Sobota , 20. 04. 2024

Marcela

Orava chrlí novinky: DVD přehrávač i s hrami

03. 08. 2007

03. 08. 2007

Slovenský výrobce/distributor elektroniky Orava aktuálně uvádí na trh hned tři nové přístroje. Set-top-box pro příjem digitální televize, ultratenký přenosný DVD přehrávač a zajímavý multimediální DVD/DivX přehrávač, na kterém můžete hrát i hry. To vše za velmi zajímavé ceny.

Herní DVD přehrávač Orava DVD-569 Game

DVD-569 Game má vysoké HD rozlišení 1 280 x 720p prostřednictvím výstupu YPbPr při přehrávání jpeg a rozlišení 800 x 600 při přehrávání DivX a načítá všechna běžná DVD a CD formáty (včetně DivX 6.0, MP4, QPEL nebo GMC). Má také zabudovaný video scaler, který konvertuje klasický PAL signál do vyššího počtu řádků, čímž dokáže zlepšit kvalitu obrazu na televizorech s funkcí HD ready. DVD-569 Game podporuje ID3 TAGy u MP3 a je úplně kompatibilní s programem NERO, takže ani vypalované nosiče nepůsobí při načítání problémy.


Orava DVD-569 vypadá sice kýčovitě, ale možnost zahrát si staré klasické hry leckoho potěší

Jako bonus přiložil výrobce k přehrávači i dva joysticky – tím vznikl z běžného DVD přehrávače přístroj „dva v jednom“: klasické DVD pro prohlížení filmů a obrázků a přehrávání hudby a hrací centrum, které sice není totožné s klasickým Playstation, ale po vložení CD s třemi sty populárními hrami, jež je součástí balení, poskytne uživateli možnost skvělé zábavy. Na CD jsou 8-bitové hry jako Super Mario, Bomber Man, Tetris, Arkanoid, Pacman, Space Ship, které i dospělým připomenou časy, kdy hráli stejné nebo podobné hry na počítačích Attari či Commodore…

Přehrávač DVD-569 (DVD a hrací centrum v jednom) stojí 1 699 Kč. V přístroji je navíc zabudovaný USB vstup, takže CD nebo DVD už nemusí být jediným zdrojem zábavy – lze sem napojit MP3 přehrávač, USB klíč nebo harddisk s nahranou hudbou, hrami nebo filmem.

Tenká a mobilní Orava PD-301

DVD přehrávač už nemusíte mít jen doma v obýváku. Orava přichází od května na trh s novinkou PD-301. Je to přenosný DVD přehrávač s označením SuperSlim. Tloušťka 2,5 centimetru ho zařazuje mezi hubeňoury mezi DVD přehrávači. Přehrává formáty DVD+R/RW, DVD-R/RW, MP3, Video CD (včetně disků s PBC funkcemi umožňujícími interaktivní přehrávání), SVCD, HDCD, CD-R/RW, MPEG4/DivX a JPEG, při čemž filmy a obrázky si prohlížíte na TFT LCD displeji s rozlišením 480 řádků s poměrem stran 16 : 9 a úhlopříčkou 7″ (17 cm). Zdrojovým médiem může být nejen CD, ale i USB a nebo SD/MS/MMC karta, protože ze strany má PD-301 vbudovaný vstup pro USB i paměťovou kartu.


Design přenosné Oravy je narozdíl od “herního” DVD přehrávače povedený.

K TÉMATU  Společnost Huawei upřednostnila AI před výrobou nejprodávanějšího telefonu

Přístroj disponuje i AntiShock systémem proti otřesům, takže vám obraz při pohybu v jakémkoliv terénu nebude vypadávat a hudba přeskakovat. Přenosné kino z Oravy rovněž disponuje vestavěnými stereo reproduktory, výstupem pro sluchátka, AV vstupem/výstupem, je rovněž vybaveno dekodéry digitálního prostorového zvuku Dolby Digital a DTS, má možnost napojení na TV či další DVD a rodičovský zámek.

Přehrávání zvětšeného obrazu, zpomalené přehrávání nebo zapamatování si místa, kde skončilo poslední přehrávání a opětovné přehrání právě od tohoto místa, jsou malými vychytávkami na tomto přístroji. Při napojení na TV přehrává PD-301 disky v normě PAL i NTSC, podle toho, čím disponuje váš televizor, a pokud je schopný tyto dva režimy video signálu konvertovat. V menu se budete jednoduše orientovat díky češtině, slovenštině či polštině, které doplňují klasickou kombinaci světových jazyků. Vestavěný akumulátor po jednom nabití vydrží přehrávat film 90 až 120 minut. Součástí balení dálkové ovládání přístroje, přičemž vás toto DVD na cesty i necesty vyjde na 3799 Kč.

Orava pro digitální vysílání

Řádné pozemní digitální vysílání začalo v České republice 21. října 2005. Vysílací síť pro veřejnoprávní vysílání bude dobudována v roce 2010. Výstavba ostatních sítí by měla být rychlejší. Dnes je digitálním signálem pokryto území Prahy a okolí, Brna a okolí, Ostravy a okolí a Domažlic a okolí. Přechod na pozemní digitální vysílání z analogového bude postupný. Náhradních alternativ je dnes několik. Pokud nemáte satelitní přijímač s kartou nebo kabelový příjem a jste v dosahu digitálního vysílání je řešením koupě set-top-boxu. Možností je opravdu řada, jednou je například upravit společnou televizní anténu pro příjem digitálního vysílání. Výhody digitálního vysílání jsou: kvalita obrazu bez šumu a bez duchů z překrývání signálů, zvýšení počtu přijímaných programů, stereo, případně vícekanálový zvuk.

K TÉMATU  Obyčejný widescreen nestačí: Philips tlačí poměr 21:9

Analogové vysílání umožňuje příjem čtyř celoplošných televizních stanic. Digitální vysílání už dnes, ve svém počátku nabízí multiplex A, ve kterém jsou zahrnuty stanice ČT 1, ČT 2, ČT 4 sport, ČT 24, TV Nova a, spolu s nimi také rozhlasové stanice v digitální kvalitě: Radiožurnál, Praha, Vltava, Radio Wave, Rádio Česko, Leonardo. Rovněž jsou zde vysílány doplňkové informace, a to teletext, EPG, Počasí ČT24. Multiplex B nabízí stanice Óčko, TV Prima, TOP TV, 24cz a NOE TV, z rozhlasových stanic Radio Proglas a Evropa 2.

Multiplex A je zatím dostupný v Praze, v Ostravě, Brně, Ostravě a na Domažlicku, multiplex B vysílá v Praze.


První DVB-T tuner od Oravy…

Orava DVB-10 má v sobě zabudovaný teletext, možnost naladění 200 stanic, sedmidenního elektronického programového průvodce (EPG), pět časovačů na nahrávání anebo sleep-timer. Další možnosti jsou dětský zámek na různých úrovních, uložení naposledy sledovaného programu, funkce připomínky (TV časovače). Oravácký set-top-box přijímá DVB-T obrazový signál kódovaný v MPEG 2. Vstupní frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 170-858 MHz. Přístroj disponuje jedním TV Scart vstupem, jedním VCD Scart vstupem a dvěma IEC konektory, anténím vstupem a digitálním zvukovým výstupem přes SPDIF na hi-fi přístroj. Menu přístroje je v českém jazyce a čeština je také podporovaná v EPG. Zákazník má možnost aktualizování softwaru přes Scart na RS232. K tomu je potřebné vybavení: přijímač, televizor, počítač s funkcí „Hyper Terminal“ a RS232, což je sériový komunikační kabel. Součástí balení je dálkový ovladač. DVB-10 váží 660 g a má rozměry 259×156×44 mm. Cena Oravy DVB-10 je 1 399 korun.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.
Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.

Nepřehlédněte

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek