Sobota , 22. 06. 2024

Pavla

Virtuální modelka poháněná AI se stala ikonou designerské agentury

29. 12. 2023

29. 12. 2023

Internet se hemží modely. Nyní ale nemluvíme o velkých jazykových modelech. Mluvíme o rozmanitosti lidských modelů a modelek. Ty, které chodí po rampě a pózují pro designové značky. Ale často kvůli změně plánu nebo zrušením na poslední chvíli nejsou modelky schopny úkol splnit. To se stalo Rubénu Cruzovi, zakladateli designérské agentury s názvem The Clueless.

Fyzicky neexistuje, přesto je velmi úspěšná

Tváří v tvář propadu klientely loni v létě a neúspěchům, kterým čelili influenceři nebo modely způsobující zpoždění projektu, Cruz spolu se svým týmem zrodil Aitanu, 25letou modelku poháněnou umělou inteligencí. Pochází z Barcelony, má růžové vlasy a dokonalé břišní svaly. S umělou inteligencí, která proniká do každého odvětví, malé i velké podniky nacházejí nové způsoby, jak zbohatnout na AI technologii. Influencer Snapchatu, který si chtěl vydělat nějaké peníze navíc, vytvořil svou verzi AI, která přinesla příjem 71 610 dolarů.

S téměř 130 000 sledujícími na Instagramu je Aitana velmi žádaná. Za dobrý měsíc vydělá asi 12 600 dolarů (10 000 EUR), ale snadno shrábne 3 780 dolarů (3 000 EUR). Cruz řekl Euronews, že vytvořili Aitanu, aby The Clueless „měli lepší živobytí a nebyli závislí na jiných lidech, kteří mají ego, mají mánie nebo chtějí jen vydělávat spoustu peněz pózováním“.

Tvůrci Aitany jí dali osobnost a snažili se, aby vypadala co nejvíce lidsky. Jedním z příspěvků na jejím profilu na Instagramu je její účast na koncertu Blink 182 v Barceloně 4. října 2023. Koncert se konal, ale všichni víme, že se ho Aitana ve skutečnosti nezúčastnila.

Jedna osoba okomentovala její příspěvek: „Nejlepší práce umělé inteligence, jakou jsem kdy viděl.“ V zákulisí tým The Clueless řídí Aitanin život, plánuje její týden a rozhoduje o jejích aktivitách prostřednictvím jedinečné směsi umělé inteligence a odborných znalostí v oblasti designu.

K TÉMATU  Umax NTD38: Síťový přehrávač skoro-nové generace

Její úspěch vedl k narození Maii, trochu rezervovanějšího sourozence Aitany. Agentura dostává spoustu žádostí od značek, které chtějí virtuální modelky. Vidí budoucnost, kde tyto virtuální modely nahrazují skutečné lidi jako ambasadoři značky. Přestože jsou mezi mužským publikem velmi oblíbené, modelky s orosenýma očima se dočkaly kritiky.

Objevily se obavy z nereálných standardů, které tyto virtuální modely nastavují a které potenciálně ovlivňují mladší generace. Agentura svůj postoj obhájila v rozhovoru pro Euronews a uvedla, že pouze zrcadlí stávající estetiku nastavenou skutečnými influencery a značkami. Zatímco The Clueless svými výtvory AI přetváří modelovací prostředí, pokračuje debata o dopadu virtuální dokonalosti na společnost a potenciálních posunech v reklamním průmyslu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek