Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Pioneer DV-600AV-K – kvalita za dobrou cenu

27. 09. 2007

27. 09. 2007

Uživatelská recenze Michala Švorce: Pioneer DV-600AV-K je druhý nejvyšší model od této firmy. Mě zaujal především svou možností přehrávání disků DVD-Audio a SACD a integrovaným dekodérem s analogovým výstupem na 5.1. Rozhodl jsem se ho zakoupit s tím, že nahradím své dva přístroje, CD Přehrávač SONY CDP-311 a DVD přehrávač SENCOR SDV-7155, které už mi svou kvalitou přestaly vyhovovat. Zvláště mě zajímala kvalita zvuku ve stereu na analogovém výstupu, s kterou mají některé DVD přehrávače problém a zvuk ve stereu je někdy výrobci zanedbán. Takže jsem se vydal do prodejny vybaven sluchátky a oblíbenými CD, poslechnout si tento DVD přehrávač předtím, než si ho koupím. Kvalita zvuku nezklamala, zvuk je vyvážený s dobrým podáním prostoru i detailů a překvapivě dobrým podáním akustiky dozvuků, které na mojich starších přístrojích zanikaly. Zvuk jsem poslouchal čistě ve stereu bez zapnutí jakých koli “vylepšení”.

Pioneer DV-600AV lze samozřejmě pořídit jak v černé, tak stříbrné barvě

 

Konektory

Zadní panel obsahuje tyto konektory: HDMI, component Video, S-video, audio 5.1, scart, optický a koaxiální výstup. Na předním panelu je pak umístěn konektor USB 1.1 pro USB zařízení. Dá se říci že přehrávač je vybavaven všemi výstupy jaké si jen můžeme přát a že žádný důležitý konektor nechybí.

Konektorová výbava je dokonalá, mnohé by ale USB vstup potěšil i na zadním panelu

 

Externí zařízení USB podle výrobce oficiálně nepodporuje přehrávání videa ve formátu DivX + WMV. Ve skutečnosti to funguje docela bez problémů. Zkoušel jsem to z flash disku Kingston Data traveler II. Lze přehrávat i mp3 s proměnou kompresí, i když je v manuálu výrobce uvádí že to nejde, dokonce se na obrazovce TV ukazují aktuální hodnoty datového toku.

K TÉMATU  Recenze Mi Bluetooth Speaker – zvučný hliníkový kvádr

Display a menu

Svítí modře a nerušivě, je dobře čitelný. Ukazuje základní stavy přehrávače a údaje o přehrávání jako je čas skladby, otevírání mechaniky, načítání disku. Na připojené televizi je možné samozřejmě sledovat výce údajů než na displeji ale při přehrávní CD audio se bez puštění TV bez problémů obejdeme. Menu je v anglické verzi.

Mechanika

Mechaniku lze vysunout i dálkovým ovladačem, což je příjemné. Mechanika je rychlá a rychle reaguje na povely. Co se týče hlučnosti, jde slyšet pouze při načítání nebo při zběsilém mačkání ovladače a poskakování po disku i tak se ale nejedná o nějaký kravál s drnčícími plechy ale o kultivovaný chod, který večer nebude budit vašeho partnera. Při plynulém přehrávání DVD tak i CD je pak naprosto tichá.

Dálkové ovládání

Ovládání nepotřebuje úplně přesné zaměření na přehrávač, dobře padne do ruky. Je celkem bytelné a určitě vydrží nějaký ten pád na koberec v obýváku. Je i docela přehledné a tlačítka jsou od sebe dostatečně vzdáleny. Jedinou výtku mám k popisům tlačítek “Menu”, “Top menu”, “Home menu”, kde bych osobně dal raději přednost jinému popisu protože to působí poněkud zmateně a uživateli, který vezme ovladač poprvé ale i podruhé do ruky, tyto popisy moc nepomůžou. Není to ale nějaká velká závada, je to věc vkusu a zvyku. Pod tlačítkem “Home menu” se objeví celkem přehledné možnosti nastavení

Přehrávané formáty

Přehrávač přehrává prakticky všechny běžné formáty včetně SACD Multi a DVD-Audio což není v této cenové kategorii běžné. Jediný formát, který se mi nepodařilo přehrát byl Mini DV. Přístroj formát pozná ale nepřehraje. Pokud u DivX nepodporuje rozlišní obrazu oznámí to uživateli a přehraje aspoň zvuk. Zde je výčet podporovaných formátů: DVD/CD/SVCD/VCD/CD-R/CD-RW/DVD-R/DVD-RW/ DVD+R/DVD+RW/ DivX 5/ DivX 4/ DivX 3/ DivX VOD/DivX ULTRA, MP3 / WMA, MPEG4-AAC. Čeština přehrávaných titulů je podporována a je potřeba pouze nastvit v tabulce správný kód z manuálu.

K TÉMATU  Recenze Ainol Venus – Dostupný 4jádrový tablet s IPS displejem

Obraz

Nastavení formátu obrazu je 4:3 (letter box nebo pan/scan) a 16:9. Obraz přes rozhraní RGB je při přehrávání DVD opravdu hodně kvalitní. Obraz je brilantně ostrý a živý. Přehrávač má možnost bohatého nastavení korekcí obrazu. Lze nastavit tyto vlastnosti obrazu Sharpness (ostrost), Brightness (jas), Contrast (kontrast), Gamma (“teplota” obrazu – nastavení mezitónů barev), Hue (vyvážení červené a zelené), Chroma level (sytost barev), BNR (redukce blokového šumu, tuto funkci je lepší nezapínat). U funkce BNR bych chtěl poznamenat že u průměrně kvalitního filmu na DVD se po zapnutí BNR spíše obraz nepatrně zhorší a to bodově a hlavně v rychlých pasážích na hranách objektů se občas objeví malé rozmazané artefakty. To ale namění nic na tom že si každý může svůj obraz nakalibrovat podle svých představ a přispůsobit ho dokonale svému zobrazovacímu zařízení. Možnosti nastavení jsou opravdu velké. Dá se s jistotou říci že obraz je nesrovnatelně lepší než např. ze SENCOR SDV-7155.

Spotřeba

Spotřeba při provozu přehrávače je příjemných 12 W a v pohotovostním režimu 0,8 W, což při vzrůstající ceně za elektrickou energii potěší.

Rozumný cenový kompromis

Nový přehrávač od firmy Pioneer je univerzální přístroj s bohatou výbavou a rozumným kompromisem mezi cenou a kvalitou. Je určen těm uživatelům, kteří využijí analogové výstupy dekodéru, ocení kvalitu obrazového výstupu na velkých úhlopříčkách a osloví i posluchače stereo muziky.

Za uživatelskou recenzi děkujeme Michalu Švorcovi

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...
Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek