Úterý , 16. 07. 2024

Luboš

Apple představuje nové MacBooky Air poháněné čipem M3 se superschopnostmi AI

Apple oznámil uvedení nového MacBooku Air se špičkovým čipem M3, který nabere svou rychlost o 60 % rychleji než modely s čipem M1 a až 13krát rychleji než nejrychlejší MacBook Air s procesorem Intel. Minulý rok dostal Macbook Pro M3, teď je na řadě Air.
Apple
Apple představuje nové MacBooky Air poháněné čipem M3

10. 03. 2024

10. 03. 2024

Větší rychlost i efektivita

Společnost uvedla, že její Macbook Air bude nyní ideálním strojem pro úkoly poháněné umělou inteligencí (AI), protože M3 obsahuje rychlejší a efektivnější Neural Engine. 16jádrový Neural Engine čipu M3 je navržen tak, aby efektivně pracoval s konkrétními úkoly umělé inteligence v systému macOS. To zahrnuje napájení funkcí fotoaparátu, převod řeči na text v reálném čase, pomoc při překladu, vytváření předpovědí textu a porozumění vizuálům.

„MacBook Air je náš nejoblíbenější a nejoblíbenější Mac a stále více zákazníků jej volí před jakýmkoli jiným notebookem. A dnes je to ještě lepší s čipem M3 a novými funkcemi,“ řekl Greg Joswiak, senior viceprezident společnosti Apple pro celosvětový marketing.

„Od vysokoškolských studentů, kteří pokračují ve studiu, po podnikové uživatele, kteří potřebují vysokou produktivitu, nebo kohokoli, kdo prostě chce bezkonkurenční kombinaci výkonu, přenosnosti a špičkové výdrže baterie, to vše v designu bez ventilátoru, nový MacBook Air je i nadále nejlepší tenký a lehký notebook na světě,“ dodal Joswiak.

Zákazníci mohou začít objednávat nový MacBook Air již dnes, přičemž dostupnost začala už v pátek 8.

Apple MacBook Air: Klíčové vlastnosti

MacBook Air je k dispozici ve 13 a 15palcových velikostech a má elegantní a lehký design s výdrží baterie až 18 hodin. Má také Liquid Retina displej s vysoce kvalitním obrazem, živými barvami a ostrým rozlišením. Mezi nové funkce patří podpora až dvou externích displejů a 2krát rychlejší Wi-Fi než předchozí verze.

Nový MacBook Air je dodáván ve čtyřech barvách: půlnoční, hvězdné, vesmírně šedé a stříbrné. Doplněný je odolným hliníkovým unibody krytem.

Pokročilý GPU čipu M3

Změnou hry je 3nanometrová technologie, která není úplně nová, ale přináší MacBooku Air ještě větší rychlost a možnosti. Díky robustnímu 8jádrovému CPU, až 10jádrovému GPU a podpoře až 24GB sjednocené paměti poskytuje nový MacBook Air bleskurychlý výkon pro různé úkoly, od každodenní produktivity až po náročné činnosti, jako je úprava fotografií a videa.

K TÉMATU  Vyhledávání v Google Chrome se právě zlepšilo

Pokročilý GPU čipu M3 navíc pomáhá učinit hraní realističtější tím, že urychluje stínování sítě a sledování paprsků. Zlepšuje také kvalitu streamování videa podporou dekódování AV1. Notebooky M3 Air byste si tedy měli koupit, pokud chcete rychlejší podporu WiFi a pokud pro své každodenní věci používáte více než jeden monitor. Apple od roku 2020 postupně vyřadil stroj M1 a také přestal vyrábět 15palcový M2 ‌MacBook Air‌ představený v červnu 2023.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Co je RCS a jak ukončí rozdělení zpráv mezi iOS a Androidem?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek