Pondělí , 15. 04. 2024

Anastázie

Odnímatelný popruh na fotoaparát svépomocí

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

14. 04. 2017

14. 04. 2017

To mě pěkně štvalo. Minulý čas proto, že už se to stalo minulostí. Ano. Je možné koupit si drahý odnímatelný popruh nebo si zkrátka uvědomit, že jsou to vyhozené peníze, za které je možné si případně dokoupit mnohem užitečnější příslušenství.

 

Popřemýšlel jsem a vymyslel si odnímatelný popruh svépomocí, doslova za pár korun. Navštívil jsem galanterii a nakoupil:

  • Dvě přezky,
  • dvě spony (zátěž až 1,6Kg/ks),
  • polyesterový popruh – v mém případě vše šíře 10 mm.

K samotné výrobě odnímatelných popruhů jsou zapotřebí, ještě nůžky a svíčka, kterou zatavíme konce nastříhaného popruhu, aby se netřepil. Stačí přejíždět okrajem popruhu cca 15 mm nad plamenem a konec se během několika vteřin zatáhne. Během chvíle i vychladne a je možné s ním dále pracovat.

Já osobně jsem zvolil délku popruhu ke sponám a přezkám 15 cm, může být i delší, to záleží čistě jen na vás. Není ale potřeba, aby konce zbytečně plandaly a překážely. Já je zastřihl v úhlu 45°, aby se lépe provlékaly skrze otvory ve sponách a přezkách.

Výhodou je, že nemusíme nic šít, jen provlékáme. Výroba trvá doslova pár minut a výsledkem je odnímatelný originál popruh, dodávaný s fotopřístrojem.

Já záměrně zvolil na každý kousek opačný konec spony, abych měl nápis na popruhu na aparátu pořád stejně a nezdržoval se zkoumáním, kterou stranu kam dát. Na originál popruh jsem dal protikusy spon stejným způsobem, jako by byl přiděláván přímo na foťák do poutek k tomu určeným.

Takže jeden nákup v galanterii: Popruh za 4 Kč / m. Spony a přezky dohromady 15 Kč. Chvilka na samotnou práci a výsledkem je pohodový odnímatelný pruh, který mně nebude již nikdy překážet. Když nebudu chtít, snadno jej odpojím a opačně. Kdo není líný přemýšlet, ušetří nemalý peníz. To má přece rád každý.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Odolné věci máme rádi, rádi je vždy potrápíme a ještě více nás těší, když přežijí a lze napsat, že výrobce nelže a výrobek je opravdu kvalitní. Podobně tomu bude u testovaného disku HD830, který nás zaujal již asi před rokem na prezentaci společnosti AData. Doba evidentně dozrála a těžký kovový kvádřík dorazil i k nám do redakce…
Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.
Přinášíme unboxing video sluchátek Niceboy HIVE Pins, která již mají noevé logo a také nabízí Bluetooth 5.0 pro zaručený kvalitní přenos zvuku. Krytí IPx4 sluchátkům zaručuje bezpečné používání v dešti a díky třem velikostem nástavců padnou do každého ucha. A hlavní má být nárůst výdrže oproti pědchůdcům při dobrém poměru cena/výkon.
Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek