Úterý , 21. 05. 2024

Monika

Popcorn Hour A-100: když výrobce plní přání zákazníků

26. 03. 2008

popcorn hour a-100Síťovo-harddiskový multimediální tank. Tak můžeme říkat unikátnímu přehrávači širokého spektra formátů, včetně HD videa. Nejen, že zvládá přehrávat z interního pevného disku, umí přehrávat z jiných zařízení na síti, ale i ze zařízení připojených přes USB. K tomu přidává možnost reprodukovat video přímo z Internetu (třeba YouTube). Ale Popcorn Hour není jen o přehrávání: pomůže vám se stahováním z internetové sítě Bittorent, nebo se napojí na internetovou online televizi. Navíc za dobrou cenu.

Popcorn Hour A-100 je nevelký přístroj konzervativního vzhledu a velmi jednoduché konstrukce. V příslušenství potěší kvalitní HDMI kabel.

 

Jednoduše geniální

Ty nejlepší věci a nápady jsou vždy jednoduché. Když rozeberete Popcorn Hour, najdete jen malou desku s obvody, jedním výkonným procesorem, pamětí, nezbytnými součástkami a vstupy a výstupy. To vše nemá více, než 7 x 12 centimetrů. Zbytek prostoru malé krabičky je určen pro vložení 3,5“ pevného disku. Ten se připojuje přes starší IDE rozhraní. Škoda, že by se dovnitř nejspíše nevešla přidaná redukce IDE-SATA.

Pod odnímatelným krytem je místo na pevný disk. Kov krytu poslouží jako rozvaděč tepla, i když hluk a vibrace rozhodně neizoluje. Na druhou stranu pasivní chladič procesoru se dost zahřívá (dokonce i ve stand-by) – na chod to ale v našem případě nemělo vliv.

V čem tedy spočívá síla tohoto zařízení? Je to v softwaru! Ten totiž dělá divy a využívá hardware tak, jak má. Drtivá většina značkových i neznačkových DVD nebo HD přehrávačů a podobných zařízení se musí stydět v koutku, protože mnohdy se stejným hardwarem nedokážou ani desetinu toho, co Popcorn Hour A-100.

Popcorn Hour, HTPC nebo Tvix?

Jediná konkurence pro něj tedy bude HTPC nebo zařízení typu Tvix. Proč se zajímat o Popcorn? Je nejlevnější, přitom mnohým bude zcela postačovat. Zařízení jako Tvix jsou Popcornu velmi podobná, ale navíc jsou rozšiřitelná o TV tuner a tím pádem poslouží jako rekordér. HTPC je potom samozřejmě nejmodulárnější, ale má vyšší spotřebu, bývá hlučnější a ovládání není tak snadné, přímočaré a „newindowsovsky stabilní“.

Dálka cvaká

Než jsme se dostali k nastavení přístroje, padlo nám do ruky dálkové ovládání. Doslova. Padne jako ulité! Design i ergonomie držení jsou výborné, směrovost už spíše „jenom“ normální. Rozložení tlačítek je na tom nejhůře, těžko jsme si zvykali. Čtyř-směrový hlavní ovladač při mačkání cvaká a manipulace s ním je pomalejší. Proto nakonec hodnotíme dálku Popcornu jen jako průměr. Na druhou stranu se nám podařilo bez potíží připojit do USB portu počítačovou klávesnici a s tou bylo ovládání procházkou rajskou zahradou.

Dálkové ovládání dobře padne do ruky, ale rozložení tlačítek je horší. Také směrový ovladač je tužší, než by bylo vhodné. Pořád jde ale o docela dobře použitelné zařízení

 

K čemu lze připojit?

Pomalu se dostáváme k tomu, jak je Popcorn vybaven. Na předním panelu najdeme dva USB porty, samozřejmě ve verzi 2.0. Zadní panel poskytuje HDMI, S-video, komponentní i kompozitní video výstupy, stereo audio výstup, digitální koaxiální audio výstup a konektor pro připojení do počítačové sítě Ethernet. Vše doplňuje vstup pro napájení z externího zdroje, který je vyráběn firmou Fortron a zvládá výkon maximálně 36 W. O drobnou výtku si říká absence USB portu také na zadním panelu.

Popcorn Hour asi bude zajímat ponejvíce příznivce ukládání filmů či seriálů na pevné disky a současně ty, kteří preferují video ve vysokém rozlišení. Obé zvládá na jedničku. Takže ihned po zapojení jsme se pustili do přehrávání z pevného disku. Ať už připojeného uvnitř, nebo přes USB. S oběma pracuje Popcorn zcela svižně, takže až tak nevadí, že je potřeba vybírat, jaký obsah chcete procházet. Zda video, audio, obrázky nebo dokumenty. Interní pevný disk se při nevyužívání uspí, kdežto náš testovací externí pevný disk bohužel nikoli. Zde ale půjde spíše o logiku disku, nežli přístroje.

Přehraje hodně, i když ne vše

Z naší tradiční sbírky MPEG-4 vzorků ve standardním rozlišení přehrál téměř vše. Až na GMC v XviD, což je častá bolístka. U multimediálního tanku jsme ji popravdě nečekali. Nepomohl ani upgrade firmwaru, který lze snadno provést z menu přístroje (automaticky se stáhne z Internetu). Naštěstí GMC v XviDu se u obsahu z Internetu až tak často nevyskytuje. Drobné zaváhání nahrazuje perfektní podpora videa ve vysokém rozlišení, od DivX HD, přes h.264 po WMV HD. Samozřejmě včetně aktuálně velmi populárního kontejneru MKV. Vyčerpávající přehled podporovaných formátů najdete v samostatné kapitole článku. Popcorn také umí přehrávat DVD video uložené na interním nebo externím disku, případně na síti. Stačí, když je zkopírované z DVD, nebo si vytvoříte obraz DVD média. Bez problémů zvládá standardní funkce DVD přehrávače. Navíc je možné připojit přes USB i externí DVD mechaniku (se kterou ale nejspíše nepřehraje chráněná DVD).

Windows Vista sama detekovala přítomnost Popcorn Hour na síti a nabídla sdílení knihovny multimedií – a takhle to vypadá “na Popcornu”

Z doplňujících funkcí při přehrávání videa umí běžné věci, jako zpomalené přehrávání, nebo zrychlené. U DVD-Videa je zrychlení až 32x, u všech ostatních formátů bohužel jen 8x. Vždy je ale možné využít skoku na konkrétní čas, nebo poskočení o 30 sekund. Možnosti zoomu jsou docela spartánské – Full screen, Actual Size a Fit to screen. U DVD-Videa je to potom lepší – 133 %, 200 % a 400 %. Naštěstní dnešní moderní televizory si už docela dobře dokáží obraz uzpůsobit tak, aby vám vyhovoval.

Jak chutná popcorn a titulky?

Svatým Grálem filmových fandů, kteří se nevyhýbají stahování z Internetu, je dokonalá podpora textových titulků. Popcorn je na tom výborně. Umí měnit velikost fontu, barvu titulků i ohraničení, zvládá posun titulků směrem nahoru v obraze a také posun v čase (vpřed i vzad). Jedním slovem paráda! Kromě tradičních externích titulků v souboru dokáže i titulky integrované v kontejneru MKV. Test více formátů titulků najdete v přehledné tabulce v samostatné kapitole.

Pro přehrání videa potřebujete Flash Player.

 

Co Popcorn Hour moc neumí?

V čem náš malý zázrak tak docela neperlí? Je to přehrávání hudby a obrázků. Sice podporuje mnoho formátů, ale uživatelská přívětivost jde trochu stranou. Neumí třeba playlist nebo náhodné skladby a podobně. Pokud chcete skákat na další obrázek nebo skladbu, musíte soubor spustít tlačítkem play a ne enter, což je velmi neintuitivní. To samé platí pro posun po skladbě – zde naopak nefuguje tlačítko pro posun, ale musíte využít směrovou klávesu. Obdobně špatné je to i u obrázků. Pokud kladete důraz právě na tyto dvě oblasti, není Popcorn zatím pro vás. ID3 tagy zobrazí a souborové menu je samo o sobě dobré. Umí dlouhé názvy souborů a pokud se na řádek nevejdou, text rotuje.

 

Síťování a Internet

V připojení k síti nabízí Popcorn Hour opravdu mnoho funkcí. Jednak samozřejmě můžete z jiných přístrojů přistupovat k harddisku připojenému k Popcornu. Dále lze v Popcornu sledovat obsah z jiných zařízení připojených k síti (například vašeho počítače v pracovně). Docílit obého není složité pro “počítačově” zběhlého uživatele, který ocení široké možnosti (SMB, FTP, WMP-NSS). Pro všechny ostatní půjde o poněkud složitější nastavování. Zatím jsou hodně omezené možnosti kopírování a správy dat v Popcornu, respektive nejsou zde vůbec. Výrobce slibuje nápravu v novém firmwaru.

Pro přehrání videa potřebujete Flash Player.

Internetové služby Popcornu.

K TÉMATU  Recenze Xtreamer SW3: Dvojvaječné dvojče Prodigy

Zajímavé jsou Internetové funkce přístroje. Ve webových službách najdeme na prvním místě Media Service Portal (MSP) – ten vede na různé internetové služby nabízející video, obrázky, hudbu, RSS zdroje a další. Dále je zde MSP Community, kde by měly být zřejmě služby poskytované jinými majitely Popcorn přístrojů. Prozatím je ale tato sekce převážně prázdná. SayaTV je propojení na online internetovou televizi, respektive soubor několika televizních stanic. Je tu ještě prostor pro přidávání svých vlastních zdrojů, případně stahování Bittorentů, ale už jde opět o relativně složitější funkce pro technicky zdatnější uživatele. S internetovým rozhraním se pracuje intuitivně, ale je patrná pomalejší odezva a vyšší náročnost na rychlost datového spojení. 2048 kbps zdá se rozumným minimem.

Nastavení přístroje

 

Pro přehrání videa potřebujete Flash Player.

Menu pro nastavení přístroje Popcorn Hour A-100

 

Opravdu je Popcorn Hour multimediální tank?

Ano, je! Slovo tank vystihuje jeho brutální sílu a schopnost přehrát téměř vše, co si vytvoříte, zkopírujete nebo stáhnete z Internetu. Od videa ve vysokém rozlišení, po kvalitní hudbu ve FLAC souborech. To vše doplňuje síťové rozhraní a napojení na internetové služby. Výborné jsou i možnosti přizpůsobení titulků. Je tu ale několik mínusů, které při používání můžete přehlédnout. Být by zde ale neměly – slabý komfort při přehrávání hudby a obrázků, absence operací se soubory (kopírování, mazání…), mírně horší možnosti zoomu a další. Výrobce ale vydává často aktualizace řídícího softwaru a slibuje nápravu a pokračující vylepšování. Jelikož je přehrávač postaven na otevřené linuxové platformě, máte tak sami možnost pustit se do vylepšování a úprav svého stroje. Případně se spolehnete na rozsáhlou komunitu na Internetu. Vzhledem k ceně je Popcorn Hour A-100 opravdu výbornou volbou. Aktuální doporučená cena v ČR je 5990 Kč bez pevného disku. Přístroj zapůjčila společnost Acomp.

 

Plusy a mínusy
+ perfektní podpora různých formátů – slabší dálkové ovládání
+ široké možnosti nastavení titulků – nízký komfort při přehrávání zvuku a obrázků
+ poměr výkon/cena a přitom nejlevnější HD přehrávač na trhu – zatím žádné funkce pro správu dat (kopírování, mazání atd.)
+ relativně otevřená platforma = široké možnosti úprav a vylepšení  
+ internetové služby  

Tabulka kompatibility a test funkcí je na následující straně článku.

Tabulka kompatibility a test funkcí

Tabulka Podpora MPEG 4 ukazuje průřez našimi zatěžkávacími videi, která vycházejí jak z původních internetových ripů, tak z našich vlastních kombinací. Právě u těch Popcorn neuspěl. GMC v XviDu je častý oříšek. Ale zaznamenali jsme již pár přehrávačů, kterým problémy nečiní. V dalších tabulkách potom můžete vidět průřez testů – od podpory obrázků, zvuku, kodeků až po kontejnery a titulky. Použitý test vychází z projektu DivX test CD, který si můžete stáhnout a vyzkoušet případně sami. Popcorn s firmwarem verze 01-15-080223-14-POP-402-000 byl prověřen důkladně, ale obstál se ctí.

 

Podpora MPEG 4
divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432 ano
divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416 ano
divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336 ano
divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272 ano
divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272 ano
divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272 ano
divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272 ano
xvid_ac3_23976fps_640x272 ano
xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272 ano
xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288 ano
xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304 ano
xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336 ano
xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272 ne
xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272 ne
xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272 ne
xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272 ne
xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272 ano
xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272 ano
xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272 ano
xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272 ne
xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272 ano
xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272 ano
F. Compatibility : Podporované typy obrázků  
IMG-01 JPG 2 Megapixels files ano
IMG-02 JPG 6 Megapixels files ano
IMG-03 GIF files ano
IMG-04 BMP files ano
IMG-05 TIF files ne
IMG-06 PNG files ano
IMG-07 PCX files ne
G. Compatibility : Podporované formáty audia  
Compatibility tests:MP3  
AUD-1A MP3 simple test (mp3 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ano
AUD-1B MP3 VBR test (mp3 2.0 48KHz 96Kbps VBR) ano
AUD-1C MP3 pro test (SBR) (mp3 pro 2.0 48KHz 96Kbps CBR částečně
AUD-1D MP3 multichanel test (mp3 5.1 48KHz 192Kbps CBR) ano
Compatibility test: AAC  
AUD-2A AAC simple test (LC-AAC 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ne
AUD-2B AAC VBR test (LC-AAC 2.0 48KHz 96Kbps VBR) ne
AUD-2C AAC SBR test (HE-AAC 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ne
AUD-2D AAC multichannel test (LC-AAC 5.1 48KHz 192Kbps CBR) ne
Compatibility test: WMA9  
AUD-3A WMA9 simple test (WMA9 Sdt 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ano
AUD-3B WMA9 VBR test (WMA9 Sdt 2.0 48KHz 96Kbps VBR) ano
AUD-3C WMA9 Pro test (WMA9 Pro 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ano
AUD-3D WMA9 multichannel test (WMA9 Pro 5.1 48KHz 192Kbps CBR) ano
Compatibility test: Ogg Vorbis  
AUD-4A Ogg Vorbis simple test (Ogg Vorbis 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ne
AUD-4B Ogg Vorbis VBR test (Ogg Vorbis 2.0 48KHz 96Kbps VBR) ne
AUD-4C Ogg Vorbis multichannel test (Ogg Vorbis 5.1 48KHz 192Kbps CBR) ne
Compatibility test: Others  
AUD-5A DD simple test (AC3 5.1 48KHz 448Kbps CBR) ano
AUD-5B DTS simple test( DTS 5.1 48KHz 768Kbps CBR) ne
AUD-5C MPC simple test (MPC 2.0 48KHz 96Kbps VBR) ne
AUD-5D FLAC simple test (FLA 2.0 48KHz) ano
WAV – PCM ano
H. Compatibility : Podporované video codecy  
MPEG1 and MPEG2  
VID-1A VCD with file only compatibility test (VCD MPEG1 1150 Kbps + MP2 224 Kbps) ano
VID-1B SVCD with file only compatibility test (SVCD MPEG2 VBR ~1350 Kbps (max 2520 Kbps) + MP2 224 Kbps) ano
VID-1C KVCD with file only compatibility test (KVCD MPEG2 VBR ~1550 Kbps (max 9800 Kbps) + MP2 224 Kbps) ano
VID-1D standard MPEG2 MP@HL 720p test (MPEG2 MP@HL HD 720p 1280*720*60 + MP2 224 Kbps) ano
VID-1E standard MPEG2 MP@HL 1080i test ano
Microsoft MPEG4 (M$ MPEG4 V3, DivX 3.xx, DivX 3 NBC …)  
VID-2A DivX3 simple test (DivX 3 + MP3 CBR) ano
VID-2B DivX3 Bitrate Crash Test (crash test with 4 levels of complexity, max 6000) 6000
VID-2C DivX3 High Definition 720p test (DivX 3 High Definition 1280*720 + MP3 CBR) ano
VID-2D DivX3 High Definition 1080p test (DivX 3 High Definition 1920*1088 + MP3 CBR) ano
MPEG4 ASP (XviD, DivX4, DivX5, DivX6, 3ivX, NeroDigital ASP …)  
VID-3A DivX codec simple test (MPEG4 ASP 4CC DivX + MP3 CBR) ano
VID-3B XviD codec simple test (MPEG4 ASP 4CC XviD + MP3 CBR) ano
VID-3C MPEG4 ASP multi-bframe without packed bitstream (MPEG4 ASP Bframes + MP3 CBR Write down how many b-frames are supported, b-frame 1-3) 3frames
VID-3D MPEG4 ASP multi-bframe with packed bitstream (MPEG4 ASP Bframes packed bitstream + MP3 CBR : how many b-frames are supported 1-3?) 3frames
VID-3E MPEG4 ASP custom matrix test (MPEG4 ASP Custom Matrix + MP3 CBR) ano
VID-3F MPEG4 ASP Qpel test (MPEG4 ASP Qpel + MP3 CBR) ano
VID-3G MPEG4 ASP with GMC 1 & 3 warp points test(DivX & XviD) (how many warp points are supported)) 0 1 3
VID-3H MPEG4 ASP Bitrate Crash Test (crash test with 4 levels of complexity 750-4500, last supported level) 4500
VID-3I MPEG4 ASP High Definition 720p test (MPEG4 ASP High Definition 1280*720) ano
VID-3J MPEG4 ASP High Definition 1080p test (MPEG4 ASP High Definition 1920*1088) ano
MPEG4 AVC (Nero AVC, x264, Quick Time AVC, MainConcept AVC, Sorensen AVC …)  
VID-4A H264 Main Profil test(MPEG4 AVC Main Profil + LC-AAC CBR) ano
VID-4B H264 High Profil test (MPEG4 AVC High Profil + LC-AAC CBR) ano
VID-4C MPEG4 AVC with multi-bframe (MPEG4 AVC Bframe + LC-AAC CBR) ano
VID-4D MPEG4 AVC with multi-reference frame (MPEG4 AVC Reference Frame + LC-AAC CBR) ano
VID-4E MPEG4 AVC with Cabac (MPEG4 AVC Cabac + LC-AAC CBR) ano
VID-4F MPEG4 AVC with Weighted prediction (MPEG4 AVC weighted prediction + LC-AAC CBR) ano
VID-4G MPEG4 AVC with custom quant matrix (MPEG4 AVC with quantisation matrix + LC-AAC CBR) ano
VID-4H MPEG4 AVC Bitrate Crash Test (crash test with 4 levels of complexity 750-6000, last supported level) 6000
VID-4I MPEG4 ASP High Definition 720p (MPEG4 AVC High Definition 1280*720 + LC-AAC CBR) ano
VID-4J MPEG4 ASP High Definition 1080p (MPEG4 AVC High Definition 1920*1088 + LC-AAC CBR) ano
Microsoft WMV9 or VC-1  
VID-5A WMV9 simple test (WMV9 MP@ML + WMA9 sdt CBR) ano
VID-5B WMV9 Bitrate Crash Test (crash test with 4 levels 750-4500 of complexity, last supported level) 4500
VID-5C WMV9 High Definition 720p (WMV9 MP@HP High Definition 1280*720 + WMA9 sdt CBR) ano
VID-5D WMV9 High Definition 1080p (WMV9 MP@HP High Definition 1920*1088 + WMA9 sdt CBR) ano
K TÉMATU  Recenze PVR Yamada Vaova DTV-3200HDD: Co se starým diskem?
I. Compatibility : Podpora video kontejnerů  
*.AVI container  
CONT-1A AVI simple test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ano
CONT-1B AVI with MP3 VBR test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps VBR) ano
CONT-1C AVI with AC3 test (MPEG4 ASP + AC3 5.1 48KHz 384 Kbps CBR) ano
CONT-1D AVI with MP3 multi-audio test (MPEG4 ASP + Multiple MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ano
CONT-1E AVI with AC3 multi-audio test (MPEG4 ASP + Multiple AC3 5.1 Eng) ano
CONT-1F AVI subtitles test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR + Multiple subtitles) ne
CONT-1G AVI chaptering test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR + chapter) ne
CONT-1H AVI menus test (MPEG4 ASP + Multiple MP3 2.0 CBR + Multiple subtitles + Chapter + Menu) ne
CONT-1I AVI with DivX audio test (MPEG4 ASP + DXAudio 2.0 CBR = old WMA) ne
CONT-1J AVI with “DivX audio” multi-audio test (MPEG4 ASP + Multi DXAudio 2.0 CBR) ne
*.DivX Container (DivX6)  
CONT-2A DIVX simple test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ano
CONT-2B DIVX with MP3 VBR test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps VBR) ano
CONT-2C DIVX with AC3 test (MPEG4 ASP + AC3 5.1 48KHz 384 Kbps CBR) ano
CONT-2D DIVX with MP3 multi-audio test (MPEG4 ASP + Multiple MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR ano
CONT-2E DIVX with AC3 multi-audio test (MPEG4 ASP + Multiple AC3 5.1 Eng) ano
CONT-2F DIVX subtitles test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR + Multiple subtitles) ne
CONT-2G DIVX chaptering test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR + chapter) ne
CONT-2H DIVX menus test (MPEG4 ASP + Multiple MP3 2.0 CBR + Multiple subtitles + Chapter + Menu) ne
*.MP4 container iso-MPEG4 official standard (Nero Digital)  
CONT-3A MP4 (ND) simple test (MPEG4 ASP + LC-AAC 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ano
CONT-3B MP4 (ND) with AAC VBR test (MPEG4 ASP + LC-AAC 2.0 48KHz 96Kbps VBR) ano
CONT-3C MP4 (ND) with multichannel AAC test (MPEG4 ASP + LC-AAC 5.1 48KHz 192Kbps CBR) ano
CONT-3D MP4 (ND) with AAC multi-audio test (MPEG4 ASP + Multiple LC-AAC 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ano
CONT-3E MP4 (ND) with multi-audio 5.1 AAC test (MPEG4 ASP + Multiple LC-AAC 5.1 48KHz 192Kbps CBR) ano
CONT-3F MP4 (ND) subtitles test (MPEG4 ASP + LC-AAC 2.0 + Multiple subtitles) ne
CONT-3G MP4 (ND) chaptering test (MPEG4 ASP + LC-AAC 2.0 + chapter) ne
*.MKV container Matroska standard  
CONT-4A MKV simple test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ano
CONT-4B MKV with MP3 VBR test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps VBR) ano
CONT-4C MKV with AC3 test (MPEG4 ASP + AC3 5.1) ano
CONT-4D MKV with multi-audio MP3 test (MPEG4 ASP + Multiple MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ano
CONT-4E MKV with multi-audio AC3 test (MPEG4 ASP + Multiple AC3 5.1 Eng) ano
CONT-4F MKV subtitles test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR + Multiple subtitles) ano
CONT-4G MKV chaptering test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR + chapter) ne
*.OGM container  
CONT-5A OGM simple test (MPEG4 ASP + Ogg Vorbis 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ne
CONT-5B OGM with Ogg Vorbis VBR test (MPEG4 ASP + Ogg Vorbis 2.0 48KHz 96Kbps VBR) ne
CONT-5C OGM with 5.1 Ogg Vorbis test (MPEG4 ASP + Ogg Vorbis 5.1 48KHz 192Kbps CBR) ne
CONT-5D OGM with multi-audio Ogg Vorbis test (MPEG4 ASP + Multiple Ogg 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ne
CONT-5E OGM with multi-audio 5.1 Ogg Vorbis test (MPEG4 ASP + Multiple Ogg Vorbis 5.1) ne
CONT-5F OGM subtitles test (MPEG4 ASP + Ogg Vorbis 2.0 48KHz 96Kbps CBR + Multiple subtitles) ne
CONT-5G OGM chaptering test (MPEG4 ASP + Ogg Vorbis 2.0 48KHz 96Kbps CBR + chapter) ne
*.WMV container Microsoft Standard  
CONT-6A WMV simple test (WMV9 + WMA9 sdt 48KHz 96Kbps CBR) ano
CONT-6B WMV with WMA VBR test (WMV9 + WMA9 sdt 48KHz 96Kbps VBR) ano
CONT-6C WMV with 5.1 WMA test (WMV9 + WMA9 pro 5.1 48KHz 192Kbps CBR) ano
CONT-6D WMV with multi-audio WMA test (WMV9 + Multiple WMA9 sdt 2.0 48KHz 96Kbps CBR) ne
CONT-6E WMV with multi-audio 5.1 WMA test (WMV9 + Multiple WMA9 pro 5.1 48KHz 96Kbps CBR) ne
J. Compatibility : textové titulky v souborech  
SUB-01 SubRip .srt WITHOUT tags ano
SUB-02 SubRip .srt WITH tags ne
SUB-03 MicroDVD .sub ano
SUB-04 SubStation Alpha .ssa ano
SUB-05 SAMI .smi ano
SUB-06 SAMI .smi multi-languages ne
SUB-07 Original DVD subtitles .sub + .idx ne
SUB-08 multiple subtitles (SubRip in separated .srt files) ne

 

Hodnocení přístroje najdete na předchozí straně článku.
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek