Pátek , 01. 03. 2024

Bedřich

Recenze Niceboy VEGA wifi – hvězda komunikující s mobilem

Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.

19. 04. 2019

19. 04. 2019

Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. Další vlastnosti jako rozlišení videa 1 080p a 720p při 30 FPS, přehledný pohyb v menu či kapacita akumulátoru zůstávají. Změnilo se ještě rozlišení fotografií.

TIP: ROLLEI ACTIONCAM 372 – LEVNĚ I BEZ DRÁTŮ

Na kamerku jsem si dlouho dělal zálusk, ale nebyla k zapůjčení. Když se v novoročních výprodejích objevila za cenu 750 Kč s DPH, zaváhal jsem a objednal ji. Video z vybalení jsme vám již nabídli dříve, pokud jste jej neviděli a zajímalo by vás, máte i v tomto článku.

Bez dlouhých popisů a proslovů si níže můžete prohlédnout balení s plnou výbavou (bohatší, než nabízí srovnatelná Rollei 372) pro základní akční natáčení a použití.

Samozřejmě nečekejte nabíječku, stačit vám musí kablík, což u kamery s internetovou cenou okolo 1 000 Kč vnímáme naprosto adekvátně. Spoustě lidí by nejspíš nebyla ku prospěchu, pouze by překážela v šuplíku. Možná náhradní nálepky by nevadily, ale to lze levně řešit svépomocí.

Zmatek v rozlišeních?

Zde mluvíme hlavně o fotografiích, kde nabízí zbytečně vysoké maximum 16 MPix a možná i moc vysoké minimum 8 MPix. Ono by to nevadilo, kdyby nebyla kvalita fotografií nízká, jak známe od podobně levných kamer. Alespoň 5 MPix bychom uvítali, ale nevadí.

Fotografie v plném rozlišení můžete stáhnout zde.

Navíc má kamera tendenci k přesvětlení, musíte si snížit světlost v nataveních, pak je to již mnohem lepší.

Noční fotky interiéru s nastavenou expozicí na: -2, 0 a +2. Tedy střed a dva extrémy.

Naopak video čekejte pouze interpolované 1 080p, resp. použitelné HD video 720p při 30 FPS a méně. Kvalitu posuďte sami, odpovídá ceně a rozhodně neurazí, pokud nemáte přehnaná očekávání.

K TÉMATU  Unboxing video herních sluchátek Genesis Neon 750 RGB

Obnovovací frekvence 30 snímků za sekundu má své limity, ale kamera si s nimi umí poradit důstojně. Také nemá přehnaný efekt rybího oka jako původní VEGA. Z dalších funkcí zmiňme režim automobilu, což je funkce, která začne okamžitě po zapojení do napájení nahrávat.

Aplikace i ukazatel baterie funguje

Hlavní novinku, ovládání přes mobilní telefon, nelze opomenout. A zde opět narážíme na podobnost s Rollei, protože obě sází na stejnou aplikaci, malovanou GoPlus Cam.

Na funkčnost nemáme stížnosti – veškerá nastavení máte v malíku, prohlédne a do mobilu stáhne i videa a fotky. Neumí je pouze na dálku smazat z kamery, resp. micro SD karty. Během testu byla stabilní, nepadala jako jiné aplikace. V mobilu zabírá slušných 58 MB.

Nesprávně ukazoval indikátor stavu akumulátoru – byl stále na polovině i po plném nabití. To nám vadilo (podobně jako u VEGA 6 star), nicméně ne dlouho. Na webu výrobce jsem objevil opravný firmware, který celou věc uvedl do pořádkul. Po té již funguje k mé plné spokojenosti. Aktualizace proběhla rychle a bez problémů. Za to díky.

TIP: BML CSHOT1 – UMÍ LEVNĚ

Niceboy dokázal vylepšit Niceboy VEGA na wifi. Zvládá lépe video, pořídíte ji za cenu 990 Kč, tedy bez mála o 300 Kč levněji než je nastavena doporučená cena. To nezní zle. Na druhou stranu za obdobné peníze (i levněji) pořídíte například BML cShot1 4K. Ta může být pro mnohé jasnější volbou. Umí toho sice více z hlediska rozlišení videa (až 2,7K), nicméně se nám občas fragmentovalo, byla-li kamera v pohybu. Kvalita fotografií se nám zamlouvá více u BML. Zkuste porovnat sami, já svých peněz nelituji.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Vláda v roce 2020 schválila zavedení DPH na malé zásilky ze zemí mimo Evropskou unii. Dosud byly balíčky v hodnotě do 22 eur od daně osvobozeny. Novela zákona tak zavádí do české legislativy předpis EU, který tuto výhodu od roku 2021 ukončuje. Stát si od opatření slibuje větší výběr daní a spravedlivější tržní prostředí. Odborníci očekávají zdražení zboží a snahy o obcházení nových pravidel.

Nepřehlédněte

Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek