Sobota , 20. 04. 2024

Marcela

Recenze Lamax Street2 – excelentní pouliční umělec

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

03. 02. 2020

03. 02. 2020

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch “chytrých”. Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

TIP: LAMAX VIBE1 – SYMPATICKÝ HUDEBNÍ PRCEK

V klasicky pevné krabici Street2 nacházíme v plastové vaničce, k němu nabíjecí USB kabel, propojovací audio kabel s 3,5mm konektory karabinu, poutko a samozřejmě manuál. Nepostrádáme ani samolepky Lamax. Toto složení slibuje zajímavé možnosti využití.

TIP: SENTINEL SE–1 – OCHRÁNCE S HUDEBNÍM SLUCHEM

Propojení i výdrž na prvním místě

V prvé řadě zmiňme konektivitu, resp, variabilitu použití. Kromě přenosu hudby skrze Bluetooth verze 5.0 zařízení nabízí další, v této cenové kategorii spíše nadstandardně bohaté, způsoby přehrávání a připojení. Disponuje slotem na micro SD kartu, klasickým USB A portem (pro flash disk – dědictví po předchůdci) a již zmíněným jackem. V případě, kdy nestačí ani jedna možnost, přichází reproduktor s integrovaným FM tunerem.

A jelikož v Lamaxu viděli, že bude stále, co přehrávat, soustředili svou pozornost na výdrž baterie. Ta má sice kapacitu podprůměrných 1 800 mAh (např. v současnosti již cenově srovnatelný Vibe1 disponuje 3 000 mAh), ale vydrží pohánět reprák nebývale dlouho. V domácím prostředí s nižší hlasitostí jsem na jedno nabití skutečně atakoval hodnotu 20 hodin. Při 80% hlasitosti výrobce slibuje až 9 hodin. To vše za zhruba 3 hodiny v nabíječce.

Tím se dostávám k využití a výkonu, který se skrývá v tomto 20 cm dlouhém (širokém) válečku. Street2 má dva měniče, každý s maximálním výkonem 7,5 W. Za tuto cenu se 15 W reproduktor hledá velmi těžko a Street2 si připisuje další výrazný bod proti konkurenci. Komu by přesto bylo málo, Lamax reproduktor vybavil i funkcí True Wireless Stereo, což znamená, že jej lze spárovat s dalším Streetem2 a získat tak porci 30 W výkonu.

K TÉMATU  Xoro HSD 7510 – filmy a televize vždy po ruce

Kvalita zvuku i odolnost těla

Samotný zvuk a kvalita reprodukce je výborná, což mě nepřekvapilo. Lamaxu se v tomto ohledu zatím daří. Design se mi subjektivně velmi líbí, navazuje sice na modely Vibe1 a MusiCan1, přesto mi Street2 oproti nim přijde více kompaktní, přehledný a bytelný. Tlačítka ovládání jsou pogumovaná i a dostatečně velká pro snadné používání, stejně tak zadní (spodní) kryt pro konektory. Boky reproduktoru jsou kovové. Z toho všeho pak pramení i zvýšená odolnost proti prachu a vodě dle standardu IP55.

Druhý pohled

Podobně jako kolegovi Petrovi se mi Street2 hodně zalíbil. Pokud by si nějaký produkt od Lamaxu po dlouhé době měl zasloužit ocenění našeho webu, jde právě o Street2 za poměr cena / výkon a i výborný zvuk. Zde musíme brát v úvahu doporučené koncové ceny, protože takový původně výše cílený Vibe1 pořídíme prakticky za podobné peníze v různých akcích, popř. levněji. Zatímco Street2 zůstává tomuto trendu uchráněn. Nicméně nás zaujal nejen přítomností klasického USB portu (pro připojení flash disku, teoreticky i jako možnost využití coby nouzové powerbanky), hlaně však plným zvukem, který se nebojí basů, kterými neplýtvá na úkor podání vyšších tónů. Z mnoha reproduktorů působí nejvyváženěji. Podobně výdrž akumulátoru překvapila.

Za slabé stránky považujme umístění a nepraktické krytí konektorů dlouhou gumou (na obrázcích výše). Pokud vyžadujete například zapojení přes AUX vstup, budete možná trošku vzteklí. Hlavně, protože guma překáží a postavíte-li Street2 na výšku, okamžitě při prvním “žduchnutí” do stolu prokáže svoji nestabilitu a spadne, v lepším případě ne ze stolu. Tohle vymýšlel opravdu pan návrhář, razící filozofii převahy designu nad funkčností. Párkrát jsem na něj zanadával, když se Street2 řítil ze stolu nazem, ať si škytá, filuta. Takto zbytečně “zabít” velmi povedený produkt, roztrhal bych mu diplom v tu chvíli.

K TÉMATU  Přišlo zemětřesení v digitálním vysílání

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?

Nepřehlédněte

Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek