Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Logitech Squeezebox podporuje Last.fm

11. 06. 2008

Nedávno testované sofistikované zařízení Logitech Squeezebox, které slouží jako domácí hudební centrum, se dočkalo další nové funkce. Umožňuje spolupráci se službou Last.fm, která analyzuje online váš hudební vkus a umí podle něj nabídnout další interprety, kteří by vás mohli zaujmout.

Oficiální definice Last.fm:

Last.fm znamená online, společenskou hudební revoluci, která vzájemně spojuje lidi, kteří vlastní hudbu a umělce s posluchači. Tím, že se hudební fanoušci zapojí do komunity Last.fm, mohou sdílet svou oblíbenou hudbu tak, že propojí své přenosné hudební přehrávače s databází Last.fm. Do této databáze měsíčně přibývá více než 600 milionů nahrávek a písní hudebních fanoušků. Výsledkem je, že Last.fm může inteligentně doporučit písně, umělce (zpěváky), místní koncerty a dokonce další členy s podobným hudebním vkusem. Tato doporučení vycházejí z jednoho z nejrozsáhlejších hudebních katalogů, který Last.fm mohla vytvořit díky partnerství s EMI, Warner Music Group, Sony BMG, CD Baby, nezávislými subjekty The Orchard a IODA a více než 100 000 nezávislými zpěváky a hudebníky a 20 000 značkami, kteří nahrávají hudbu přímo na stránky Last.fm.

Prakticky to funguje tak, že si na PC nainstalujete klienta, který monitoruje to, co posloucháte. Ve spojení se svým internetovým profilem potom můžete sledovat různé statistiky, spojit se s přáteli a také vám Last.fm dokáže najít takové spolunadšence, kteří mají podobný hudební vkus. Od nich potom můžete čerpat další inspiraci pro poslech. Případně si pustíte Last.fm rádio, které automaticky hraje podle vašeho vkusu.

Ode dneška tak mohou milovníci hudby, kteří používají síťové hudební systémy Logitech Squeezebox Duet, Logitech Squeezebox Classic nebo Logitech Transporter, využít zdarma přístup k hudebnímu katalogu společnosti Last.fm – což je největší nabídka streamované hudby, která je na Internetu k dispozici – a poslouchat ji na domácích hudebních systémech. Díky tomu uživatelé mohou na domácích hi-fi systémech poslouchat stanice založené na výběru interpreta nebo žánru a současně využít nabídky společnosti Last.fm upravit si podle svých preferencí doporučené stanice – tento výběr může vycházet z poslechových zvyklostí konkrétního uživatele.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek