Úterý , 28. 11. 2023

René

Unboxing a rychlý test Hammer Iron 3 – tělo chlapa, srdce sraba?

Odolný chytrý telefon a nízká cena? Přesně takové nabízí polský výrobce myPhone, jehož produkci známe z obou konců. Jednak od špičkového modelu Blade 2 Pro, druhak od nejlevnějšího Fun 6 Lite. Ironů máme v oku dokonce dvě generace, my se zaměříme na novinku.

17. 03. 2020

17. 03. 2020

Odolný chytrý telefon a nízká cena? Přesně takové nabízí polský výrobce myPhone, jehož produkci známe z obou konců. Jednak od špičkového modelu Hammer Blade 2 Pro, druhak od nejlevnějšího Fun 6 Lite. Ironů máme v oku dokonce dvě generace, my se zaměříme na novinku.

Klasický unboxing bez komentáře nabízíme pro zajímavost, abyste viděli, jak telefon vypadá a co balení obsahuje. Moc toho není. Naopak na první pohled budí dojem robustního kvalitního stroje. Je tomu tak?

Tank s motorem z trabantu

Asi tak nějak můžeme shrnout náš dojem z telefonu. Výrobce jej “zabil” slabým procesorem a zejména malou RAM pamětí. 1 GB není nic moc (spíš nic) a 4jádrový 1,3GHz procesor zrovna neexceluje, naopak v testech jej poráží levnější Iron 2. To asi kvůli malému rozlišení displeje?

V reálu nám třeba u Iron 2 vadí jen velmi obtížná možnost hraní banální hry Climb Hill Racing 2, která se pro časté reklamy dříve nebo později sekne a telefon zahltí. Tu Iron 3 zvládá lépe, s větším přehledem snad pro novější Android (6 vs. 9). Pokud se ale rozvášníte, tak u 3D her pohoříte. Shell racing se nám na Iron 3 nepodařilo vůbec spustit, naopak na Iron 2 ano, byť v mizerné kvalitě a opět s velkými rezervami.

  Hammer 3 Hammer 2
PCMark for Android
Work 2.0 N/A N/A
Storage 2 826
Výdrž baterie (Work 2.0) 13 h 8 min.
GFX Bench 5 (OpenGL)
Aztec Ruins (Normal) N/A N/A
T-Rex 431,9 630,4
T-Rex (battery) 556,2 min. 357,5 min.
Antutu Go
Score 38 452 45 196

Výhodou oproti staršímu modelu je bez diskuse 16GB úložiště a bez pochyb lepší fotoaparát a také mnohem podařenější displej, hl. co se jasnosti týče.

Ta je u Iron 2 mizerná. U toho navíc občas padají aplikace a jeho spolupráci s micro SD kartou lze označit spíše za nespolupráci. Jednu rychlou zcela “odpálil” a s druhou zas často padají aplikace. Takže jako rozšíření chabých 8 GB prakticky nelze použít, pouze jako výměnné médium pro fotografie a třeba pro offline mapy.cz. Podobné problémy nás s Iron 3 netrápily.

K TÉMATU  Výměna displeje u mobilu: Zvládne ji každý kutil

Rozdíl velikosti je patrný, hmotnost činí 240 g (Iron 3) a 195 g (Iron 2).

Slibovanou odolnost jsme nezkoušeli, protože telefon nebyl půjčený, ale koupený. V průběhu asi 2denního používání jsem se rozhodl jej vrátit coby neadekvátní upgrade z Ironu 2, protože mu jednoduše (opět) chybí výkon. Nicméně po zkušenostech s jinými telefony této značky bychom se o pevnost a těsnost nebáli. Co slibuje, věřme, dokáže. Odolnost IP68 garantuje ponoření do hloubky 1,5 m na 30 minut bez újmy. Pád z 1 m ustojí kde co.

Výdrž akumulátoru s kapacitou 4 400 mAh také logicky převyšuje bídu 2 400 mAh u Ironu 2, zde bychom se bez nezničitelné powerbanky neobešli. Také nemusíte po prvním spuštění půl hodiny deaktivovat různé aplikace, které nechcete (jako u Iron 2). Nainstalovaný Android 9 Go je opravdu prakticky holý, což kvitujeme.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Spolu s Halloweenem (resp. v USA po Dni díkůvzdání) nás již několik dní prodejci atakují nabídkami na tzv. Black Friday, prodejní akci importovanou s již zmíněným svátkem z USA. Každý někdy podlehne a koupí věc, kterou nepotřebuje. Zalíbila ss Ferrari PowerBank Soft Rubber 5000 mAh Black. Záložní kapesní baterie jako každá jiná, pouze vybavená logem Ferrari. Za cenu prý o 40 % nižší, nekupte to. :o)
Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.
Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…
Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek