Středa , 24. 04. 2024

Jiří

Nova Cinema bude v DVB-t možná už o Vánocích

21. 11. 2008

Možná, že ještě do letošních vánoc zmizí z multiplexu 2 prázdný program TEST a bude nahrazen vysíláním Nova Cinema.

Multiplex 2 by tak mohl získat komplexnější podobu s programy Nova, Prima a Nova Cinema. Začátkem roku by měl spustit ještě program TV Barrandov. Jak dlouho bude místo zabírat statická obrazovka rezervovaná pro program Prima 2 je zatím ve hvězdách.

Oficiální zpráva TV Nova:

Společnost CET 21 spol. s r.o., která provozuje televizi Nova, požádala o tzv. kompenzační licenci na filmový kanál Nova Cinema.

Žádost byla Radě pro rozhlasové a televizní vysílání doručena 27. října 2008. V pozemní digitální síti by se Nova Cinema měla podle předpokladů objevit do konce roku.

“Vysílání Novy Cinemy v pozemní digitální síti je již technicky a organizačně připraveno. Rádi bychom ho spustili,” říká Petr Dvořák, generální ředitel TV Nova.


Nova zdržela digitální vysílání, ať piká

To se ale nelíbí bývalému radnímu tzv. velké mediální rady Petru Štěpánkovi. Ten na serveru Česká média publikoval názor, který tento krok zpochybňuje.

CET 21 se totiž odvolává na zákon č. 304/2007 Sb, který vlastníci Novy podle svých vyjádření splnili: Televize Nova získala nárok na udělení kompenzační licence, když se letos v srpnu rozhodla přihlásit k Technickému plánu přechodu (TPP).

“Možná proto bude dobré na tomto místě zvláště důrazně připomenout, že kompenzační licence – fakticky jakýsi bonus mimo pořadí – stát nabízí soukromým subjektům jako výměnný obchod za spolupráci na procesu digitalizace. Nikoli za vymýšlení překážek, nástrah a problémů,” píše Štěpánek. Ten se ve své glose odvolává na minulá a možná i budoucí negativní rozhodnutí ze strany Novy.

“V případě, kdy soukromý subjekt hodlá konzumovat nabízenou výhodu, leč zároveň vymýšlí různé kličky, třeba v podobě pouze podmínečného souhlasu s TPP, a tudíž jako protihodnotu nenabízí bezproblémovou spolupráci, ztrácí onen bonus logiku i opodstatnění.”

K TÉMATU  Recenze Lenovo Yoga 300 – trefa do bílého

Aktualizováno: Licence byla dnes udělena a Nova Cinema by měla začít v DVB-t vysílat do konce roku.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek.

Nepřehlédněte

Sluchátka Niceboy nejsou pro naše čtenáře žádnou novinkou, za poslední dobu jsme se mohli seznámit s HIVE podsie či HIVE bones. Dnes recenzovaným sluchátkům se nevíce blíží HIVE XL. HIVE 2 joy vás nebudou stát tolik peněz, jsou horší nebo nikoliv?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek