Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Xtreamer Live: Přehrávání online videa a TV včetně českého obsahu

05. 06. 2010

Mlutimediální síťový HD přehrávač Xtreamer patří k těm z lepších. Od jeho uvedení a naší recenze uplynulo více, než půl roku. Přehrávač je nyní vyladěný a bez větších nedostatků. Zvládá vše, co od něj očekáváte. Ale jsou tu i doplňky, kterými si jej můžete zdarma vylepšit a získat další funkce. Jedním z doplňků je přístup k široké sbírce online videa.

Aktualizováno v novém článku 

http://www.digilidi.cz/xtreamer-archiv-ceskych-televizi-online-vysilani

 

Xtreamer nyní dlouhou dobu zůstává na firmwaru 2.3.1. Ono také, vesměs vše funguje, takže překotný vývoj firmwarů již není nutný. Výrobce řídícího čipu Realtek sice vypustil nové SDK 3, pomocí nějž mohou výrobci přehrávačů inovovat firmware, ale to se zdá není pro Xtreamer priorita. Verze firmwaru 3.0 tedy není na pořadu dne. Ladí se ale verze 2.4., která opět opraví některé ze zbývajících chybek, respektive spíše vyjde vstříc některým žádostem o vylepšení od uživatelů.


UMAX Xtreamer SW lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 


To, čemu se výrobce aktuálně věnuje, zdá se, je MovieJukebox. Ten by měl být brzy hotov a měl by radikálně změnit způsob práce s médii na Xtreameru (samozřejmě, jen pokud budete chtít). Zřejmě přinese pohled na média bližší reálnému světu – tedy s náhledy obalů, informacemi o filmech, hodnocení atp.

Otázkou bude, nakolik svižně si s tím Xtreamer poradí. Dá se očekávat, že toto rozšíření lépe sedne druhé generaci – Xtreameru Pro, která je softwarové víceméně kompatibilní, nicméně verze Pro má dvojnásobek paměti RAM (256 MB).

Xtreamer Live!

Live! je povedené rozšíření (mod), který přidá do menu Internet položku Xtreamer Live! ve které najdete pečlivě vybrané televizní kanály, jež lze sledovat přes internet. Sbírka je to opravdu slušná, i když některé kanály nefungují (např. kvůli územním restrikcím). Bohužel reakce na spuštění videa je občas hodně pomalá a to i na 8 Mbitovém připojení, zoom a rychloposuv také nejsou ideálně dořešeny. Ale nic to nestojí, Xtreamer to nezatěžuje, tak proč to nezkusit…

K TÉMATU  Recenze Hammer Blade 2 Pro - odolnost a styl na prvním místě

Stačí stáhnout a rozbalit tento archiv. Jeho obsah (složku SCRIPTS) umístěte například na připojený FLASH disk nebo na disk interní. A to je vše. V odkazovaném doplňku jsou přidány některé české online video zdroje. Tím se liší od oficiálního Live!, který je k dispozici na diskusním fóru Xtreameru. Více infrmací o upraveném českém doplňku najdete v tomto fóru.

Obecně, internetové zdroje ve vašem Xtreameru lze upravovat – přidávat, mazat, řadit… Není to ale uživatelsky vůbec přívětivé. Ani v upraveném Livu není online vysílání českých televizí, nebo přístup k jejich archivu. To je samozřejmě obrovská škoda. Nicméně zatím to nejspíše nelze zajisti (možná později s novým SDK a firmwarem).

Jak Xtreamer Live! vypadá v reálu můžete vidět na našem videu:

Související články

Xtreamer: výkonný univerzál, ale jen pro někoho  
Xtreamer Pro: media player a 2diskový NAS v jednom
Xtreamer eTrayz: levné dvoudiskové úložiště nabité funkcemi

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek