Neděle , 23. 06. 2024

Pavla

ChatGPT otevírá prémiové funkce bezplatným uživatelům

22. 06. 2024

22. 06. 2024

OpenAI začala v posledních týdnech otevírat další funkce pro bezplatné uživatele. GPT-4o je k dispozici pro bezplatné i placené uživatele, na rozdíl od GPT-4, který byl k dispozici pouze prémiovým uživatelům, zatímco neplacení uživatelé zůstali u GPT-3.5. Nyní ChatGPT zpřístupňuje některé dříve prémiové funkce také uživatelům zdarma, zejména s přístupem k předem vyškoleným vlastním značkám GPT.

Co všechno se free uživatelům nabízí?

OpenAI výrazně vylepšila svou bezplatnou službu ChatGPT a poskytuje přístup k sadě funkcí, které byly dříve exkluzivní pro placené předplatitele. Patří mezi ně vlastní značky GPT , analýza dat, vytváření grafů a možnost klást otázky týkající se fotografií.

Skutečnost, že dostáváme vlastní značky GPT v placené vrstvě, může být pro mnoho lidí užitečná. Značky GPT jsou předem vyškolené vlastní instance ChatGPT, které jsou dobré pro různé účely, od tezauru na vyžádání, asistenta, který vám pomůže psát papíry, nebo dokonce nákupního průvodce Ikea. Váš počet najetých kilometrů se může lišit v tom, kolik užitečnosti z nich můžete získat, ale rozhodně stojí za vyzkoušení. Existuje však několik omezení ve srovnání s tím, co můžete získat z placené verze. Za prvé, na rozdíl od placených předplatitelů si bezplatní uživatelé nemohou vytvářet své vlastní značky GPT. To znamená, že jste omezeni pouze na to, co je k dispozici v GPT Store, a nemůžete si jeden sestavit pro svůj mimořádně specializovaný případ použití, pokud nejste ochotni zaplatit peníze.

Dalším pozoruhodným doplňkem je funkce analýzy dat a vytváření grafů, která vám umožňuje propojit vaše data OneDrive a Google Drive s ChatGPT pro analýzu a personalizované grafy. Získáváte také možnost nahrávat fotografie a soubory a ptát se na ně. Dalo by se říci, že s těmito změnami je méně důvodů k platbě, ale existuje několik scénářů, kdy byste mohli chtít utratit těch 20 $ měsíčně. Za prvé, platící předplatitelé si zachovávají výhodu, pokud jde o limity zpráv – bezplatní uživatelé, kteří překročí limit pro interakce GPT-4o, automaticky přejdou na méně výkonný GPT-3.5. Pokud používáte GPT-4o hodně, možná budete muset zaplatit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.
Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek