Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Recenze herní myši Genesis Krypton 550 – hraj s lehkou rukou

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

15. 02. 2021

15. 02. 2021

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

TIP: NICEBOY ORYX M300 DUKE – VÉVODA MILUJÍCÍ AKCI

K mání je ve dvou barvách – černé a bílé. A to kompletně i s kabelem a konektorem USB. Pro snížení hmotnosti zvolil výrobce postup jako u sportovních aut, odlehčil šasi. To u myši znamená perforovat plast, což je mimochodem i vzhledné. Nemohu se však zbavit dojmu, že jsem to již někde viděl… Ke vzhledu dodejme, že nechybí „dvouzónové“ osvětlení.

Odlehčení funguje, myš váží kolem 80 g, resp. 105 g. Výrobce uvádí 70 g.

Barevný semafor s dobrým softwarem

Již jsme zmínili možnosti nastavení podsvícení myši, to lze zapnout vypínačem na spodní straně ve třech úrovních: vypnuto, tělo myši s kolečkem a lem kolem spodní hrany myši. Oboje se nastavuje nezávisle na sobě.

Tělo přitom reflektuje hodnoty rozlišení senzoru, které měníte spínačem DPI nahoře mezi pravým a levým tlačítkem v 6 stupních, ty můžete také (každý) definovat v rozmezí 200 až 8 000 DPI a tomu přizpůsobit barvu. Barva má své limity, jistě nečekejte 256 000 barev. Modrá je modrá, červená červená, zelená zelená, žlutá či oranžová spíše světle žlutozelená a cokoliv nastavené více do světla či méně syté svítí bíle (např. růžová). Plejáda barev je zkrátka omezena jako u Škodovky bez příplatku.

Spodní hrana pak umí měnit barvy plynule v různých efektech jako vlna, dýchání, blikání či staticky svítit nastavenou barvou. Také lze regulovat jas, resp. intenzitu podsvícení. Zde už LEDky například oranžovou zvládají. Efekty se mění druhým horním tlačítkem.

K TÉMATU  Dobrý základ: Recenze MP3 Emgeton X1 Cult 1GB

Kromě toho zvládá aplikace jiné další věci jako je nastavení maker, definici akcí pro každé ze 7 programovatelných tlačítek, citlivost kurzoru myši, rychlost dvojkliku či rychlost rolování při používání kolečka. Prostě klasické typické „vychytávky“ pro podrobné nastavení a vyladění myši pro své potřeby. Kladně hodnotíme zpracování a přehlednost celého ovládacího programu.

Aplikace je pouze v Angličtině, což nám nevadí, ale přeci jen jsme v Česku. Vězte, že cokoliv nastavíte se uloží v paměti myši, takže bude fungovat na jakémkoliv počítači, což od podobného zařízení 21. století tak nějak automaticky očekáváte.

Dobrá nejen na papíře

Z hardwarových specifikací vyplývá nejen to, že myš bude poměrně přesná, na svoji velikost i lehká (ač těžší než udává výrobce) a měla by vydržet miliony kliků. Dobře, ono na papíře může vypadat dobře i Octavia s litrovým motorem a super výbavou, ale chtěli byste ji?

O této myši mohu s klidným svědomím po asi 1,5 měsíci používání prohlásit, že Krypton 550 klidně ano. Jsem pravák a do mé větší ruky sedí jako „zadek na hrnec“, lidově řečeno. To nebývá standardem, zkoušel jsem již několik vertikálních myší a nebylo to prostě ono, i když mělo. Zde pohodlí přispívá i velmi ohebný a tkaninou pokrytý kabel. Ohebnost bych přirovnal ke tvrdším tkaničkám do bot. Vážně jsou uvnitř dráty?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přinášíme unboxing video sluchátek Niceboy HIVE Pins, která již mají noevé logo a také nabízí Bluetooth 5.0 pro zaručený kvalitní přenos zvuku. Krytí IPx4 sluchátkům zaručuje bezpečné používání v dešti a díky třem velikostem nástavců padnou do každého ucha. A hlavní má být nárůst výdrže oproti pědchůdcům při dobrém poměru cena/výkon.

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek