Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Nový Sigmatek na cesty

06. 04. 2007


Před nějakým časem byl v segmentu levných přenosných DVD přehrávačů velmi populární Sigmatek PDX-1000 a 1100. S delší odmlkou se nyní objevil jeho nástupce PDX-1200. Základními vlastnostmi nijak nevybočuje z průměru, snaží se však prosadit hlavně kvalitním firmware.

Nový Sigmatek PDX-1200 se oblékl do aktuálně populárního černého kabátu, takže je velmi podobný nedávno testovanému Biosteku PDX-950U. Je však poněkud kulatější a postrádá oproti němu USB a čtečku karet. Je také o něco levnější.

Tento zkladní cestovatel je vybaven tradičně sedmipalcovým TFT displejem s rozlišením 440×234 bodů a Sigmatek mu dal do vínku kvalitní D/A převodníky (12bit/108MHz pro obraz a 96KHz/24bit pro zvuk), což by se mělo odrazit na kvalitě výsledného přehrávání. Podporovány jsou všechny běžné formáty od DVD-Video, přes DivX až po MP3 a JPEG. Na první pohled opravdu opět miliontá variace na stejné téma levného přehrávače na cesty.

Český dovozce Acomp však jeho možnosti posunul za hranici běžně prodávaných přístrojů hlavně po softwarové stránce. Jak je u jejich výrobků zvykem, vytvářejí pro svoje produkty firmware s plnou českou lokalizací, tedy OSD menu, znaky v názvech souborů a titulky DivX. Díky tomu, že je v přístroji výborný mediální čip Mediatek 1389, mohli zajít ještě dál a doprogramovat další užitečné funkce hlavně co se týče nastavení DivX titulků (ty podporuje formátů srt, sub, smi, ssa, a txt). Měnit lze font, barvu, podkres i pozici titulků na obrazovce. Takové vlastnosti zatím byly obvyklé jen u hrstky stolních přehrávačů (hlavně Yamada 6700 a 6800).

Škoda, že ve výbavě není USB a čtečka, jinak by tento model mohl určitě převálcovat i Biosteka, ale cenou okolo 3700Kč s DPH by mohl na trhu zabodovat. Brzy si ho půjčíme do redakčního testu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.
Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek