Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Do třetice DVD Ferguson: model D-880HX na spadnutí

26. 03. 2008

DVD přehrávače Ferguson není našim čtenářům nutno představovat, nejvyšší modely D-770 a D-780 jsme již testovali. Jejich zajímavé schopnosti zvláště v reprodukci DivX jsou všeobecně známé. Po delší odmlce se vrací do prodeje jednak model D-780, ale také se můžeme těšit na nástupce v podobě Fergusonu D-880.

Ten by se měl objevit v měsíci dubnu. Design vypadá na první pohled prakticky totožně s D-780, odlišnosti budeme hledat spíše uvnitř. Zůstává většina toho dobrého, co dělá Ferguson Fergusonem, tedy hlavně vyladěný firmware, ovládající čip Mediatek. Zachováno je tedy takřka absolutní nastavení DivX titulků včetně jejich časového posunu, vylepšený filebrowser a kompletní česká podpora.


Ferguson D-880HX vypadá zepředu stejně jako D-780

Již tak úctyhodný seznam podporovaných mediálních formátů se rozšíří ještě o WMV a VC-1 v klasickém SD rozlišení. Změna nastává také u I/O rozhraní. USB povýší na rychlejší verzi 2.0 (což ale praktický efekt většinou příliš nepřináší) a HDMI výstup nyní zvládne rozlišení 1080p oproti 1080i u předchůdců. U těch měl HDMI výstup dost diskutabilní kvalitu obrazu a problémy s některými režimy. Nový upscaller snad bude kvalitnější. Nakonec jedna špatná zpráva. Nový přehrávač by měl podle všeho být prost 5.1 analogového zvukového výstupu, což by byla velká škoda. Uvidíme najisto, až se u nás objeví první vzorky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Kryptoměna postavená na úložištích, s výhodou nižší spotřeby energie oproti Bitcoinu. Stojí za ní původní tvůrce BitTorrentu, což byl poměrně revoluční způsob sdílení dat. Zní to docela dobře, ale…

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek