Pondělí , 27. 05. 2024

Valdemar

K používání ChatGPT již nepotřebujete účet, ale má to háček

06. 04. 2024

06. 04. 2024

ChatGPT vyžadoval účet OpenAI od svého prvního spuštění. To se nyní mění, protože nástroj nyní umožní omezený přístup bez registrace účtu. OpenAI, společnost stojící za ChatGPT, začátkem dubna oznámila, že ChatGPT je nyní k dispozici k okamžitému použití bez vytvoření účtu. Můžete to vyzkoušet z webové aplikace chat.openai.com nebo z oficiálních aplikací ChatGPT pro iPhone a Android. OpenAI v příspěvku na blogu uvedlo: „Ode dneška můžete ChatGPT používat okamžitě, aniž byste se museli registrovat. Postupně to zavádíme s cílem zpřístupnit AI každému, kdo se zajímá o její schopnosti.“

Při používání bez účtu počítejte s omezením

Používání ChatGPT bez účtu má několik omezení. Nemůžete ukládat a kontrolovat historii chatu, sdílet chaty, používat hlasové konverzace ani zkoušet vlastní pokyny. Jste také omezeni na standardní model GPT-3.5 AI, stejně jako bezplatné účty ChatGPT – přístup k výkonnějšímu modelu GPT-4 vyžaduje placené předplatné ChatGPT Plus.

OpenAI implementovalo „další zabezpečení obsahu“ při používání ChatGPT bez účtu, takže pokud jej používáte bez účtu, můžete narazit na další otázky, na které ChatGPT neodpoví. Vaše konverzace budou také použity k trénování modelů AI, pokud se neodhlásíte kliknutím na tlačítko nápovědy a následným otevřením nastavení.

Již bylo možné používat jazykový model GPT bez účtu pomocí aplikace Microsoft Copilot, a to buď ve webové aplikaci Copilot, v aplikacích pro iPhone nebo Android, nebo v jiných aplikacích společnosti Microsoft. Přístup Copilota k webovým datům z Bingu však způsobuje, že se chová trochu jinak a je zde také denní limit na zprávy. Pokud si nechcete vytvořit účet jen proto, abyste se modelu GPT AI zeptali na pár otázek, nyní máte dvě možnosti. Mezitím model Gemini AI od Googlu stále vyžaduje účet Google.

K TÉMATU  Test sluchátek: Koss The Plug vs. Creative EP-630 vs. Sennheiser CX300

Účty ChatGPT jsou již zdarma a přestaly vyžadovat telefonické ověření, takže se nejedná o významnou změnu v dostupnosti. Je to však známka toho, že zabezpečení generativní umělé inteligence je nyní dostatečné, aby pro základní použití nevyžadovala registraci uživatele. Mohlo by to být také jen OpenAI, která zpřístupňuje bezplatné zkušenosti, aby pomohla prodat ChatGPT Plus.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.
Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek