Středa , 24. 07. 2024

Libor

Nova Cinema bude v DVB-t možná už o Vánocích

21. 11. 2008

Možná, že ještě do letošních vánoc zmizí z multiplexu 2 prázdný program TEST a bude nahrazen vysíláním Nova Cinema.

Multiplex 2 by tak mohl získat komplexnější podobu s programy Nova, Prima a Nova Cinema. Začátkem roku by měl spustit ještě program TV Barrandov. Jak dlouho bude místo zabírat statická obrazovka rezervovaná pro program Prima 2 je zatím ve hvězdách.

Oficiální zpráva TV Nova:

Společnost CET 21 spol. s r.o., která provozuje televizi Nova, požádala o tzv. kompenzační licenci na filmový kanál Nova Cinema.

Žádost byla Radě pro rozhlasové a televizní vysílání doručena 27. října 2008. V pozemní digitální síti by se Nova Cinema měla podle předpokladů objevit do konce roku.

“Vysílání Novy Cinemy v pozemní digitální síti je již technicky a organizačně připraveno. Rádi bychom ho spustili,” říká Petr Dvořák, generální ředitel TV Nova.


Nova zdržela digitální vysílání, ať piká

To se ale nelíbí bývalému radnímu tzv. velké mediální rady Petru Štěpánkovi. Ten na serveru Česká média publikoval názor, který tento krok zpochybňuje.

CET 21 se totiž odvolává na zákon č. 304/2007 Sb, který vlastníci Novy podle svých vyjádření splnili: Televize Nova získala nárok na udělení kompenzační licence, když se letos v srpnu rozhodla přihlásit k Technickému plánu přechodu (TPP).

“Možná proto bude dobré na tomto místě zvláště důrazně připomenout, že kompenzační licence – fakticky jakýsi bonus mimo pořadí – stát nabízí soukromým subjektům jako výměnný obchod za spolupráci na procesu digitalizace. Nikoli za vymýšlení překážek, nástrah a problémů,” píše Štěpánek. Ten se ve své glose odvolává na minulá a možná i budoucí negativní rozhodnutí ze strany Novy.

“V případě, kdy soukromý subjekt hodlá konzumovat nabízenou výhodu, leč zároveň vymýšlí různé kličky, třeba v podobě pouze podmínečného souhlasu s TPP, a tudíž jako protihodnotu nenabízí bezproblémovou spolupráci, ztrácí onen bonus logiku i opodstatnění.”

K TÉMATU  Bezpečnost ve znamení (nejen) cloudu

Aktualizováno: Licence byla dnes udělena a Nova Cinema by měla začít v DVB-t vysílat do konce roku.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na sportování jsem příliš líný, uznávám bez mučení. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek