Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

Nova Cinema bude v DVB-t možná už o Vánocích

21. 11. 2008

Možná, že ještě do letošních vánoc zmizí z multiplexu 2 prázdný program TEST a bude nahrazen vysíláním Nova Cinema.

Multiplex 2 by tak mohl získat komplexnější podobu s programy Nova, Prima a Nova Cinema. Začátkem roku by měl spustit ještě program TV Barrandov. Jak dlouho bude místo zabírat statická obrazovka rezervovaná pro program Prima 2 je zatím ve hvězdách.

Oficiální zpráva TV Nova:

Společnost CET 21 spol. s r.o., která provozuje televizi Nova, požádala o tzv. kompenzační licenci na filmový kanál Nova Cinema.

Žádost byla Radě pro rozhlasové a televizní vysílání doručena 27. října 2008. V pozemní digitální síti by se Nova Cinema měla podle předpokladů objevit do konce roku.

“Vysílání Novy Cinemy v pozemní digitální síti je již technicky a organizačně připraveno. Rádi bychom ho spustili,” říká Petr Dvořák, generální ředitel TV Nova.


Nova zdržela digitální vysílání, ať piká

To se ale nelíbí bývalému radnímu tzv. velké mediální rady Petru Štěpánkovi. Ten na serveru Česká média publikoval názor, který tento krok zpochybňuje.

CET 21 se totiž odvolává na zákon č. 304/2007 Sb, který vlastníci Novy podle svých vyjádření splnili: Televize Nova získala nárok na udělení kompenzační licence, když se letos v srpnu rozhodla přihlásit k Technickému plánu přechodu (TPP).

“Možná proto bude dobré na tomto místě zvláště důrazně připomenout, že kompenzační licence – fakticky jakýsi bonus mimo pořadí – stát nabízí soukromým subjektům jako výměnný obchod za spolupráci na procesu digitalizace. Nikoli za vymýšlení překážek, nástrah a problémů,” píše Štěpánek. Ten se ve své glose odvolává na minulá a možná i budoucí negativní rozhodnutí ze strany Novy.

“V případě, kdy soukromý subjekt hodlá konzumovat nabízenou výhodu, leč zároveň vymýšlí různé kličky, třeba v podobě pouze podmínečného souhlasu s TPP, a tudíž jako protihodnotu nenabízí bezproblémovou spolupráci, ztrácí onen bonus logiku i opodstatnění.”

Aktualizováno: Licence byla dnes udělena a Nova Cinema by měla začít v DVB-t vysílat do konce roku.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Niceboy nejsou pro naše čtenáře žádnou novinkou, za poslední dobu jsme se mohli seznámit s HIVE podsie či HIVE bones. Dnes recenzovaným sluchátkům se nevíce blíží HIVE XL. HIVE 2 joy vás nebudou stát tolik peněz, jsou horší nebo nikoliv?
Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...
V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek