Pátek , 14. 06. 2024

Roland

ASUS vyrobil kompaktní 14palcový herní notebook

04. 06. 2024

04. 06. 2024

Existuje spousta herních notebooků, ale řada ASUS TUF Gaming vynikla svým slušným designem a cenovou dostupností. ASUS nyní odhalil dva nové modely postavené s novými procesory AMD, včetně kompaktního 14palcového notebooku.

Impozantní stroje

ASUS oznámil nový TUF Gaming A14, zcela nový ultrapřenosný 14palcový herní notebook „s vynikajícím výkonem a možností upgradu“, a TUF Gaming A16, aktualizovanou verzi stávajícího 16palcového herního notebooku. Notebooky sdílejí podobný design, i když 16palcový model je objemnější, aby umožňoval výkonnější komponenty.

Oba notebooky budou používat „až“ procesor AMD Ryzen 9 AI HX 370, který má 12 jader, 24 vláken a vestavěný NPU schopný 50 TOPS pro zátěž AI. To je jeden z procesorů Zen 5, které AMD právě oznámilo. Notebooky budou mít také vyhrazené grafické karty NVIDIA GeForce RTX pro hraní her a náročnější pracovní zatížení AI.

Vestavěný NPU zlepší AI na zařízení a úlohy strojového učení, jako je korekce pohledu na webovou kameru během videohovorů a některé nástroje Microsoft Copilot. Nikde není zmínka o certifikaci Copilot+ PC, takže není jasné, zda budou dostupné všechny funkce Windows AI (jako Recall).

TUF Gaming A14, na obrázku výše, váží pouze 1,46 kg a měří 1,69 cm do hloubky, což je přibližně jako 14palcový MacBook Pro. Podporuje grafickou kartu až RTX 4060 s maximálním TDP 100 W, o kterém ASUS tvrdí, že je „mnohem vyšší než u mnoha jeho konkurentů“. K dispozici jsou dva sloty M.2 2280 SSD pro úložiště, které lze upgradovat, ale nezdá se, že by bylo možné upgradovat RAM. Pro nabíjení notebooku lze využít port USB Type-C, což u herních notebooků často nevidíte.

TUF Gaming A16, na obrázku níže, je větší a výkonnější model s grafickou kartou až RTX 4070. ASUS vylepšil chladicí systém z předchozího A16 o nový „chladič a výfukové otvory s plnou šířkou“ a dva ventilátory Arc Flow druhé generace. Povrchová teplota je o celých 7° C nižší než u předchozího modelu, na základě vlastních testů společnosti ASUS.

K TÉMATU  MSI E350IA-E45 v grandiózním HTPC: Bravo Brazos! Bravo Grandia!

TUF Gaming A14 a TUF Gaming A16 bude možné zakoupit později v roce 2024.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.
Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek