Pátek , 12. 07. 2024

Bořek

Novinky u Xtreameru: Xtreamer Prodigy a SideWinder2

22. 06. 2011

Aktualizováno! Xtreamer včera oznámil několik dalších novinek. Sice opět posunul vydání Prodigy, ale upřesnil jeho parametry. Nabídne totiž výkonnější procesor, který by měl zvládnout i Android. Překvapením je SideWinder2, který je evolucí prvního Xtreameru. 

Aktuálně – SideWinder2 a změna specifikací Prodigy

U příležitosti druhého výročí založení korejské společnosti Xtreamer byly včera oznámeny další novinky z produktového portfolia. 

 

Prodigy – odsunutý, ale nafouknutý

Již na Cebitu oznámený MMC přehrávač Prodigy, na který se stále netrpělivě čeká, byl opět odložen. Důvodem je změna procesoru, který bude nově osazen výkonějším Realtekem 1186. Frekvence procesoru je 750 MHz, přístroj dále bude disponovat 512 MB RAM, USB 3.0 porty, HDMI 1.4 a bude podporovat 3D video. Firmware má být stejný, jako u ostatních produktů Xtreameru, nicméně v inovované verzi 3.0. Oznámena je např. podpora HTML5 a Flash. Prodigy má být též schopen osvojit si operační systém Android 2.2. Připojit půjde i DVB-t tuner. 

prodigy

Aktuální cena Umax Xtreamer Prodigy v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

 

Xtreamer SideWinder2

Zatímco Prodigy má být top produktem, SideWinder2 bude mainstreamem. Za stejnou cenu, jako aktuální SideWinder (či MK1, či chcete-li “první Xtreamer 2,5”), původní zařízení značně vylepší. 

V základu půjde o pasivně chlazený přístroj. Procesrorem mu bude Realtek 1185 s 500 MHz, RAM zde najdeme v kapacitě 256 MB a uvnitř opět bude prostor pro 2,5″ disk. Wi-fi je tentokrát integrováno, USB povýší na verzi 3.0 a síť na gigabit. Taktéž firmware má být již zmiňované verze 3. 

sidewinder2

Dodávky SideWinder2 mají být zahájeny 1. srpna za cenu 99 eur. 

 

 
Umax Xtreamer SW2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 

 

napsali jsme dříve:


Xtreamer Ultra – HTPC bez starostí?

HTPC jsme si tu nedávno stavěli sami. Xtreamer přichází s jedním již hotovým. Staví na platformě Intel Atom, která už je bohužel poněkud vyčpělá a testované AMD APU ji to dává znát. Nicméně aspoň je zde použit výkonnější dvoujádrový procesor na 1,8 GHz. Grafiku obstarává nVidia ION2 s 512 MB paměti. RAM zde najdeme celé 4 GB, což je více, než dost. Lze dále osadit pevný disk 2,5 nebo 3,5 palce.

ultra

Detaily najdete na webu výrobce

Skříňku o rozměrech 213 × 142 × 54 mm chladí malý 40mm ventilátor. Nechybí žádné z potřebných konektorů. K dispozici bude zajímavé příslušenství, od již tradičního bezdrátového Wi-Fi adpatéru, přes externí blu-ray mechaniku, TV tunerem a konče velmi pěknou bezdrátovou mini-klávesnicí s touchpadem.

K TÉMATU  Recenze Eaget Play M17 – MMC s českým zázemím

keybCena se bude pohybovat v základu okolo 7000 korun. Jak již bylo řečeno, nejde o nic až tak moc unikátního. Ale velkou slabinou HTPC je systém. Máme tu osvědčený Windows Media Center, který ale poněkud velkým molochem, pro multimediální činnosti. A linuxové systémy zatím nedosáhly všeobecné obliby a podpory.

 
Umax Xtreamer ULTRA lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 

Jak to ale bude u Xtreameru? Je sice výrobcem optimalizován na široké spektrum platforem, ať už zmiňované MCE, tak XBMC, Linux a další. Dostupný též bude operační systém vycházející z Ubuntu a optimalizovaný přímo pro Xtreamer Ultra.

 

Xtreamer Prodigy – ultimátní mediaplayer s USB 3 a webovým prohlížečem

Prodigy bude zřejmě nástupcem klasického Xtreameru 2,5 (SW). Staví na novém hardwaru, konkrétně na procesoru Realtek RTL1185. Sekundovat mu bude 512 MB DDR3 paměti, USB 3.0, gigabitová síť, do šuplíku pojme 3,5“ pevný disk až o 3 TB. Bude tu opět široké příslušenství – stejná bezdrátová miniklávesnice a hlavně DVB-t tuner!

prdogiy

Detaily hledejte na webu výrobce 

Koncepce přístroje zdá se býti extrémně internetovou. Jeho grafické rozhraní má být napsané v Adobe Flash a výčet podporovaných internetových funkcí téměř nezná konce. Ostatně k dispozici má být přímo webový prohlížeč. Xtreamer Prodigy by mohl být plnohodnotnou náhradou za HTPC, ale při nižší ceně a spotřebě. 

Xtreamer se bohužel stále nepoučil a Prodigy bude chlazeno aktivně. Nicméně rovnou nabízí vylepšený pasivní chladič, ovšem jako placené příslušenství. V každém případě je ale zřejmé, že oba produkty budou velmi zajímavé a korejský Xtreamer evidentně ví, co dělá a co zákazníky zajímá…

 

Kromě prvních dvou novinek, z nichž je zatím dostupné pouze HTPC Ultra, se dále objevují první zkazky o dalších dvou zařízeních. 


Aktualizováno: 

Xtreamer PVR – Android změní MMC trendy!

Má jít o zařízení podobné chystanému Prodigy, přičemž ale bude poháněno jiným procesorem. Slušně výkonným Sigma Designs SMP8656. Xtreamer byl doposud věrný procesorům od Realteku, takže těžko říct, proč mění stáj. 

Velmi novátorské ale bude využití operačního systému od Googlu, Androidu. Mluví se o verzi 2.2 Froyo. Android je již slušně zavedený systém se statisíci aplikacemi a rostoucí oblibou na mobilních telefonech a tabletech. V MMC se ale může chytit stejně tak dobře. 

K TÉMATU  Ochranné štíty proti COVID-19 zdarma díky 3D tisku, vyzkoušeli jsme jej

Každopádně, kromě Androidu bude PVR zajímavý ještě možností osadit duální DVB-t tuner. Procesor by měl umožnit též hraní 3D her známých z této platformy…

Xtreamer SyncX

Zatím nejméně odkryté zařízení, o kterém se ví jen velmi málo. Má jít o NAS, nicméně spíše lehčího kalibru, než je eTrayz. Možná půjde o nástupce Xtreameru Pro. 

Starší Xtreamery udrží krok

Pokud byste chtěli smutnit, že máte starší verzi Xtreameru, tak nemusíte. I pro něj má být k dispozici aktualizovaný firmware, který srovná krok například s novinkou Prodigy! A co že bude firmware verze 3 umět? Jen stručně bez překladu: 

  • a) built in movie jukebox .We took the community engine and turned it to be part of the FW flow. We did so to retain compatibility and allow the community to continue its progress on a better performance engine.
  • b – a new slick music player that supports also playlists. 
  • c) the SDK introduce support for netflix and mediafly as well as few others. We are now doing the licensing. 
  • d) the new version 3 will allow you the benefits of new feature we call control pad. an elegant universal launch screen to your favorites and shortcuts. we will update you about it when time comes. 
  • e) version 3 will allow you to enjoy control of your machine with mouse and keyboard, even 2.4g wireless. 
  • f) version 3 will introduce cache and buffering control for internet streaming. 
  • g) We made opera web browser part of the machine, however we did a webkit based browser as well. We now test performance and will be able to conclude the best option that is providing best experience on RTL . 
  • h) We added support to flash. SWF files will be playable on the machine. Flash is also another big headache for us as it consumes alot of the system resources, and we are limited with what the RTL platform can or cannot do with it.

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Odolné věci máme rádi, rádi je vždy potrápíme a ještě více nás těší, když přežijí a lze napsat, že výrobce nelže a výrobek je opravdu kvalitní. Podobně tomu bude u testovaného disku HD830, který nás zaujal již asi před rokem na prezentaci společnosti AData. Doba evidentně dozrála a těžký kovový kvádřík dorazil i k nám do redakce…
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

Na trhu s příslušenstvím pro videokamery a fotoaparáty Sony, se objevil kabelový ovladač od čínské firmy JJC, která má ve svém portfoliu velké množství příslušenství v oboru pořizování záběrů, ať již statických či pohyblivých.

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek