Pátek , 14. 06. 2024

Roland

ChatGPT Plus má nyní lepší paměť

21. 05. 2024

21. 05. 2024

Pokud máte placenou verzi ChatGPT, je to pravděpodobně nejspolehlivější generativní chatbot s umělou inteligencí. GPT-4 je stále robustní, s předem vyškolenými doplňky vám pomohou vyladit vaše zkušenosti a OpenAI jej neustále vylepšuje. Tento nejnovější přírůstek může být jedním z nejužitečnějších k dnešnímu dni, zvláště pokud máte tendenci často opakovat věci během několika konverzací.

Cílem je ulehčit uživatelům práci

ChatGPT Plus nyní zavedl novou funkci “Paměť”, poté, co byl dříve zaveden pro omezený počet uživatelů ChatGPT jako test. Je to trvalá paměťová banka, která ChatGPT umožní dozvědět se o sobě konkrétní fakta a znovu je použít v různých konverzacích. Myšlenka je taková, že pokud chcete, aby si ChatGPT pamatoval věci o vás, můžete to jednoduše napsat do chatbota. Kdykoli je to vhodné, AI bude odkazovat na tuto paměťovou banku a použije data, která se o vás dozvěděla, také v jiných konverzacích. Příklad zobrazený OpenAI je o tom, že uživatel řekl chatbotovi o svých mazlíčcích – ChatGPT to uložil do paměťové banky a v samostatné konverzaci použil tyto podrobnosti, když jej uživatel požádal o vygenerování „obrázků svých mazlíčků“.

Dříve jediný způsob, jak přimět ChatGPT, aby odkazoval na něco, co jste mu dříve řekli, bylo vytvořit nový dotaz v rámci stejného chatu. Můžete zkontrolovat, co máte v paměti ChatGPT, zaškrtnutím sekce „Správa vzpomínek“ v rozevíracím seznamu v rozhraní chatu, a pokud chcete, můžete některé věci odstranit nebo je úplně vymazat, kdykoli budete chtít. Funkci lze také zcela vypnout v Nastavení.

K TÉMATU  Jaký je dobrý teplotní rozsah GPU?

Je třeba poznamenat, že tato funkce zatím není dostupná v Evropě a Jižní Koreji (možná z důvodu ochrany soukromí) a není jasné, zda bude spuštěna později. V opačném případě bude k dispozici všem uživatelům ChatGPT Plus, takže pokud jste přihlášeni k odběru prémiové úrovně chatbota, nezapomeňte se na to podívat a vyzkoušet. OpenAI říká, že brzy přijde pro uživatele Team a Enterprise a také pro GPT.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek