Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Recenze Lamax Tech USB Smart Charger 6.5A – černobílý sameťák

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

12. 09. 2017

12. 09. 2017

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Kritériem pro nový zdroj k tabletu byl minimální napájecí proud 2,4 A z jednoho portu. Proto jsem zavrhl např. oblíbenou barevnou kostku Power Cube se dvěma USB porty 2,1 A. Jinak by se mi líbila, ale to je prostě málo. Tak jsem koupil v akci za 250 Kč tzv. rychlonabíječku. Ta sice dobu nabití zrychlila, ale hodně topí, i když proti té základní si vede lépe. U Lamaxu mě zajímalo, zda ho tento nešvar levných řešení trápí též. Netrápí.

Nejspíš proto, že je nadimenzován pro vyšší zátěž, než požaduje můj laptop spolu s kamerou, telefonem a reproduktorem dohromady. Funguje dobře a musím přiznat, že si na to, mít po ruce 5 portů pro nabíjení hned na stole, zvyknete rychle. Navíc nepostrádá dostatečně dlouhý napájecí kabel (120 cm), takže dosáhne do zástrčky, umístěné blízko stolu u země. Nechybí ochrana proti přepětí, proudová ochrana a jištění proti zkratu.

Kromě výkonu a hmotnosti, které zjistíte níže na obrázcích, nezapomínejme na neméně důležitou věc – vzhled a celkově solidní kvalitu zpracování.

Kombinace matné černé (ano, té, která je na dotek příjemně sametová a ráda uchovává otisky prstů, což zde nevadí) a čistě bílé mému oku zkrátka a dobře lahodí. Věřím, že by ladila dobře na stole v kanceláři generálního ředitele, tak blonďaté blogerky, která bude jistě mít zbytek hardwaru z jablečného sadu, protože je to „in”. Černobílá neurazí ani ostatní zástupce subkultur, které se bez USB neobejdou a minimálně od den samozřejmě musí dobíjet powerbanky.

K TÉMATU  Recenze notebooku HP Stream 14 – hliníkový mrak

 

Je nebo není drahý?

Cena bude rozhodovat u hodně lidí, ta doporučená 650 Kč se neliší moc ani jinde na internetu. Jistě najdete různé jiné levnější zdroje. Některé nabídnou pouze 2,1 A na jednom portu, jiné méně portů, nižší celkový výkon apod. Pak existují srovnatelné produkty od dražších značek. Volba zůstává na vás, záleží jistě na potřebě aktivních USB portů pro nabíjení.

Já jsem ke svému tabletu hledal náhradu 2A zdroje a požadoval minimálně 2,4 A, aby to mělo smysl. Koupil jsem jednoduchý malý cestovní adaptér za 247 Kč a ušetřil 400 Kč. Paráda. To zní dobře. Jenže jsem potřeboval ještě klasickou „prodlužku“ s dostatkem zásuvek a přepěťovou ochranou – zásuvek mám 8 (zbytečně moc), ochrana tu je a jako bonus vypínač – stála 249 Kč v supermarketu, kde se důchodci naštěstí zajímali o jiné věci, takže mě žádná bitka nečekala. Celkově mě tedy toto, pravda univerzálnější, řešení vyšlo na 496 Kč. Koukněme se však na Lamax vedle obrovské lišty u pracovního stolu. Osobně bych si podruhé koupil Lamax a ty malé adaptéry prodal, možná si jeden schoval na cesty.

Lamax na pracovní ploše vypadá nesrovnatelně lépe, pro mé potřeby by stačil bohatě. Oproti jiným víceportovým nabíječkám se mi líbí, že má svůj klasický kabel, který dosáhne do zásuvky, zdroj zůstává na stole. Navíc je při zátěži jen vlažný, což je asi nejlepší. Cena mi už nepřijde s odstupem a zkušenostmi tak vysoká. A kdybych vyžadoval opravdu tolik USB portů na nabíjení a trošku reprezentativní vzhled někde v kanceláři, neváhal bych.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek