Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Do třetice DVD Ferguson: model D-880HX na spadnutí

26. 03. 2008

DVD přehrávače Ferguson není našim čtenářům nutno představovat, nejvyšší modely D-770 a D-780 jsme již testovali. Jejich zajímavé schopnosti zvláště v reprodukci DivX jsou všeobecně známé. Po delší odmlce se vrací do prodeje jednak model D-780, ale také se můžeme těšit na nástupce v podobě Fergusonu D-880.

Ten by se měl objevit v měsíci dubnu. Design vypadá na první pohled prakticky totožně s D-780, odlišnosti budeme hledat spíše uvnitř. Zůstává většina toho dobrého, co dělá Ferguson Fergusonem, tedy hlavně vyladěný firmware, ovládající čip Mediatek. Zachováno je tedy takřka absolutní nastavení DivX titulků včetně jejich časového posunu, vylepšený filebrowser a kompletní česká podpora.


Ferguson D-880HX vypadá zepředu stejně jako D-780

Již tak úctyhodný seznam podporovaných mediálních formátů se rozšíří ještě o WMV a VC-1 v klasickém SD rozlišení. Změna nastává také u I/O rozhraní. USB povýší na rychlejší verzi 2.0 (což ale praktický efekt většinou příliš nepřináší) a HDMI výstup nyní zvládne rozlišení 1080p oproti 1080i u předchůdců. U těch měl HDMI výstup dost diskutabilní kvalitu obrazu a problémy s některými režimy. Nový upscaller snad bude kvalitnější. Nakonec jedna špatná zpráva. Nový přehrávač by měl podle všeho být prost 5.1 analogového zvukového výstupu, což by byla velká škoda. Uvidíme najisto, až se u nás objeví první vzorky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek