Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Nové DVD Samsung a rekordéry s DVB-T

24. 04. 2008

Také Samsung, jako poslední velký hráč na poli spotřební elektroniky, se konečně probral a uvedl na náš trh novou “osmičkovou“ sérii svých stolních DVD rekordérů s pevným diskem. Modelové obměny se dočkaly také DVD přehrávače a Samsung nasazuje i nový Blu ray přehrávač další generace.

Samsung se rozhodl u nových modelů stolní elektroniky poněkud unifikovat design a tak jsme se dočkali až funkcionalisticky čistého vzhledu s minimem prvků a členění.

Působí velice moderně, na druhou stranu si na své přijdou pouze příznivci černé barvy a o praktičnosti lesklého černého povrchu se dá také diskutovat. Ale hraje se na efekt a ten je výborný.

DVD přehrávače

Jedinou výjimkou, co se oslnivého lesku povrchu týče, je nový nejnižší model DVD přehrávače DVD-P380. Ten kromě nového vzhledu dostal do vínku již takřka povinný USB port.


Samsung DVD-1080P8

Minimálních změn doznal nástupce nejvyššího modelu 1080P8. Na první pohled to vypadá, že pouze “převlékl kabát“ do slušivějšího. Zcela pak byla zrušena střední řada HD870, která svého následovníka již nemá.

Blu ray

Mezi příznivci modrého laseru není určitě neznámý nejdostupnější přehrávač Blu ray BD-P1400. Jeho nástupce BD-P1500 je opět vizuálně uhlazenější.


Samsung BD-P 1500

Přítomnost HDMI ve verzi 1.3 s 1080p s režimem 24p, dekodéry zvuku Dolby Digital Plus, Dolby True HD a dts HD již k novým BD přehrávačům neodmyslitelně patří. Užitečné je síťové rozhraní s možností aktualizace firmware přes internet.

Rekordéry

Samsung si dával s modely osazenými také DVB-T tunerem řádně načas a získal tím oproti konkurenci nezanedbatelnou nevýhodu na trhu. Tu se snaží vymazat kompletní nová řada DVD-SH87X, která již bombo tunerem disponuje.


Samsung DVD-SH877

Kromě lesklého slim designu Samsung zapracoval hlavně na kvalitě HDMI výstupu s 1080p, podporujícím režim 24p, a lepší využitelnosti USB 2.0 rozhraní (tvorba alb s multimédii na disku). Prodávat se začaly ve třech velikostech disků: 160GB (DVD-SH873), 250GB (DVD-SH875) a také 320GB (DVD-SH877).

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
BMW Manufacturing oznámilo nové partnerství s Figure, robotickým startupem, který se specializuje na humanoidní roboty. Díky partnerství budou roboti Figure nasazeni v závodě BMW ve Spartanburgu v Jižní Karolíně, největším vývozci automobilů v USA. Toto je první komerční dohoda, kterou Figure podepsala od svého založení v roce 2022. Společnost neprozradila, kolik robotů bude BMW používat, ale uvedla, že partnerství začne s malými množstvími a bude se rozšiřovat, pokud roboti splní výkonnostní očekávání.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek