Pondělí , 15. 04. 2024

Anastázie

Nové DVD Samsung a rekordéry s DVB-T

24. 04. 2008

Také Samsung, jako poslední velký hráč na poli spotřební elektroniky, se konečně probral a uvedl na náš trh novou “osmičkovou“ sérii svých stolních DVD rekordérů s pevným diskem. Modelové obměny se dočkaly také DVD přehrávače a Samsung nasazuje i nový Blu ray přehrávač další generace.

Samsung se rozhodl u nových modelů stolní elektroniky poněkud unifikovat design a tak jsme se dočkali až funkcionalisticky čistého vzhledu s minimem prvků a členění.

Působí velice moderně, na druhou stranu si na své přijdou pouze příznivci černé barvy a o praktičnosti lesklého černého povrchu se dá také diskutovat. Ale hraje se na efekt a ten je výborný.

DVD přehrávače

Jedinou výjimkou, co se oslnivého lesku povrchu týče, je nový nejnižší model DVD přehrávače DVD-P380. Ten kromě nového vzhledu dostal do vínku již takřka povinný USB port.


Samsung DVD-1080P8

Minimálních změn doznal nástupce nejvyššího modelu 1080P8. Na první pohled to vypadá, že pouze “převlékl kabát“ do slušivějšího. Zcela pak byla zrušena střední řada HD870, která svého následovníka již nemá.

Blu ray

Mezi příznivci modrého laseru není určitě neznámý nejdostupnější přehrávač Blu ray BD-P1400. Jeho nástupce BD-P1500 je opět vizuálně uhlazenější.


Samsung BD-P 1500

Přítomnost HDMI ve verzi 1.3 s 1080p s režimem 24p, dekodéry zvuku Dolby Digital Plus, Dolby True HD a dts HD již k novým BD přehrávačům neodmyslitelně patří. Užitečné je síťové rozhraní s možností aktualizace firmware přes internet.

Rekordéry

Samsung si dával s modely osazenými také DVB-T tunerem řádně načas a získal tím oproti konkurenci nezanedbatelnou nevýhodu na trhu. Tu se snaží vymazat kompletní nová řada DVD-SH87X, která již bombo tunerem disponuje.


Samsung DVD-SH877

Kromě lesklého slim designu Samsung zapracoval hlavně na kvalitě HDMI výstupu s 1080p, podporujícím režim 24p, a lepší využitelnosti USB 2.0 rozhraní (tvorba alb s multimédii na disku). Prodávat se začaly ve třech velikostech disků: 160GB (DVD-SH873), 250GB (DVD-SH875) a také 320GB (DVD-SH877).

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.
Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

Nepřehlédněte

Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek