CD mechaniku, která dokáže přehrát jak audio CD, tak CD-R/RW disky se skladbami ve formátu MP3. A pokud si po ránu rádi poslechnete rádio, máte k dispozici také AM/FM radio tuner.

Pod minimalistickým designem systému NAS-Z200iR se neskrývá pouze množství funkcí, ale také nezanedbatelný zvukový výkon jehož výrazné basy zajistí dvojice neodymiových magnetů.

K TÉMATU  Gramofony se vracejí do módy

CMT-Z100iR – jednoduché řešení pro fanoušky hi-fi

Dalším elegantním mini systémem je model CMT-Z100iR, který se vedle lesklé černé nabízí i v bílém provedení.

Mezi jeho funkce patří schopnost přehrávání z iPodu, CD nebo USB. Nechybí také AM/FM tuner, konektor Audio-in port, 20 W x 2 reproduktory, dálkové ovládání a velký displej, který ukazuje čas a zvolenou funkci.

Model CMT-Z100iR bude k dostání v červenci a NAS-Z200iR přijde do obchodů v polovině září. Cena zatím není stanovena, očekáváme ji kolem 4000 korun za model Z100iR.
 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…
Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek