Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Logitech Squeezebox podporuje Last.fm

11. 06. 2008

Nedávno testované sofistikované zařízení Logitech Squeezebox, které slouží jako domácí hudební centrum, se dočkalo další nové funkce. Umožňuje spolupráci se službou Last.fm, která analyzuje online váš hudební vkus a umí podle něj nabídnout další interprety, kteří by vás mohli zaujmout.

Oficiální definice Last.fm:

Last.fm znamená online, společenskou hudební revoluci, která vzájemně spojuje lidi, kteří vlastní hudbu a umělce s posluchači. Tím, že se hudební fanoušci zapojí do komunity Last.fm, mohou sdílet svou oblíbenou hudbu tak, že propojí své přenosné hudební přehrávače s databází Last.fm. Do této databáze měsíčně přibývá více než 600 milionů nahrávek a písní hudebních fanoušků. Výsledkem je, že Last.fm může inteligentně doporučit písně, umělce (zpěváky), místní koncerty a dokonce další členy s podobným hudebním vkusem. Tato doporučení vycházejí z jednoho z nejrozsáhlejších hudebních katalogů, který Last.fm mohla vytvořit díky partnerství s EMI, Warner Music Group, Sony BMG, CD Baby, nezávislými subjekty The Orchard a IODA a více než 100 000 nezávislými zpěváky a hudebníky a 20 000 značkami, kteří nahrávají hudbu přímo na stránky Last.fm.

Prakticky to funguje tak, že si na PC nainstalujete klienta, který monitoruje to, co posloucháte. Ve spojení se svým internetovým profilem potom můžete sledovat různé statistiky, spojit se s přáteli a také vám Last.fm dokáže najít takové spolunadšence, kteří mají podobný hudební vkus. Od nich potom můžete čerpat další inspiraci pro poslech. Případně si pustíte Last.fm rádio, které automaticky hraje podle vašeho vkusu.

Ode dneška tak mohou milovníci hudby, kteří používají síťové hudební systémy Logitech Squeezebox Duet, Logitech Squeezebox Classic nebo Logitech Transporter, využít zdarma přístup k hudebnímu katalogu společnosti Last.fm – což je největší nabídka streamované hudby, která je na Internetu k dispozici – a poslouchat ji na domácích hudebních systémech. Díky tomu uživatelé mohou na domácích hi-fi systémech poslouchat stanice založené na výběru interpreta nebo žánru a současně využít nabídky společnosti Last.fm upravit si podle svých preferencí doporučené stanice – tento výběr může vycházet z poslechových zvyklostí konkrétního uživatele.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přinášíme unboxing video sluchátek Niceboy HIVE Pins, která již mají noevé logo a také nabízí Bluetooth 5.0 pro zaručený kvalitní přenos zvuku. Krytí IPx4 sluchátkům zaručuje bezpečné používání v dešti a díky třem velikostem nástavců padnou do každého ucha. A hlavní má být nárůst výdrže oproti pědchůdcům při dobrém poměru cena/výkon.
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek