Neděle , 03. 12. 2023

Svatoslav

Ještě o chlup více: Ferguson D-780HX

27. 07. 2007


Nedávná recenze na DVD přehrávač Ferguson D-770HX se stala záhy nejčtenější, což svědčí o velkém zájmu o takto pěkně softwarově doladěné přístroje. Ale vždy je co vylepšovat a proto Ferguson nyní uvádí nový model D-780HX.

V zásadě jde technicky o totožnou záležitost, jen s drobnými úpravami. Takže “pod kapotou“ opět bije neohrožené srdce čipu Mediatek 1389 a většina schopností a podpora mediálních formátů je totožná s modelem D-770HX. Bez problémů si tedy poradí kromě klasiky i s DivX Ultra nebo Nero Digital. Stejně tak konektorová výbava je beze změny včetně přítomnosti HDMI výstupu a USB vstupu.


Ferguson D-780HX

Na první pohled je jasné, že inovovaný model dostal především zcela nové ošacení, řekl bych oproti modelu D-770 změna k lepšímu. Design je čistší a zamlouvá se mi už o poznání více. Naštěstí výrobce nezměnil povedený dálkový ovladač.

Ferguson D-780HX zaznamenal několik vylepšení i po softwarové stránce. To dobré přirozeně zůstalo. Titulky v DivX jdou prakticky libovolně nastavovat, ale přibyla užitečná možnost synchronizace titulků s videem (+/- 9.9s). Přibyly také další podporované znakové sady titulků. Hlavně ISO-8559-2, kterou určitě ocení zatvrzelí Linuxáři. Model D-770 postrádá jinak celkem běžný režim Dolby Pro Logic II, což D-780 napravuje a zbývá pár milých drobností, jako třeba možnost ztlumit jas displeje.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek