Středa , 22. 05. 2024

Emil

Samsungu představil SmartTag2, chytrého pomocníka pro hledání věcí

23. 10. 2023

23. 10. 2023

Společnost Samsung na konferenci pro vývojáře oznámila novou verzi svých sledovačů položek s příhodným názvem SmartTag2. Jedná se o skvělou konkurenci zařízení AirTag, které vyrábí Apple. SmartTag2 je druhou generací lokalizačního zařízení společnosti a nyní se vyznačuje delší výdrží baterie, větší odolností a lepším pronikáním signálu s technologií Bluetooth Low Energy (BLE), takže jej můžete najít, i když skončí v podzemí.

Praktická pomůcka

SmartTag2 je také menší než předchozí model, takže se vejde do menších míst ve vašich taškách a můžete ho mít i na klíčích. Nyní má jmenovitou výdrž baterie až 700 dní, což překonává předchozí model se 165 dny a dokonce i AirTag od Applu, který vydrží na jednu baterii CR2032 přibližně jeden rok. Není to tak dlouhé jako tříletá výdrž baterie u zařízení Tile, ale je napájen baterií CR2032, kterou můžete vyměnit.

Vysoká odolnost

Pokud jste se při výběru zařízení na sledování předmětů obávali mokra, prašnosti nebo mrazu, s novým Samsung SmartTag2 již nemusíte, protože nyní přichází s hodnocením IP67. Přívěšek na klíče je také větší, aby ho bylo možné snadno připevnit kroužky na klíče, a má uvnitř kovový kroužek pro lepší odolnost.

Samsung také upgradoval svou aplikaci SmartThings Find, která nyní obsahuje zobrazení mapy na celé obrazovce a nové rozhraní, plus nově registrované značky SmartTags mají nyní v aplikaci zástupce, který je rychleji najde. K použití SmartTag2 potřebujete novější zařízení Samsung.

Nový SmartTag2 byl oznámen ve stejný den jako vývojářská konference společnosti Samsung, kde společnost sdílí nové podrobnosti o verzi Androidu One UI 6. Samsung 10. října celosvětově uvedl na trh nový SmartTag2. Ceny zatím neprozradil, ale vzhledem k ceně předchůdce by se mohla cena pohybovat kolem 1 tisíce korun za kus.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek