Sobota , 15. 06. 2024

Vít

Recenze VisionBook 12Wg Tab – ani kočka, ani pes?

Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...

03. 04. 2020

03. 04. 2020

Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce dříve uvedených zařízení typu “2 v 1” – stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří…

Umaxu se opět do malého těla 11palcového tabletu podařilo vměstnat prakticky celý notebook včetně již tradičního slotu pro SSD disk typu M.2 (opět musíte vybírat modely se SATA rozhraním, nikoliv rychlejší NWMe). 

TIP: Video z rozbalování tabletu jsme již vdali dříve.

Pozor na výběr správného SSD disku, musíte volit typy s řadičem SATA, existují totiž PCI-E, které v tomto notebooku nerozjedete. Výrobce na webu uvádí přímo doporučené modely z vlastní produkce, ale nebáli bychom se modelů ani od jiných výrobců jako Western Digital Green apod.

Rozdíl mezi jednotlivými typy disků je patrný na první pohled.

Kromě toho opět čekejme Full HD dotykový displej s IPS maticí, Celeron N4000 (tedy novější “Gemini Lake”), 4 GB RAM a dva porty USB 3.0 (ano Umax se drží starého značení, nově USB 3.1 Gen 1) a prostě vše, co od podobného zařízení čekáte, včetně již 64GB eMMC úložiště. Snahu o “profi” segment dokreslují Windows 10 Pro. Proč? Kdo ví…

UMAX VisionBook 12Wg Tab
LCD displej 11,6palců, dotykový IPS, 1 920 × 1 080 pixelů
Procesor Intel Celeron N4000 „Gemini Lake“
1,1 GHz – 2,6 GHz, 4 MB cache
2 jádra, 14 nm, SDP 4,8 W, TDP 6 W
RAM 4 GB LPDDR4
Integrované grafické jádro Intel UHD Graphics 600, 200 MHz až 650 MHz, 12 execution units
Pevný disk 64 GB eMMC, M.2 SATA SSD 2280 slot
Čtečka paměťových karet Slot na micro SDHC / SDXC karty (max. 128GB)
Konektivita 802.11ac/b/g/n, Bluetooth 5.0
Porty 2 × USB 3.0, micro HDMI výstup, 3.5mm jack pro sluchátka
Multimedia Přední 2MPix a zadní 5MPix kamera, stereo repro, 2 × mikrofon
Akumulátor Li-Ion 4 000 mAh; 7,4 V
Hmotnost (bez klávesnice) 769 g
Hmotnost (s klávesnicí) 1,05 kg
OS Windows 10 Pro
Doporučená cena (s DPH) 6 990 Kč
Záruka 2 roky
K TÉMATU  Multimediální tabletová revoluce

Ve srovnání se předchůdcem 11Wa pak kvitujeme s radostí dítěte, které dostalo nové autíčko, skutečnost, že se 12Wg zaleka tak nepřehřívá. Macima naměřená při plném zatížení během běhu benchmarků jsou velmi sympatická. Pro srovnání předkĺádáme i hodnoty u staršího modelu, ten se zrovna vráti kamarádovi ze čtvrté záruční opravy a Mall nechce vracet peníze. To sem ale nepatří.

Záznam teplot programem HWInfo64 (zleva) – VisionBook 12Wg Tab a 11Wa.

Nehraje si na notebook, takže kromě přední 2MPix kamery naleznete i vzadu 5Mpix fotoaparát. Polemizovat o jeho nadbytečnosti v době kvalitních mobilních telefonů a tzv. fotomobilů s diodama v roli blesku vnímáme jako ztrátu času. Kdyby jej kluci hodili dopředu a tu 2Mpix vykopávku nechali pohřbenou, udělali by možná lépe.

A to i přes snahu o zúročení kamery třeba funkcí dokument či tabule, které nastaví fotoaparát tak, že vyhledává text nebo “přepálí” kontrast. Milé, ale z tkaničky bič neupleteš prostě.

Ladí, neladí?

O výkonu, výdrži již představu máme. Jak to ale celé vlastně v reálu funguje? Popravdě lépe než Umax 11Wa Pro, který se měl tendence přehřívat a mé zkušenosti s jedním, za rok a čtvrt 4krát opravovaným, hovoří za vše. Zde se šasi tolik nepřehřívá a drží si snesitelné teploty. Nezbývá než věřit, že se inženýři poučili. Ono to také vypadá na lepší materiál zadní stěny, těžko přemýšlím, zda je to jen plast či nějaký hořčík apod.

Umax VisionBook 12Wg 11Wa
3DMark Professional
Time Spy 397  
Night Raid 1 469
Sky Diver 1 268 1 246
PCMark 10 Professional
Express 1 928  
Výdrž baterie (Gaming) 2 h 59 min.
Výdrž baterie (Modern Office) 6 h 28 min.
Výdrž baterie (Idle) 8 h 51 min.
GFX Bench 5 / 4 (OpenGL)
Aztec Ruins (Normal) 642 N/A
Car Chace 597 525
T-Rex 2 589 1 932
ALU 2 1 147 1 024
T-Rex (battery) 208 min. 141 min.
Cinebench R20
CPU 301 200
K TÉMATU  Recenze Niceboy RAZE 2 ego – má svůj styl

 

Hlavním definičním bodem a kamenem úrazu v jednom se pro nás stává samotná koncepce Umaxu 12Wg Tab. Tedy 11,6palcový tablet s vlastním stojanem (kovovým) s přídavnou klávesnicí zapouzdřenou do nějaké semišové tkaniny, kterou drží, vlastně přidržují, jen magnety ve spojení s počítačem.

Na první pohled působí zařízení relativně stylově, klávesnice je navíc nizoučká, dobře se vám na ní bude psát a na dotyk je příjemná. Pouze počítejme, že hl. váhu má tablet. Kdo z vás nechytá notebook za klávesnici? A díky jeho stojanu jsou vcelku malé možné úhly nastavení, aby nespadl apod.

Klávesnice má spodní část pěkně “semišovou”, nebude klouzat, je to krásně tiché. Jak bude vypadat za rok přenášení a častého používání? Navíc na stole zabere poměrně dost místa oproti rozměrově srovnatelnému notebooku (ten má diplej ve vzduchu a drží jej základna). Reproduktory jsou umístěny pod “nohou” na bocích, elegantní i nutné vzhledem u rozměrům. Takže v módu tabletu je zvuk tlumen právě fyz. překážkou. To lze přežít. Samotný zvuk při tom hodnotíme jak lepší oproti jiným testovaným zřízením podobné koncepce. Byť nejlépe to mělo vyřešeno HP Pavilion x2, které je mělo kvalitní a pěkně vedle displeje.

TIP: VISIONBOOK 14WG PLUS – GEMINI VE ŠVIHÁCKÉM KABÁTĚ

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.

Nepřehlédněte

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek