Sobota , 15. 06. 2024

Vít

3D mánie začíná neboli první 3D TV na českém trhu

18. 03. 2010

Necelý rok po premiéře 3D technologie na světových výstavách zahajuje společnost Panasonic prodej prvních plazmových Full HD 3D televizorů na českém trhu. Stejně tak Samsung nabídne 3D LCD od 45 000 korun.

Netrpěliví filmoví fanoušci, kteří chtějí prožít doma to, co zatím mohli vidět jen ve vybraných kinosálech, se mohou těšit na dva modely Panasonicu: TX-P50VT20 s úhlopříčkou 128 cm a luxusní model TX-P65VT20 s úhlopříčkou 165 cm. Oba televizory mají v základní výbavě i dvoje 3D brýle s aktivní synchronizací a satelitní tuner s podporou 3D vysílání.

Maximální kvalitu 3D zobrazení garantuje nová generace plazmových panelů s extrémně rychlou odezvou fosforových buněk a 600Hz technologií. Prostorového efektu je docíleno tak, že se obraz vykresluje v plném HD rozlišení pro každé oko zvlášť s frekvencí 60 snímků za sekundu. Výsledkem je perfektně ostrý 3D obraz, který vyplní celý prostor mezi obrazovkou a divákem. Plazmové panely 3D televizorů mají certifikaci THX – osvědčení, že podání barev a kvalita zobrazení filmů přesně odpovídá studiovým parametrům.

Bohatá funkční výbava vychází vstříc rozmanitým požadavkům diváka. Televizory si bez problémů přehrají materiál uložený v komprimovaných formátech DivX, MP3, DivX HD a JPEG a nechybí ani možnost nahrávat přímo na externí pevný disk. Také funkce VIERA CAST, která zpřístupňuje internetové služby, rozšiřuje nabídku. Již loni měli diváci přístup do kompletního archivu stanice TV NOVA, na videoserver YouTube nebo ke sportovnímu zpravodajství na Eurosportu. Letos bude k dispozici také sociální síť Twitter a populární aplikace Skype. Použití aplikace Skype je absolutně jednoduché a zvládne ho i člověk, který Skype na počítači nikdy nepoužíval. Prostřednictvím USB portu se k televizoru připojí kamera a mikrofon a dálkovým ovládačem zahájíte hovor. Na kvalitu videohovoru nemá vliv vzdálenost volajícího od televizoru – ať už stojíte poblíž, nebo sedíte na gauči, zvuk i obraz budou perfektní. Díky čtyřem samostatným mikrofonům pro volající se hovoru může zúčastnit i několik lidí najednou.

K TÉMATU  Panasonic boří mýty o spotřebě plazem

Sestavu domácího 3D kina doplňuje nový 3D Full HD Blu-ray přehrávač Panasonic DMP-BDT300, který kvalitou obrazu a zvuku splňuje i nejpřísnější měřítka hollywoodských tvůrců. O věrné zobrazení barev a jemnou tonální gradaci obrazu se stará špičkový videoprocesor UniPhier LSI, jenž disponuje dostatečným výkonem pro bezchybné zobrazení hloubky prostoru i v rozlišení 1 920 x 1 080. Pro přenos 3D signálu je k dispozici HDMI výstup verze 1.4.

Plazmový Full HD 3D televizor Panasonic TX-P50VT20 bude v prodeji od dubna za doporučenou maloobchodní cenu 61 995 Kč. Vyšší model TX-P65VT20 se začne prodávat v červnu. Doporučená cena 3D Full HD Blu-ray přehrávače Panasonic DMP-BDT300 je 15 995 Kč.
 

Aktuálně do našich obchodů míří i první 3D televize od Samsungu. Nejlevnější model má stát 45 tisíc korun. Podle informací ze zahraničí by ale měly velmi brzy následovat i další o něco levnější modely. Narozdíl od plazmových 3D televizí Panasonicu, budou ty od Samsungu postaveny na LCD technologii s LED podsvícením.

Zdroj: Tisková zpráva

Související články

Nákup televize v roce 2010: nejen 3D útočí 
Zapomeňte na HD Ready a Full HD, je tu 3D Ready  

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek