Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Nové DVD Samsung a rekordéry s DVB-T

24. 04. 2008

Také Samsung, jako poslední velký hráč na poli spotřební elektroniky, se konečně probral a uvedl na náš trh novou “osmičkovou“ sérii svých stolních DVD rekordérů s pevným diskem. Modelové obměny se dočkaly také DVD přehrávače a Samsung nasazuje i nový Blu ray přehrávač další generace.

Samsung se rozhodl u nových modelů stolní elektroniky poněkud unifikovat design a tak jsme se dočkali až funkcionalisticky čistého vzhledu s minimem prvků a členění.

Působí velice moderně, na druhou stranu si na své přijdou pouze příznivci černé barvy a o praktičnosti lesklého černého povrchu se dá také diskutovat. Ale hraje se na efekt a ten je výborný.

DVD přehrávače

Jedinou výjimkou, co se oslnivého lesku povrchu týče, je nový nejnižší model DVD přehrávače DVD-P380. Ten kromě nového vzhledu dostal do vínku již takřka povinný USB port.


Samsung DVD-1080P8

Minimálních změn doznal nástupce nejvyššího modelu 1080P8. Na první pohled to vypadá, že pouze “převlékl kabát“ do slušivějšího. Zcela pak byla zrušena střední řada HD870, která svého následovníka již nemá.

Blu ray

Mezi příznivci modrého laseru není určitě neznámý nejdostupnější přehrávač Blu ray BD-P1400. Jeho nástupce BD-P1500 je opět vizuálně uhlazenější.


Samsung BD-P 1500

Přítomnost HDMI ve verzi 1.3 s 1080p s režimem 24p, dekodéry zvuku Dolby Digital Plus, Dolby True HD a dts HD již k novým BD přehrávačům neodmyslitelně patří. Užitečné je síťové rozhraní s možností aktualizace firmware přes internet.

Rekordéry

Samsung si dával s modely osazenými také DVB-T tunerem řádně načas a získal tím oproti konkurenci nezanedbatelnou nevýhodu na trhu. Tu se snaží vymazat kompletní nová řada DVD-SH87X, která již bombo tunerem disponuje.


Samsung DVD-SH877

Kromě lesklého slim designu Samsung zapracoval hlavně na kvalitě HDMI výstupu s 1080p, podporujícím režim 24p, a lepší využitelnosti USB 2.0 rozhraní (tvorba alb s multimédii na disku). Prodávat se začaly ve třech velikostech disků: 160GB (DVD-SH873), 250GB (DVD-SH875) a také 320GB (DVD-SH877).

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.
Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek