Středa , 04. 10. 2023

Bohumil

Nové DVD Samsung a rekordéry s DVB-T

24. 04. 2008

Také Samsung, jako poslední velký hráč na poli spotřební elektroniky, se konečně probral a uvedl na náš trh novou “osmičkovou“ sérii svých stolních DVD rekordérů s pevným diskem. Modelové obměny se dočkaly také DVD přehrávače a Samsung nasazuje i nový Blu ray přehrávač další generace.

Samsung se rozhodl u nových modelů stolní elektroniky poněkud unifikovat design a tak jsme se dočkali až funkcionalisticky čistého vzhledu s minimem prvků a členění.

Působí velice moderně, na druhou stranu si na své přijdou pouze příznivci černé barvy a o praktičnosti lesklého černého povrchu se dá také diskutovat. Ale hraje se na efekt a ten je výborný.

DVD přehrávače

Jedinou výjimkou, co se oslnivého lesku povrchu týče, je nový nejnižší model DVD přehrávače DVD-P380. Ten kromě nového vzhledu dostal do vínku již takřka povinný USB port.


Samsung DVD-1080P8

Minimálních změn doznal nástupce nejvyššího modelu 1080P8. Na první pohled to vypadá, že pouze “převlékl kabát“ do slušivějšího. Zcela pak byla zrušena střední řada HD870, která svého následovníka již nemá.

Blu ray

Mezi příznivci modrého laseru není určitě neznámý nejdostupnější přehrávač Blu ray BD-P1400. Jeho nástupce BD-P1500 je opět vizuálně uhlazenější.


Samsung BD-P 1500

Přítomnost HDMI ve verzi 1.3 s 1080p s režimem 24p, dekodéry zvuku Dolby Digital Plus, Dolby True HD a dts HD již k novým BD přehrávačům neodmyslitelně patří. Užitečné je síťové rozhraní s možností aktualizace firmware přes internet.

Rekordéry

Samsung si dával s modely osazenými také DVB-T tunerem řádně načas a získal tím oproti konkurenci nezanedbatelnou nevýhodu na trhu. Tu se snaží vymazat kompletní nová řada DVD-SH87X, která již bombo tunerem disponuje.


Samsung DVD-SH877

Kromě lesklého slim designu Samsung zapracoval hlavně na kvalitě HDMI výstupu s 1080p, podporujícím režim 24p, a lepší využitelnosti USB 2.0 rozhraní (tvorba alb s multimédii na disku). Prodávat se začaly ve třech velikostech disků: 160GB (DVD-SH873), 250GB (DVD-SH875) a také 320GB (DVD-SH877).

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek