Pátek , 29. 03. 2024

Taťána

Recenze Lamax Tech USB Smart Charger 6.5A – černobílý sameťák

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

12. 09. 2017

12. 09. 2017

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Kritériem pro nový zdroj k tabletu byl minimální napájecí proud 2,4 A z jednoho portu. Proto jsem zavrhl např. oblíbenou barevnou kostku Power Cube se dvěma USB porty 2,1 A. Jinak by se mi líbila, ale to je prostě málo. Tak jsem koupil v akci za 250 Kč tzv. rychlonabíječku. Ta sice dobu nabití zrychlila, ale hodně topí, i když proti té základní si vede lépe. U Lamaxu mě zajímalo, zda ho tento nešvar levných řešení trápí též. Netrápí.

Nejspíš proto, že je nadimenzován pro vyšší zátěž, než požaduje můj laptop spolu s kamerou, telefonem a reproduktorem dohromady. Funguje dobře a musím přiznat, že si na to, mít po ruce 5 portů pro nabíjení hned na stole, zvyknete rychle. Navíc nepostrádá dostatečně dlouhý napájecí kabel (120 cm), takže dosáhne do zástrčky, umístěné blízko stolu u země. Nechybí ochrana proti přepětí, proudová ochrana a jištění proti zkratu.

Kromě výkonu a hmotnosti, které zjistíte níže na obrázcích, nezapomínejme na neméně důležitou věc – vzhled a celkově solidní kvalitu zpracování.

Kombinace matné černé (ano, té, která je na dotek příjemně sametová a ráda uchovává otisky prstů, což zde nevadí) a čistě bílé mému oku zkrátka a dobře lahodí. Věřím, že by ladila dobře na stole v kanceláři generálního ředitele, tak blonďaté blogerky, která bude jistě mít zbytek hardwaru z jablečného sadu, protože je to „in”. Černobílá neurazí ani ostatní zástupce subkultur, které se bez USB neobejdou a minimálně od den samozřejmě musí dobíjet powerbanky.

K TÉMATU  Čtenářská inspirace: HPTC podle EraserHead díl 3.

 

Je nebo není drahý?

Cena bude rozhodovat u hodně lidí, ta doporučená 650 Kč se neliší moc ani jinde na internetu. Jistě najdete různé jiné levnější zdroje. Některé nabídnou pouze 2,1 A na jednom portu, jiné méně portů, nižší celkový výkon apod. Pak existují srovnatelné produkty od dražších značek. Volba zůstává na vás, záleží jistě na potřebě aktivních USB portů pro nabíjení.

Já jsem ke svému tabletu hledal náhradu 2A zdroje a požadoval minimálně 2,4 A, aby to mělo smysl. Koupil jsem jednoduchý malý cestovní adaptér za 247 Kč a ušetřil 400 Kč. Paráda. To zní dobře. Jenže jsem potřeboval ještě klasickou „prodlužku“ s dostatkem zásuvek a přepěťovou ochranou – zásuvek mám 8 (zbytečně moc), ochrana tu je a jako bonus vypínač – stála 249 Kč v supermarketu, kde se důchodci naštěstí zajímali o jiné věci, takže mě žádná bitka nečekala. Celkově mě tedy toto, pravda univerzálnější, řešení vyšlo na 496 Kč. Koukněme se však na Lamax vedle obrovské lišty u pracovního stolu. Osobně bych si podruhé koupil Lamax a ty malé adaptéry prodal, možná si jeden schoval na cesty.

Lamax na pracovní ploše vypadá nesrovnatelně lépe, pro mé potřeby by stačil bohatě. Oproti jiným víceportovým nabíječkám se mi líbí, že má svůj klasický kabel, který dosáhne do zásuvky, zdroj zůstává na stole. Navíc je při zátěži jen vlažný, což je asi nejlepší. Cena mi už nepřijde s odstupem a zkušenostmi tak vysoká. A kdybych vyžadoval opravdu tolik USB portů na nabíjení a trošku reprezentativní vzhled někde v kanceláři, neváhal bych.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Odolné věci máme rádi, rádi je vždy potrápíme a ještě více nás těší, když přežijí a lze napsat, že výrobce nelže a výrobek je opravdu kvalitní. Podobně tomu bude u testovaného disku HD830, který nás zaujal již asi před rokem na prezentaci společnosti AData. Doba evidentně dozrála a těžký kovový kvádřík dorazil i k nám do redakce…

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek