Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Podzimní novinky LCD televizorů Samsung

02. 10. 2008

Ani Samsung nechce ponechat běh předvánoční sezóny osudu a přichystal si hned tři nové řady LCD televizorů. Chtějí posunout možnosti LCD zobrazovačů zase o kus dál, takže se můžeme těšit opět na vyšší kontrast, pokročilou 100 Hz technologii a k tomu, co prostě muselo přijít. Přímé připojení TV k internetu…

Řada 7

Nová “sedmičková“ řada LCD televizorů Samsung vychází částečně ze součastné řady 6, po které zdědila hlavně vynikající křišťálový design. Všechny nové modely jsou už pochopitelně vybaveny Full HD displeji, řada 7 s rozlišením 1920x1080p a podporou 24p. Kontrastní poměr opět poposkočil na 70 000:1 a také přibyl jeden 1.3 HDMI vstup na celkové čtyři. Televizor má USB rozhraní s vylepšenou funkcí WiseLink Pro pro snadné připojení dalších zařízení a sdílení multimédií. Certifikace DLNA umožňuje drátové či bezdrátové sdílení dat mezi všemi AV a IT zařízeními v domě, jako jsou mobilní telefony, osobní počítače a tiskárny.

Samsung LE 40A756

Vůbec poprvé Samsung použil u těchto modelů funkci InfoLife, která stahuje přes služby Yahoo! přímo internetový obsah, jako zprávy, hry atd. Využívá k tomu RSS kanály, ale předpokládáme nějaký zjednodušený internetový prohlížeč ala Windows MCE. Zatím však není k dispozici obsah v českém jazyce.

Řada 8

Osmé řadě Samsung naordinoval před vypuštěním odtučňovací kůru a tak je jeho tělo oproti současným modelům o 50% tenčí a jejich celková hloubka dosahuje pouze 44,5mm! Tato luxusní řada má pochopitelně všechnu výbavu řady 7. Kontrast zůstává také na stejné úrovni 70 000:1, zato už disponuje 100Hz Motion Plus technologií.

Samsung LE 40A856

Na vestavěné flash paměti je knihovna s uměleckou galerií, hrami, fitness a zábavnými programy. No na to jsme tedy zvědaví:) K této řadě Samsung přidává kromě klasického dálkového ovladače ještě jeden stylový v podobě obrázku, ale zatím netušíme, co si pod tím představit…

K TÉMATU  Recenze BML CarCall BT-3 - telefonujte levně, pohodlně a bez stresu

Řada 9

Prozatím nejvyšší řada LCD televizorů Samsung staví na Smart LED technologii podsvícení displeje umožňující dosáhnout kontrastního poměru 2 000 000:1! Slibuje opravdovou černou barvu tím, že prostě v místě tmavých scén vypne určitou část LED diod. To má také vliv na úsporu elektrické energie. Televizory řady 9 (46 a 55 palců) jsou také vybaveny DNIe Pro, technologií digitálního zpracování obrazu firmy Samsung, která je vylepšenou verzí proslulého Digital Natural Image Engine.

Samsung LE 46A956

Všechny nové řady LCD televizorů Samsung budou mít zcela nové, zjednodušené ovládání a také konečně nový dálkový ovladač s otočným tlačítkem. Samsung slibuje také pastvu pro sluch, když do televizoru pro basy instaloval ke dvěma stereo reproduktorům o výkonu 2x10W ještě přídavný subwoofer. Změny se dočkal také DVB-T tuner, který nyní již podporuje také HDTV normu MPEG4. V tabulkách parametrů jsme také zaznamenali u 40’’ úhlopříčky modelů 7 a 8 také modely s LED podsvícením a kontrastem 2 000 000:1 (třeba model LE 40A786). Nové modely se začínají postupně objevovat ve VO cenících. Zatím nejmenší model, který jsme objevili, byl LE 32A756, v oblíbených “čtyřicítkách“ jsou to zatím LE 40A756, LE 40A786 a LE 40A856. Devítková řada se zatím vyskytuje pouze v úhlopříčkách 46” a více, ale během podzimu se bude nabídka postupně určitě rozšiřovat.

Drobný pohled do blízké budoucnosti

Samsung nemá rád, když mu někdo neříká leader v LCD technologiích a dělá také všechno pro to, aby nikomu nedal šanci tento fakt popřít. Ovšem technologie LCD zobrazovačů se nedá výrazně vylepšovat donekonečna a tak stejně jako další výrobci LCD displejů Samsung intenzivně pracuje na zcela nových zobrazovačích postavených na technologii OLED, o které jste si mohli přečíst také na našich stránkách. OLED televizory prodává sice už třeba Sony, ale zatím jen ve velmi malé úhlopříčce a s dosti přemrštěnou cenou. Čeká se tedy na masovou výrobu OLED TV s nejběžnějšími úhlopříčkami 32’’ a více. Ty má Samsung v plánu začít masově prodávat v roce 2010. Budou o 40% lehčí, než LCD TV stejného rozměru, běžný kontrastní poměr bude začínat na 1 000 000:1, rozsah barev dosáhne 107% a jas 550cd/m2. A v trochu vzdálenější budoucnosti nás čekají TV s rozlišením Quadruple full-high definition (QFHD) dosahujícím 3840×2160 bodů. Samsung brzy představí svou největší LCD TV s tímto rozlišením – 82” QFHD LCD TV, ale s nasazením do prodeje to nebude určitě tak horké. Doba ještě nenazrála (u nás) pořádně ani pro Full HD, natož QFHD. Takže tento televizor bude spíše pěkná atrakce na veletrzích.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?
Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.
Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek