Čtvrtek , 18. 07. 2024

Drahomíra

ChatGPT otevírá prémiové funkce bezplatným uživatelům

22. 06. 2024

22. 06. 2024

OpenAI začala v posledních týdnech otevírat další funkce pro bezplatné uživatele. GPT-4o je k dispozici pro bezplatné i placené uživatele, na rozdíl od GPT-4, který byl k dispozici pouze prémiovým uživatelům, zatímco neplacení uživatelé zůstali u GPT-3.5. Nyní ChatGPT zpřístupňuje některé dříve prémiové funkce také uživatelům zdarma, zejména s přístupem k předem vyškoleným vlastním značkám GPT.

Co všechno se free uživatelům nabízí?

OpenAI výrazně vylepšila svou bezplatnou službu ChatGPT a poskytuje přístup k sadě funkcí, které byly dříve exkluzivní pro placené předplatitele. Patří mezi ně vlastní značky GPT , analýza dat, vytváření grafů a možnost klást otázky týkající se fotografií.

Skutečnost, že dostáváme vlastní značky GPT v placené vrstvě, může být pro mnoho lidí užitečná. Značky GPT jsou předem vyškolené vlastní instance ChatGPT, které jsou dobré pro různé účely, od tezauru na vyžádání, asistenta, který vám pomůže psát papíry, nebo dokonce nákupního průvodce Ikea. Váš počet najetých kilometrů se může lišit v tom, kolik užitečnosti z nich můžete získat, ale rozhodně stojí za vyzkoušení. Existuje však několik omezení ve srovnání s tím, co můžete získat z placené verze. Za prvé, na rozdíl od placených předplatitelů si bezplatní uživatelé nemohou vytvářet své vlastní značky GPT. To znamená, že jste omezeni pouze na to, co je k dispozici v GPT Store, a nemůžete si jeden sestavit pro svůj mimořádně specializovaný případ použití, pokud nejste ochotni zaplatit peníze.

Dalším pozoruhodným doplňkem je funkce analýzy dat a vytváření grafů, která vám umožňuje propojit vaše data OneDrive a Google Drive s ChatGPT pro analýzu a personalizované grafy. Získáváte také možnost nahrávat fotografie a soubory a ptát se na ně. Dalo by se říci, že s těmito změnami je méně důvodů k platbě, ale existuje několik scénářů, kdy byste mohli chtít utratit těch 20 $ měsíčně. Za prvé, platící předplatitelé si zachovávají výhodu, pokud jde o limity zpráv – bezplatní uživatelé, kteří překročí limit pro interakce GPT-4o, automaticky přejdou na méně výkonný GPT-3.5. Pokud používáte GPT-4o hodně, možná budete muset zaplatit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Plánování společenských událostí, veletrhů nebo prodejních akcí může být náročný úkol. Každý organizátor hledá ten správný prvek, který udělá z události nezapomenutelný zážitek. Přenosné party stany, známé také jako reklamní nebo prodejní stánky, jsou tímto prvkem, který přidává do každé akce nádech jedinečnosti a pohodlí.
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...

Nepřehlédněte

Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek