Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Xtreamer Live: Přehrávání online videa a TV včetně českého obsahu

05. 06. 2010

Mlutimediální síťový HD přehrávač Xtreamer patří k těm z lepších. Od jeho uvedení a naší recenze uplynulo více, než půl roku. Přehrávač je nyní vyladěný a bez větších nedostatků. Zvládá vše, co od něj očekáváte. Ale jsou tu i doplňky, kterými si jej můžete zdarma vylepšit a získat další funkce. Jedním z doplňků je přístup k široké sbírce online videa.

Aktualizováno v novém článku 

http://www.digilidi.cz/xtreamer-archiv-ceskych-televizi-online-vysilani

 

Xtreamer nyní dlouhou dobu zůstává na firmwaru 2.3.1. Ono také, vesměs vše funguje, takže překotný vývoj firmwarů již není nutný. Výrobce řídícího čipu Realtek sice vypustil nové SDK 3, pomocí nějž mohou výrobci přehrávačů inovovat firmware, ale to se zdá není pro Xtreamer priorita. Verze firmwaru 3.0 tedy není na pořadu dne. Ladí se ale verze 2.4., která opět opraví některé ze zbývajících chybek, respektive spíše vyjde vstříc některým žádostem o vylepšení od uživatelů.


UMAX Xtreamer SW lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 


To, čemu se výrobce aktuálně věnuje, zdá se, je MovieJukebox. Ten by měl být brzy hotov a měl by radikálně změnit způsob práce s médii na Xtreameru (samozřejmě, jen pokud budete chtít). Zřejmě přinese pohled na média bližší reálnému světu – tedy s náhledy obalů, informacemi o filmech, hodnocení atp.

Otázkou bude, nakolik svižně si s tím Xtreamer poradí. Dá se očekávat, že toto rozšíření lépe sedne druhé generaci – Xtreameru Pro, která je softwarové víceméně kompatibilní, nicméně verze Pro má dvojnásobek paměti RAM (256 MB).

Xtreamer Live!

Live! je povedené rozšíření (mod), který přidá do menu Internet položku Xtreamer Live! ve které najdete pečlivě vybrané televizní kanály, jež lze sledovat přes internet. Sbírka je to opravdu slušná, i když některé kanály nefungují (např. kvůli územním restrikcím). Bohužel reakce na spuštění videa je občas hodně pomalá a to i na 8 Mbitovém připojení, zoom a rychloposuv také nejsou ideálně dořešeny. Ale nic to nestojí, Xtreamer to nezatěžuje, tak proč to nezkusit…

K TÉMATU  Co oči vidí, srdce bolí: Sony KDL 32S2530 versus Samsung 32R86BDX – část II.

Stačí stáhnout a rozbalit tento archiv. Jeho obsah (složku SCRIPTS) umístěte například na připojený FLASH disk nebo na disk interní. A to je vše. V odkazovaném doplňku jsou přidány některé české online video zdroje. Tím se liší od oficiálního Live!, který je k dispozici na diskusním fóru Xtreameru. Více infrmací o upraveném českém doplňku najdete v tomto fóru.

Obecně, internetové zdroje ve vašem Xtreameru lze upravovat – přidávat, mazat, řadit… Není to ale uživatelsky vůbec přívětivé. Ani v upraveném Livu není online vysílání českých televizí, nebo přístup k jejich archivu. To je samozřejmě obrovská škoda. Nicméně zatím to nejspíše nelze zajisti (možná později s novým SDK a firmwarem).

Jak Xtreamer Live! vypadá v reálu můžete vidět na našem videu:

Související články

Xtreamer: výkonný univerzál, ale jen pro někoho  
Xtreamer Pro: media player a 2diskový NAS v jednom
Xtreamer eTrayz: levné dvoudiskové úložiště nabité funkcemi

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Nepřehlédněte

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek