Sobota , 15. 06. 2024

Vít

S investičním zlatem přichází i určitá míra jistoty. Dávejte si pozor na cenu

zlato
Pokud vás nebaví sledovat, jak si inflace ukrajuje značnou část z vašich naspořených peněz na bankovním účtu, potom je nejvyšší čas uložit je do drahého kovu. Právě zlato představuje zajištění proti inflaci, ale při výběru slitků se zaměřte na ceny jednotlivých prodejců.

Pokud vás nebaví sledovat, jak si inflace ukrajuje značnou část z vašich naspořených peněz na bankovním účtu, potom je nejvyšší čas uložit je do drahého kovu. Právě zlato představuje zajištění proti inflaci, ale při výběru slitků se zaměřte na ceny jednotlivých prodejců.

Investiční zlato je bezpečné, stabilní a generuje dlouhodobé zisky. Sice nenabízí možnost, jak rychle zbohatnout, ale představuje způsob, jak efektivně zabezpečit úspory. Přináší spoustu benefitů, a právě díky nim nemá tento drahý kov v investičním světě konkurenci.

Zlato je bezpečný přístav

Často je zlato označováno za bezpečný přístav, v němž parkuje spousta investorů v dobách ekonomické krize a nejistoty. Pomáhá totiž chránit portfolio před volatilitou trhu. Velké popularitě se těší zejména fyzické zlato v podobě slitků.

Inflace má nepříznivý vliv na kupní sílu peněz, a to vede k finančnímu napětí pro spotřebitele i podniky. Vzhledem k tomu, že cena zlata s rostoucí inflací stoupá, je na čase se nad tím zamyslet a zakoupit slitky.

Pozor na cenu zlata u prodejců

Současný trh je rozmanitý a investiční zlato prodává spousta prodejců. Většinou se jedná o slitky švýcarských rafinérií. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Cena slitků se u jednotlivých prodejců liší, takže stejnou cihličku můžete najít u jednoho prodejce o 10 % dražší než u druhého. Sledovat tedy cenu zlata na komoditní burze nestačí, ale musíte porovnávat i nabídku prodejců.

„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ vyjadřuje se k situaci Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz. A my s ním souhlasíme.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…

Nepřehlédněte

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek