Čtvrtek , 18. 07. 2024

Drahomíra

ChatGPT otevírá prémiové funkce bezplatným uživatelům

22. 06. 2024

22. 06. 2024

OpenAI začala v posledních týdnech otevírat další funkce pro bezplatné uživatele. GPT-4o je k dispozici pro bezplatné i placené uživatele, na rozdíl od GPT-4, který byl k dispozici pouze prémiovým uživatelům, zatímco neplacení uživatelé zůstali u GPT-3.5. Nyní ChatGPT zpřístupňuje některé dříve prémiové funkce také uživatelům zdarma, zejména s přístupem k předem vyškoleným vlastním značkám GPT.

Co všechno se free uživatelům nabízí?

OpenAI výrazně vylepšila svou bezplatnou službu ChatGPT a poskytuje přístup k sadě funkcí, které byly dříve exkluzivní pro placené předplatitele. Patří mezi ně vlastní značky GPT , analýza dat, vytváření grafů a možnost klást otázky týkající se fotografií.

Skutečnost, že dostáváme vlastní značky GPT v placené vrstvě, může být pro mnoho lidí užitečná. Značky GPT jsou předem vyškolené vlastní instance ChatGPT, které jsou dobré pro různé účely, od tezauru na vyžádání, asistenta, který vám pomůže psát papíry, nebo dokonce nákupního průvodce Ikea. Váš počet najetých kilometrů se může lišit v tom, kolik užitečnosti z nich můžete získat, ale rozhodně stojí za vyzkoušení. Existuje však několik omezení ve srovnání s tím, co můžete získat z placené verze. Za prvé, na rozdíl od placených předplatitelů si bezplatní uživatelé nemohou vytvářet své vlastní značky GPT. To znamená, že jste omezeni pouze na to, co je k dispozici v GPT Store, a nemůžete si jeden sestavit pro svůj mimořádně specializovaný případ použití, pokud nejste ochotni zaplatit peníze.

Dalším pozoruhodným doplňkem je funkce analýzy dat a vytváření grafů, která vám umožňuje propojit vaše data OneDrive a Google Drive s ChatGPT pro analýzu a personalizované grafy. Získáváte také možnost nahrávat fotografie a soubory a ptát se na ně. Dalo by se říci, že s těmito změnami je méně důvodů k platbě, ale existuje několik scénářů, kdy byste mohli chtít utratit těch 20 $ měsíčně. Za prvé, platící předplatitelé si zachovávají výhodu, pokud jde o limity zpráv – bezplatní uživatelé, kteří překročí limit pro interakce GPT-4o, automaticky přejdou na méně výkonný GPT-3.5. Pokud používáte GPT-4o hodně, možná budete muset zaplatit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek