Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Sony NAS-Z200iR a CMT-Z100iR: inspirace u SqueezeBoxu?

03. 07. 2009

Hledáte stylový hudební systém, který bude více než jen dokem pro iPod? Společnost Sony představuje novou řadu multifunkčních kompaktních audio systémů NAS-Z200iR a CMT-Z100iR. Nechybí jim dokovací stanice pro iPod, štěrbinová CD mechanika, USB port, možnost streamování hudby z PC (NAS-Z200iR) a integrované AM/FM rádio.

Podobné řešení, které jsme testovali: Logitech Squeezebox Duet: když hudba zazní domem

 

NAS-Z200iR – streamování hudby z PC a intuitivní dálkové ovládání

Klíčem k ničím nerušenému poslechu je možnost snadného sdílení a přístupu k hudebním albům. Systém NAS-Z200iR nabízí Wi-Fi konektivitu s certifikací DLNA. Zařízení se stejnou certifikací si tak mohou mezi sebou snadno bezdrátově přenášet data.

 

Ke své hudbě v počítači se díky tomu dostanete z pohodlí pohovky nebo postele a budete si ji moci jednoduše přehrát na novém audio stystému Z200iR. Ať hledáte rádiové stanice, nebo vybíráte skladby z počítače či přehrávače iPod, velký 3,5palcový LCD displej dálkového ovladače a přívětivé uživatelské rozhraní vám ještě více zpříjemní poslech. Na ovladači můžete také jednoduše vybírat hudbu z přehrávače iPod podle interpreta, alba, názvu skladby nebo roku. Baterie je nabíjecí a barevný displej svítí, pouze když s ovladačem pracujete.

Audio systém od Sony automaticky nabízí potřebnou flexibilitu pro přehrávání zvuku z různých zdrojů díky vestavěnému CD přehrávači, připojení Walkman nebo jiného přehrávače přes USB a Audio-in portu. Elegantní konstrukce systému Z200iR ukrývá i CD mechaniku, která dokáže přehrát jak audio CD, tak CD-R/RW disky se skladbami ve formátu MP3. A pokud si po ránu rádi poslechnete rádio, máte k dispozici také AM/FM radio tuner.

Pod minimalistickým designem systému NAS-Z200iR se neskrývá pouze množství funkcí, ale také nezanedbatelný zvukový výkon jehož výrazné basy zajistí dvojice neodymiových magnetů.

K TÉMATU  Recenze PVR Yamada Vaova DTV-3200HDD: Co se starým diskem?

CMT-Z100iR – jednoduché řešení pro fanoušky hi-fi

Dalším elegantním mini systémem je model CMT-Z100iR, který se vedle lesklé černé nabízí i v bílém provedení.

Mezi jeho funkce patří schopnost přehrávání z iPodu, CD nebo USB. Nechybí také AM/FM tuner, konektor Audio-in port, 20 W x 2 reproduktory, dálkové ovládání a velký displej, který ukazuje čas a zvolenou funkci.

Model CMT-Z100iR bude k dostání v červenci a NAS-Z200iR přijde do obchodů v polovině září. Cena zatím není stanovena, očekáváme ji kolem 4000 korun za model Z100iR.
 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?
Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.

Nepřehlédněte

Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek